Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orbbec Persee - kamera 3D wbudowana w komputer z ARM Cortex-A17 (Indiegogo)

farmerro 04 Oct 2015 13:35 1773 1
Computer Controls
 • Orbbec Persee - kamera 3D wbudowana w komputer z ARM Cortex-A17 (Indiegogo)
  Orbbec Persee - kamera 3D wbudowana w komputer z ARM Cortex-A17 (Indiegogo)
  Orbbec Persee - kamera 3D wbudowana w komputer z ARM Cortex-A17 (Indiegogo)
  Orbbec Persee to komputer z wbudowaną kamerą 3D.

  Po 3 latach pracy nad projektem, firma Orbbec jest gotowa do zaprezentowania kamery 3D wbudowanej w komputer. Orbbec Persee jest pierwszym na świecie połączeniem w pełni funkcjonalnego komputera z trójwymiarową kamerą. Mieszczące się w dłoni urządzenie cechuje niska cena oraz uniwersalność. Kamera może zostać podłączona do TV lub pracować bez jakiegokolwiek wyświetlacza. Persee skierowano do artystów, deweloperów i programistów. Firma gotowa jest do rozpoczęcia masowej produkcji, której finansowania poszukuje na platformie Indiegogo.

  Persee zaprojektowano w oparciu o wydajny procesor ARM oraz kamerę Astra Pro 3D, również będącą dziełem firmy Orbbec. Astra to najlepsza w swojej klasie, mogąca pracować samodzielnie kamera 3D wyposażona w autorski chip 3D oraz kolorowy sensor optyczny 720p HD. Urządzenie charakteryzuje się dużą rozdzielczością głębi 3D, niskimi opóźnieniami, a także wysoką dokładnością pomiaru wynoszącą 0.5cm na dystansie 2 metrów.
  Całkowity zasięg kamery to 0.4 do 8 (pole widzenia 73°D x 60°H x 49.5°V). Komunikacja z Astra Pro odbywa się poprzez interfejs USB2.0. Urządzenie znajdzie zastosowanie w rozpoznawaniu i kontroli za pomocą gestów czy też skanowaniu 3D.

  Orbbec Persee integruje wszystkie zalety i funkcje kamery Astra Pro z platformą sprzętową opartą o procesor ARM Cortex-A17 i GPU Matli-T7. Komputer wyposażono w 2GB pamięci RAM DDR3, interfejsy HDMI2.0, RGB 1280x720/30fps i USB2.0 z OTG oraz dwa mikrofony. Persee oferuje łączność Wi-Fi 2.4/5GHz i Bluetooth.
  Urządzenie działa pod kontrolą systemów Ubuntu oraz Android. Autorzy udostępniają proste i wieloplatformowe SDK, ponadto Persee kompatybilny jest z frameworkiem OpenNI (Open Natural Interaction).

  Finansowanie kampanii na platformie Indiegogo dotyczy dwóch urządzeń: Orbbec Astra dostępnego w kwocie $99.00 USD oraz Orbbec Persee za $179.00 USD.

  Źródło:
  https://www.indiegogo.com/projects/orbbec-persee-world-s-first-3d-camera-computer#/
  https://orbbec3d.com/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  farmerro
  Level 16  
  Offline 
  Has specialization in: wszystkiego po trochu...
  farmerro wrote 343 posts with rating 186, helped 7 times. Been with us since 2006 year.
 • Computer Controls
 • #2
  drutek
  Level 12  
  Przypomina sensor Kinect z Xbox 360.
  No a teraz kto zminimalizuje i wepcha do smartfona?
  Może w aucie się sprawdzi... już widzę kamera cofania 3D :crazyeyes: