Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje B50EP EVP454-443E - Brak zasilania na grzalce termoobiegu.

04 Paź 2015 19:01 1428 3
  • Poziom 10  
    Witajcie! Jestem swieży na forum, ale mam nadzieję że wam to nie przeszkadza. :D Otóż mam problem z piekarnikiem do zabudowy firmy Gorenje, modelu B50EP EVP454-443E. Nie grzeje grzałka od termoobiegu. Jako że używamy praktycznie tylko trybu obiegu ciepłego powietrza, to grzalke juz wymianiałem, po okolo 6 latach od nowosci. Jako ze myślałem iż ta naprawa będzie również tak prosta jak ostatnio zakupiłem takową spiralę. Okazało się jednak, że stara jest sprawna(sprawdzona miernikiem), a w czasie gdy ustawie pieczenie na tą grzałkę nie ma na niej napięcia. Reszta grzałek na różnych programach chodzi tak jak powinna. Co to może być? Z góry dziękuję za pomoc!

Dodam że po odłączeniu i ponownym podpięciu zasilania kuchnia wyświetlała na początku bład F4, a teraz jak zrobie tak samo F16.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    Jestem zielony w tych tematach, poradzisz mi jak mam sie zabrac za dojscie do tego ktory przekaznik jest akurat od tej grzalki?
  • Specjalista AGD
    też nie wiem który dokładnie , jak i każdy mechanik dopóki nie podepnie się miernika
    Po odpaleniu termoobiegu wpinasz się w moduł wykonawczy i sprawdzasz jaki aktualnie przekaźnik dostaje zasilanie , potem sprawdzasz czy na stykach prądowych ma przejście i czy grzałka dostaje 230v~

polecam Ci takie cudo :
    https://elkom-serwis.com.pl/multimetry-uni-t/3--miernik-cyfrowy-multimetr-m890g-uni-t.html
    przebadasz nim wszystkie podstawowe wartości prądu, napięcia ,temperatury