Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozgałeźnk powoduje zwarcie ? zwarcie lnb

04 Paź 2015 16:59 3981 38
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z sygnałem a właściwie z jego rozgałęzieniem. Na dachu budynku mam antenę satelitarną i okablowanie strukturalne w całym budynku. Na ścianie mam gniazdko w którym mam sygnał i z satelity i tv kablową.

Jeden przewód podłączam do gniazdka antenowego na ścianie i do rozgałęźnika TELMOR RA-2F. Dalej z jednego wyjścia przewód idzie do dekodera cyfrowego polsatu a z drugiego wyjścia do tunera tv Ferguson Ariva. Wszystko pieknię działało jeden dzień. Polsat cyfrowy przez dekoder na jednym tv a na drugim tv kablowa przez tuner tv ponieważ to starszy telewizor bez mpeg4.

Na drugi dzień niestety przestało działać. Objawy są takie, że dekoder pokazuje komunikat "ZWARCIE LNB" i nie pokazuje obrazu z żadnych kanałów a tuner tv wariuje i przełącza sam kanały. Po odłączeniu od rozgałęźnika przewodu który idzie do tunera....dekoder zaskakuje i działa bez problemu.

Wymieniałem, wtyczki, przewody...kilka razy i nic. Możliwe, że rozgałęźnik robi jakieś zwarcie ? Wcześniej mi sięto stało na innym, chińskim rozgałeźniku dlatego kupiłem ten drugi firmy Telmor i jest to samo...po jednym dniu działania dobrze.

Pomocy :(

Właśnie kolejną przypadłośc zdiagnozowałem. Wcześniej tego nie powiązałem ale teraz jest ewidentne. Wcześniej przestał działać tuner Fetguson. Nie reaguje na żadne przyciski, tylko świeci się dioda. Nie podaje obrazu. Wymieniłem go na nowy w sklepie bo myślałem, że się uszkodził. Po 2 dniach właśnie siadł kolejny. Razem z anteną i tym zwarciem LNB...w jednym czasie wszystko.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 42  
    Tuner wariuje bo jest uszkodzony? Sam nie powinien przełączać programów.
  • Poziom 9  
    właśnie już nie działa...dopisałem. Coś tu jest nie tak...jak wyłącze antene z tunera ale zostawię podłączoną do rozgałęźnika to też nie działa cyfrowy polsat więc raczej tuner się spalił przez tą całą sytuację.

Dodano po 2 [minuty]:

ok....najnowszę info :)

Obydwa kable podłączone w rozgałeźniku ale odłączony od tunera ferguson i polsat cufrowy działa, nie ma już żaadnego zwarcia. Zatem to wina tunera....tylko dlaczego się spalił...ponownie ?! Rano jeszcze tuner działał a na w polsacie był już komunikat o zwarciu.
  • Poziom 42  
    Może składowa stała przedostaje się przez rozgałęźnik?
  • Poziom 9  
    składowa stała ? nic mi to nie mówi

Na razie wiem tyle, że uszkodzy tuner Ferguson robi zwarcie i nie działa przez to polsat...ale pozostaje pytanie dlaczego uszkodził się tuner Ferguson ? to już drugi...a wcześniej padła manta...nawet raz nie zadziałała no chyba że uszkodzoną kupiłem.
  • Poziom 42  
    Może napięcie stałe trafia na wejście głowicy tunera?
  • Poziom 9  
    hmmm a tak "normanie" ? tzn co się dzieje ? coś u mnie czy jakoś dziwnie jest sygnał podawany ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    zasilanie lnb: włączone (polsat)
  • Poziom 9  
    Przewód z gniazdka antenowego w ścianie idzie do rozgałęznika firmy Telmor. Tu wychodzą dwa przewody...jeden do dekodera polsatu cyfrowego a drugi do tunera tv firmy Ferguson model Ariva. Jaśniej się chyba nie da. W gniazdku w ścianie mam sygnał z anteny staletarnej jak i z kablówki ponieważ mam okablowanie strukturalne. Wszystko to napisałem jasno, a jeżeli nie to mam nadzieję, że teraz jest jasno.

