Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy Note 2 - Pęknięty wyświetlacz i hasło - jak odzyskać dane?

stachu_22 06 Paź 2015 08:41 1494 3
  • #1 06 Paź 2015 08:41
    stachu_22
    Poziom 17  

Witajcie,
    Mam telefon od znajomego z którego mam odzyskać zdjęcia. Telefon to Samsung Galaxy Note 2. Jest po upadku, pękł wyświetlacz, który teraz nic nie pokazuje i pękła szybka lecz dotyk działa (słychać dźwięki po klikaniu rysikiem). Telefon normalnie się włącza. Po podłączeniu do komputera telefon pokazuje się jako przenośne urządzenie multimedialne jednak bez żadnej zawartości. Jest założona blokada ekranu na hasło które oczywiście znam ale wpisanie go graniczy z cudem (nie jest to kod cyfrowy tylko literowe hasło). Podejrzewam, że po wpisaniu hasła i podpięciu do komputera wszystko się pojawi. Próbowałem coś zdziałać na dwa sposoby:
    1. Podłączając telefon do telewizora poprzez przejściówkę MHL jednak za Chiny obraz nie chce się pojawić. Porównując do mojego Galaxy S3 po podpięciu do TV obraz pojawia się z automatu.
    2. Podłączając do telefonu klawiaturę pod USB. I znów porównując do mojego Galaxy S3 po podłączeniu klawiatury i wpisaniu na niej hasła słychać jak telefon się odblokowuje ale Note 2 niestety nie. Klawiatura na USB z Galaxy Note 2 raczej działa bo normalnie można zaświecić CapsLocka i NumLocka. Po wpisaniu przez nią hasła i wciśnięciu Enter nic się nie dzieje (S3 w tym momencie się odblokowywał) a dolna część ekranu dotykowego nadal wydaje odgłosy jak przy klikaniu literek klawiatury na ekranie.

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak w inny sposób odzyskać te dane z telefonu? A może robię coś źle?

• #2 06 Paź 2015 09:58
    jeryhoo
    Poziom 7  

A próbowałeś samsung kies ?

• #3 06 Paź 2015 10:02
    zagwizdow
    Poziom 17  

Poszukac wyświetlacza lub jakiegos telefonu z którego mozna wypozyczyc na chwile wyswietlacz ?

• #4 06 Paź 2015 10:52
    stachu_22
    Poziom 17  

jeryhoo napisał:
    A próbowałeś samsung kies ?

Ta, próbowałem. Niestety pokazuje się komunikat, że podłączone urządzenie jest obsługiwane przez Smart Swith. Przy podłązeniu pod Smart Switcha pokazuje się komunikat, że urządzenie jest zablokowane.

zagwizdow napisał:
    Poszukac wyświetlacza lub jakiegos telefonu z którego mozna wypozyczyc na chwile wyswietlacz ?

To jest najlepsza opcja o której myślałem już na samym początku jednak nie mogę znaleźć nikogo kto ma ten telefon :(

---
    Ok, temat ogarnięty. Po wielu próbach udało mi się wpisać na ślepo hasło. Ciekawi mnie jednak dlaczego wpisywanie hasła z klawiatury nic nie dawało.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson