Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter Quad na dwa dekodery - Konwerter Quad widzi sygnał tylko w trybie jedn

Pacek36 04 Paź 2015 14:02 1212 2
  • #1 04 Paź 2015 14:02
    Pacek36
    Poziom 11  

Dostałem używany konwerter Quad i zainstalowałem w miejsce poprzedniego uniwersala. Używam jedynie dwa gniazda tego konwertera mianowicie : jedno jest podpięte pod dekoder Orange (działa prawidłowo, moc i jakość na ok 95%) drugie pod "drugi" dekoder w multiroom NC+ jednak przy tym dekoderze usługa działa sprawnie tylko w trybie "jednokablowym" gdzie poziomy sygnału są jak wyżej przy Orange. Pytanie moje brzmi dlaczego tylko tryb jednokablowy daje oczekiwaną sprawność a tryb " bez diseqc" pokazuje sygnał na poziomie 20% przez co oglądanie w tym trybie nie jest możliwe ? I pytanie drugie czy takie połączenie z uruchomionym trybem jednokablowym jest bezpieczne dla sprzętu?

0 2
  • #2 04 Paź 2015 14:18
    telesat1
    Moderator na urlopie...

3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0
  Szukaj w 5mln produktów