Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekonomiczna drukarka dla małej firmy

ResercheR 06 Oct 2015 09:37 1209 8
    ResercheR
    Level 7  
    Witajcie!

Poszukuje kolorowej drukarki laserowej dla małej firmy. Oczywiście interesuje mnie model tani w zakupie, jeszcze tańszy w eksploatacji (łatwy dostęp do nieoryginalnych zamienników tonera) i niezawodny ;-)

Macie może jakieś doświadczenia jeśli idzie o tego rodzaju sprzęt? Jakie urządzenie moglibyście polecić?
    Freddy
    Level 43  
    Jakiś czas temu kupiłem CP1515 tzw. polisingową. Jestem z niej bardzo zadowolony.

Może tym się zainteresuj, bywa na Allegro w cenie około 300 zł.
    Komplet tonerów do tego, oczywiście nie oryginalnych, to około 120zł.
    ResercheR
    Level 7  
    Ja poprzednio korzystałem z HP 2025n. Rzeczywiście to bardzo dobry sprzęt, ale kupowanie drukarki używanej w przypadku tak intensywnej eksploatacji jak to ma miejsce w mojej firmie to inwestycja na co najwyżej rok, wiem z doświadczenia że później zawsze sprzęt po prostu pada. Szukam zatem czegoś zdecydowanie nowszego.

Ponadto urządzenie powinno być wyposażone w:

- moduł sieciowy
    - moduł duplex

Jakie jeszcze znacie modele biorąc jako kryterium podstawowe wyboru ekonomikę eksploatacji?
    Imprimarex
    Level 24  
    Proponuję atramentówkę Brothera np DCP 105 albo coś podobnego.
    Dlaczego atrament? Bo w firmie ona nie zaschnie, gdyż drukuje się niemalże codziennie.

Ewentualnie coś z Samsunga z wiecznym chipem. Modele Sl-C410W, w ostateczności HP.
    Freddy
    Level 43  
    Imprimarex wrote:
    Proponuję atramentówkę Brothera np DCP 105 albo coś podobnego.
    Dlaczego atrament? Bo w firmie ona nie zaschnie, gdyż drukuje się niemalże codziennie.

Ewentualnie coś z Samsunga z wiecznym chipem. Modele Sl-C410W, w ostateczności HP.

Kolega potrafi czytać ze zrozumieniem, co napisał autor?
    Quote:
    Poszukuje kolorowej drukarki laserowej
    ResercheR
    Level 7  
    Zgadza się, w firmie atrament nie zaschnie na pewno, ale jest nieporównywalnie mniej wydajny od tonera, koszty eksploatacji takiego sprzętu były by niestety nie do przyjęcia :/
    Freddy
    Level 43  
    ResercheR wrote:
    Ja poprzednio korzystałem z HP 2025n. Rzeczywiście to bardzo dobry sprzęt, ale kupowanie drukarki używanej w przypadku tak intensywnej eksploatacji jak to ma miejsce w mojej firmie to inwestycja na co najwyżej rok, wiem z doświadczenia że później zawsze sprzęt po prostu pada. Szukam zatem czegoś zdecydowanie nowszego.

Ponadto urządzenie powinno być wyposażone w:

- moduł sieciowy
    - moduł duplex

Jakie jeszcze znacie modele biorąc jako kryterium podstawowe wyboru ekonomikę eksploatacji?

Wskazana przeze mnie drukarka HP CP1515n, nie jest ułomkiem. Miesięczna ilość stron dla niej to 30000 kartek A4.
    Czy masz takie zużycie?
    Drukarka CP1515n posiada moduł sieciowy.
    Te drukarki, które są aktualnie na Allegro mają maksymalny przebieg rzędu kilku tysięcy kartek, a najgorsza ma przebieg 21000 kartek.
    Czy to jest więc stara, zużyta drukarka? To ledwie miesięczne zużycie.
    ResercheR
    Level 7  
    OK, zgadzam się, CP 1515n złym sprzętem z pewnością nie jest, ale chciał bym jednak spróbować czegoś nowego. Zależy mi też na duplexie, serce pęka mnie gdy widzę jak marnuje się masa papieru podczas drukowania jednostronnego, nie mówiąc już jak duże to marnotrawstwo z punktu widzenia ekonomicznego. Nie stanowiło by problemu dorzucenie do ceny drukarki kilkuset złotych w zamian za drukowanie dwustronne.
    Freddy
    Level 43  
    Do CP1515n też można dokupić duplexer, bywa na Allegro.
    PS nowej drukarki laser kolor z takim przebiegiem 30000/miesiąc i w dodatku taniej w eksploatacji nie kupisz.