Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung GT-i8190 po upadku błyska dioda aparatu

05 Oct 2015 13:04 921 6
  • Level 11  
    Witam.
    Wczoraj na podłogę upadł mi mój Samsung galaxy S3 mini ,gdy go podniosłem był wyłączony. Od tamtej pory ,gdy przyciskam przycisk power od razu zaczyna błyskać dioda flash aparatu i żeby ją wyłączyć muszę wyjąć baterię. Płytka wizualnie jest cała ,żadnych pęknięć ,brakujących elementów. Komputer nie wykrywa telefonu ,zaraz po podłączeniu dalej błyska dioda. Czy takie objawy mogą wskazywać na uszkodzenie procesora? Dodam że procesor jest klejony. Czy jest sens naprawy tego telefonu?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    To nie musi być procesor, ale np. Pęknięcie w głębszych warstwach płyty głównej bo są to płyty wielowarstwowe. Jest to najgorszy wariant uszkodzenia. Narazie posprawdzaj gniazda, taśmy, odepnij moduł aparatu.
  • Level 11  
    Wszystkie gniazda są całe ,taśmy też. Dotyk ,wyświetlacz i aparat są sprawne (sprawdzone w innym telefonie). Gdy podłączam gołą płytkę efekt jest ten sam. kiedy mierzyłem prąd przed wcisnięciem przycisku power wartość wynosiła 10mA ,a po wciśnięciu przycisku wartość utrzymywała się w granicach 160mA (dioda błyskała) czy to nie za mało? Żaden element po za migającą diodą nie grzeje się. Po włożeniu baterii i ładowarki bateria ładuję się (rośnie jej napięcie) a dioda dalej miga. Próbowałem wygrzać płytkę (omijając klejone układy) ale nie pomogło ,efekt jest ten sam :|.
  • Level 18  
    Najprawdopodobniej poszedł któryś z układów. Poszukaj na znanym serwisie aukcyjnym sprawnej z demontażu.
  • Level 11  
    No i tego się obawiałem. :| A gdybym tak spróbował ostrożnie wygrzać procesor uprzednio usuwając klej dookoła niego? Rozumiem ,że klej pewnie jest też pod układem ,ale miało by to sens? Ewentualnie dałoby radę ustawić go na nowych kulach bez sitka? Uważam ,że przyczyną usterki jest właśnie procek ,bo klej z jednej strony lekko odchodzi ,przed chwilą właśnie się tego dopatrzyłem.
  • Level 18  
    W tym przypadku klej może być też pod układem i przy grzaniu go kulki się rozleją i zniszczą go. Zostaje tylko serwis który ma specjalną stacje do układów klejonych.
  • Level 11  
    Raczej zdecydowałem się na zakup innej płytki z demontażu. Wyjdzie taniej :D. Dziękuję serdecznie za pomoc. Temat zamykam.