Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen/C5/3.0 V6 - Zamienione funkcje pilota

mrosi 05 Oct 2015 18:42 1404 4
 • #1
  mrosi
  Level 2  
  Witam,
  Miesiąc temu kupiłem Citroena C5 2001 r. Wraz z nim otrzymałem oryginalny kluczyk (jeden) i w związku z tym mam dwa pytanka:
  1. W pilocie sterującym autoalarmem i centralnym zamkiem (kluczyk jest oryginalny, to tzw. "jajeczko" z trzema przyciskami) zamienione są funkcje. Działa prawidłowo uchylanie szyb (choć na gumce jest symbol klapy bagażnika ;) ), natomiast klawisz z otwartą kłódeczką zamyka auto i uzbraja alarm, a klawisz z zamkniętą kłódeczką (dwuklik) wyłącza alarm i otwiera auto. Można przywrócić właściwe przypisanie klawiszy? W jaki sposób to zrobić?
  2. Czy można w inny sposób niż poprzez serwis "dorobić się" drugiego kluczyka? Na przykład kupując na alledrogo kompletny kluczyk, dorabiając grot i korzystając z elektroniki tego zakupionego, przypisać go do auta tą metodą "na zapłon"?

  Z góry dzięki za ewentualną pomoc.
 • #2
  klamot1
  Level 13  
  Cześć. A może taniej wyjdzie wymiana gumki.Prawdopodobnie ktoś wstawił gumkę od xsary , bo w xsarze jest odwrotnie, a inny pilot to nie taka prosta sprawa.Pozdrawiam.
 • #3
  mrosi
  Level 2  
  Do Xsary są te same gumki... :(
 • #4
  klamot1
  Level 13  
  Piloty są te same lecz funkcje inne. C5 ma prawy zamykanie lewy otwieranie trzeci otwieranie/zamykanie okien. Xsara ma prawy otwieranie lewy zamykanie trzeci bagażnik.Gumy pasują.Pozdrawiam
 • #5
  mrosi
  Level 2  
  No właśnie ja mam zamienione, a przynajmniej w stosunku do tego, co jest opisane w instrukcji. Na lewym mam przycisk otwierania, a działa jako zamykanie. Na drugim odwrotnie...