Model dekodera polsatu nie ma znaczenia ale jest to PVR HD 7000.
    Model tunera tv to jak pisałem Ferguson Ariva.
    Rozgałęźnik firmy Telmor to...zwykły rozgałeźnik antenowy.
  • Poziom 9  
    Ja rozumiem, że jestem laikiem w porównaniu do ciebie ale podałem wszystko co wiem.

Gniazdko, zwykłe, antenowe, najzwyklejsze, zamontowane na ścianie. Nie wiem co jeszcze mogę o nim powiedzieć.

Tuner Ferguson Ariva T70.

A to że gdzieś robię zwarcie to wiem bez podawania modelu gniazdka...teraz skoro już podałem ci wszystko, to jesteś w stanie mi pomóc czy dalej będziesz próbował się wywyższać sugerując dużą wiedzę ?

W jakiej częstotliwości pracuje mój rozgałęźnik to nie wiem ale u innych jakoś działa, którzy mają i tv satelitarną i kablówkę a takie same gniazdka jak i ja.
  • Poziom 9  
    no właśnie rozgałężnik również...w dodatku taki sam jak ja.

Gniazdka nie mogę zrobićź fotki bo musiał bym odsuwać szafę a tego nie jestem w stanie zrobić...zwykłe, pojedyncze, antenowe. Z jedną dziurką :) Jeżli to jest różnica to na pewno tv sat skoro skoro jest tam tv i kablowka.
  • Poziom 9  
    gniazdko wygląda tak jak to.

Rozgałeźnk powoduje zwarcie ? zwarcie lnb
  • Poziom 9  
    To jakie gniazdko mam mieć ?
  • Poziom 24  
    Zacznijmy od:
    Czyja ta antena SAT?
    Kto wykonywał toto?
    capone79 napisał:
    okablowanie strukturalne w całym budynku.

Kto tym zarządza?
    Od kogo jest kablówka.
    capone79 napisał:
    Wszystko pieknię działało jeden dzień.

Z tego gniazda jest to nierealne.
  • Poziom 9  
    Jak nierealne jak mam kablowke w jednym pokoju a w drugim pokoju cyfrowy polsat i wszystko z jednego gniazdka. Okablowanie wykonywali podczas budowania budynku, normalna rzecz. Kwestia tego czy mam zmienic gniazdko ? czy cos innego jest przyczyna ?
  • Poziom 24  
    capone79 napisał:
    Jak nierealne jak mam kablowke w jednym pokoju a w drugim pokoju cyfrowy polsat i wszystko z jednego gniazdka.

Jak masz, to po co te głupawe pytania? Wymień gniazdo i po sprawie.
  • Poziom 9  
    co za różnica kto tym zarządza ? albo znasz odpowiedz na moje pytanie albo nie. Pytanie było jaki rodzaj gniazdka i nie ważne kto je wymieni.
    Widzę kolego, że ty należysz do grona tych fachowców, którzy na pytanie "jak zawiązać sznurówki" będzie się dopytywał o kolor i markę butów oraz rodzaj podeszwy aby sobie tylko posty nabić.

Ktoś inny może jak tu zajrzy i będzie znał odpowiedź to będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 20  
    capone79 jak masz miernik zmierz czy nie ma zwarcia w rozgałężniku
    mierz na zakresie dzwiekowym lub Omowym i przy konwerterze zmierz kabel
  • Poziom 20  
    capone79 Sprawdż w gnieżdzie na ścianie czy jest jakiekolwiek napięcie jesli jest to może być uszkodzony Multiswich w budynku
  • Moderator
    Panowie : - dalsze kłótnie i temat do kosza.....
    Capone: poprosimy rysunek połączeń całej (swojej!) instalacji, zapewne gdzieś robisz prosty błąd...

Żaden dekoder "nie lubi" jak dostaje napięcie stałe - np z innego dekodera - na swoje wejście antenowe....