Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto Thermo Top C - podłączenie

05 Paź 2015 16:49 4461 17
  • Poziom 9  
    Wszedłem w posiadanie dogrzewacza z VW Transportera T5 z 2005r, który chciałbym wykorzystać jako ogrzewanie postojowe w innym samochodzie. Kłopot w tym że nie zupełnie wiem jak zrobić sterowanie takiego dogrzewacza. Nr katalogowy dogrzewacza to 7H0815071C . Wtyczki są dwie, jedna 2 pinowa druga 3 pinowa, więc jak się domyślam jest to webasto analogowe ? Jaki sterownik, zegar powinienem dokupić aby to odpalało ?
  • Poziom 13  
    Na 90% będzie to cyfrowe. Do dokupienia pompka wody plus zegarek pod piec cyfrowy.
  • Poziom 9  
    Pompka wody, oraz paliwa jest w zestawie także to nie kłopot. Jaki zegarek ?
  • Poziom 13  
    1533 . Mało coś masz pinów w drugiej wtyczce. Analogowe mają 6. Masz oryginalną wiązkę? Trzeba dołożyć przekaźnik do dmuchawy. Zrób zdjecie wtyczki wpietej do pieca.
  • Poziom 9  
    Proszę zdjęcia wtyczek

Webasto Thermo Top C - podłączenie Webasto Thermo Top C - podłączenie
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Wtyczka jest 6 pinowa tylko wychodzą 3 kable. Zrób zdjecie płytki tej pod tą klapką na 4 śruby bedzie pewne czy cyfrowe czy analog. Potem powalczymy dalej.
  • Poziom 13  
    Cyfrowe. Tylko zegarkiem lub pilotem webasto.
  • Poziom 9  
    A mógłbym jakiś symbol zdjęcie żebym wiedział co dokupić i ew. jak podłączyć ?
  • Poziom 13  
    Zegarek webasto 1533 , telestart z pilotem do piecy cyfrowych. (Allegro) Proponuje podjechać do serwisu gdzie często takie coś przerabiają na pełne ogrzewanie. Jeśli chodzi o przełożenie do innego samochodu to proponuje jednak komplet analogowy który bedzie mniej skomplikowany do samodzielnego montażu.
  • Specjalista VAG & Ogrzewania Postojowe
    i pytanie czy będzie to działać bez T5 ?? sterownika od T5 jeszcze nie miałem ale miałem cyfrowe od mazdy i te starsze działały bez auta a nowsze ni hu hu
  • Poziom 13  
    No powinno po to są te urzadzenia. Jesli nie działa to jest duża szansa że masz zablokowany piec. Wystaczyło ze zrobiłeś np. przerwę w obwodzie pompki paliwa i już bez odblokowania nie masz co próbować. Albo za niskie napięcie. Tester i sprawdzić co go boli.
    zajmuje się sie troche sterownikami i jak w sterowniku podczas próby uruchomienia pojawia się błąd komunikacji z autem to niema bata aby bez auta odpalił...
    o thermo top C takim jak tu kolega na zdjęciu pokazuje tylko z nowszej mazdy
  • Poziom 9  
    mam jeszcze jedno pytanie, czy jest szansa żeby podłączyć na krótko ten piec tak żebym mógł sprawdzić czy w ogóle działa ? Jeśli tak to jak ?
  • Poziom 13  
    termo testem i to nie wszystkie modele.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Skończyło się na innym ogrzewaniu, przeróbka okazała się nie opłacalna.