Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja - spadło uzwojenie z cewki

04 Paź 2015 21:24 663 5
 • Poziom 2  
  Witam mam pewnie problem otóż wczoraj kupiłem na giełdzie 2 głośniki za 170 zł ogólnie zaryzykowałem nie szkoda by mi było gdyby nie działały bo jeżeli działają to sporo zaoszczędziłem. Otóż mam głośnik niskotonowy 12" 2x hifonics zeus zx1284 i na moje szczęście głośniki działają sprawdziłem je podpinając pod jakąś wieże technics'a :/ mało bo mam w niej 50 rms na kanał a jeden głośnik ma 750rms ogólnie nie jestem specem coś tam wiem ale jest problem, oba głośniki grają tylko gdy jest bass to trzeszczy coś, sprawdziłem to i przy odłączonym głośniku gdy ręcznie nacisne membrane to coś jakby sprężynka taki dźwięk i okazało się że spadło uzwojenie z cewki. Chciałbym to samemu naprawić / nałożyć uzwojenie gdyż nie mam za dużo pieniędzy żeby oddać to do speca, na razie jestem uczniem i nie mam pracy a zamierzam naprawić tylko 1 głośnik. Nie chciałbym rozbierać membrany dlatego wolałbym zdjąć magnesy i z tamtej strony coś zrobić i tutaj jest problem bo ten klej jest strasznie mocny i możecie mi powiedzieć jak pozbyć się / odkleić ten mocny klej?
 • Poziom 15  
  Musiał byś sam nawinąć cewkę a to jest raczej niemożliwe tym bardziej bez wyjęcia membrany. Lepiej oddaj głośnik do naprawy.
 • Poziom 2  
  na oby dwóch głośnikach nie spadła w całości w 1 lekko tylko z 3 obroty ale jego na razie nie ruszam w drugim spadła jakaś połowa, od cewki do magnesu jest spora przestrzeń spróbuję w przyszłym tygodniu nawinąć to jakoś samodzielnie będę to robił powoli a jeżeli się nie uda to z tym pierwszym pójdę do naprawy, wiesz może jaki będzie koszt tego?
 • Moderator Akustyka
  damian7991 napisał:
  wolałbym zdjąć magnesy i z tamtej strony coś zrobić
  Wiesz jakie siły tam działają? Chcesz rozklejać obwód magnetyczny? Przecież tego nie skleisz w domu!
  damian7991 napisał:
  znaczy w obu nie spadła cała w 1 lekko tylko z 3 obroty ale jego na razie nie ruszam w drugim spadła jakaś połowa
  Zatem obie cewki do wymiany. Nie da się nakleić cewki na karkas. Tak "naprawiony" głośnik pogra kilka minut. I skąd to wiesz, skoro nie rozebrałeś głośnika? Cewka jest klejona klejem termoutwardzalnym, zatem musi być wypalona w piecu. Masz piec do wypalenia? Masz taki klej?

  Pokaż zdjęcia tego co kupiłeś. Te hifonics zeus zx1284 to głośniki samochodowe.
  damian7991 napisał:
  jaki będzie koszt tego?
  Zwykle około połowy wartości głośnika, czyli 400zł.
 • Poziom 2  
  Oto mój głośnik, udało mi się odkleić oba resory bez ich uszkadzania ale nie mogę wyjąć uzwojenia Regeneracja - spadło uzwojenie z cewki
 • Moderator Akustyka
  damian7991 napisał:
  bez ich uszkadzania
  No nie wydaje mi się.
  damian7991 napisał:
  nie mogę wyjąć uzwojenia
  Nic dziwnego. Cewka mocno zmaltretowana. Naprawić się tego nie da. Tylko wymiana cewki, a może i całego układu drgającego, bo widzę że zawieszenie są porwane.