Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka bębnowa AEG T61270AC czy ELECTROLUX EDP12074PDW?

krowal 05 Paź 2015 22:30 2340 4
  • #1 05 Paź 2015 22:30
    krowal
    Poziom 10  

ELECTROLUX EDP12074PDW czy AEG T61270AC?
    Obie suszarki są w podobnej cenie. Programy mają podobne. Obie w klasie energetycznej B.
    Kiedyś firma AEG była wyżej ceniona niż Electrolux. Nie wiem jak teraz.
    Mam w domu pralkę i zmywarkę firmy Electrolux. Jestem z nich zadowolony. Pralka ma ponad 10 lat. Zmywarka ponad 5 lat.
    Zależy mi na niskiej awaryjności urządzenia i tanim serwisie pogwarancyjnym.

Co będzie lepsze?

1 4
  • #2 06 Lis 2015 07:39
    rpasa
    Poziom 9  

Suszarki w środku nie róznią się niczym.Różnica wizualna

0
  • #3 06 Lis 2015 09:02
    Przemeek1988
    Poziom 22  

AEG należy do koncernu Electrolux ,jest to najwyższa marka Electroluxa ,najniższa Zanussi, średnia - Electrolux.

0
  • #4 06 Lis 2015 16:04
    Czokid
    Poziom 3  

Ani Electrolux, ani AEG. To praktycznie takie same produkty. Jestem byłym posiadaczem drogiej i według wielu opinii rewelacyjnej suszarki kondensacyjnej z pompą ciepła Electrolux EDH97981W za prawie 3000.zł, która w niecałe 3 lata się zepsuła. I zepsuła się właśnie pompa ciepła – koszt wymiany to podstawa z kompresorem – 1850.zł + usługa. Musiałem to wyrzucić i wróciłem do prostej wywiewowej. Jedyna jaka była dostępna to Indesit. Powiem szczerze byłem naiwny, że wcześniej dałem się zbajerować pompą ciepła. Niby ma brać połowę energii ale jak się przeliczy różnicę w cenie to ta różnica się zwraca po 6-ciu latach toteż biorąc pod uwagę, że suszarka z pompą ciepła wytrzymała niecałe 3 lata, to wydawanie tych dodatkowych pieniędzy jest bez sensu. Do tej z pompą ciepła i czujnikami wilgotności jak wsadziło się pełny załadunek to suszyła ponad 2 godziny. Wywiewowa robi to w niecałą godzinę. A opcje do prasowania, czy do szafy można w tej prostej wywiewowej osiągnąć pilnując momentu zakończenia suszenia (wilgotne do prasowania, wysuszone ciepłe do szafy). Szczerze polecam każdemu kto ma dobre odprowadzenie wentylacji w domu. A tych co nie mają raczej namawiam na taką samą ale z samą kondensacją pary, która bierze minimalnie więcej prądu od wywiewowej (kondensacja kosztuje) ale za to jest podobnie prosta konstrukcyjnie w przeciwieństwie tych z pompą ciepła. Nigdy więcej pompy ciepła i Electroluxa ja nie kupię.

0
  • #5 18 Gru 2015 21:12
    krowal
    Poziom 10  

Kupiłem AEG T76280AC. Dlaczego? Bo była niewiele droższa a bardziej mi się podobała.
    Różnice w stosunku do AEG T61270AC?
    1. Większy załadunek (nie wykorzystuje).
    2. Inny panel.
    3. Droższa.

Najczęściej wykorzystywane programy?
    1. Bawełna suche do szafy.
    2. Bawełna suche do prasowania.

Parę razy włączyłem "Delikatne".
    Często korzystam z odraczania startu.

Wady.
    Suszarka jest głośna.

0