Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony W85C, Xbox 360 E - Podłączenie konsoli, TV, kina domowego i dekodera

donserrr 06 Paź 2015 11:25 1131 8
  • #1 06 Paź 2015 11:25
    donserrr
    Poziom 4  

Szanowni koledzy i koleżanki,

Proszę o pomoc przy prawidłowym podłączeniu zestawu ze schematu poniżej. Dodam, iż aktualnie dźwięk, który wydostaje się z Xboxa 360 E jest 5.1, lecz nie słychać środkowego/centralnego kanału odpowiadającego w dużej mierze za dialogi. Głośnik jest podłączony prawidłowo. Wynika tak z testu głośników w systemie Samsunga, dostępnego z poziomu ustawień kina domowego.

Sony W85C, Xbox 360 E - Podłączenie konsoli, TV, kina domowego i dekodera

Zastanawiałem się także nad dokupieniem rozdzielacza optycznego (Link). Miałby połączyć dźwięk z dekodera NC+ i dźwięk z TV do kina domowego. Czy takie rozdzielacze mają prawo działać? Jak wygląda to w praktyce?

z wyrazami szacunku, Dominik.

1 8
  • #2 06 Paź 2015 22:10
    sosarek

Poziom 43  

donserrr napisał:
    Głośnik jest podłączony prawidłowo. Wynika tak z testu głośników w systemie Samsunga,

Nijak się to ma do prawidłowego podłączenia urządzeń.
    Czy po podłączeniu konsoli do kina dźwięk jest prawidłowy?
    Podobnie w przypadku podpięcia dekodera i ustawienia ścieżki dźwiękowej na Dolby/5.1?

0
  • #3 07 Paź 2015 00:26
    donserrr
    Poziom 4  

Nie mogę podłączyć bezpośrednio konsoli do kina. Wersja E nie posiada wyjścia optycznego. Dźwięk z dekodera wydostaje się w 5.1.

0
  • #4 07 Paź 2015 07:21
    Polon_us
    Poziom 41  

donserrr napisał:
    Zastanawiałem się także nad dokupieniem rozdzielacza optycznego (Link). Miałby połączyć dźwięk z dekodera NC+ i dźwięk z TV do kina domowego.

Na rysunku pokazane jest połączenie HDMI ARC pomiędzy telewizorem i kinem.
    W takim przypadku, po co dodatkowe połączenia przewodem optycznym do kina?

0
  • #5 07 Paź 2015 09:13
    donserrr
    Poziom 4  

Zakładam, że takie połączenie pomoże rozwiązać problem z dzwiękiem 5.1 przekazywanym przez TV z konsoli na kino domowe. Nie mam innego pomysłu na ten problem.

0
  • #6 07 Paź 2015 11:39
    Polon_us
    Poziom 41  

donserrr napisał:
    Zakładam, że takie połączenie pomoże rozwiązać problem z dzwiękiem 5.1 przekazywanym przez TV z konsoli na kino domowe.

Założenie te jest prawidłowe. Ale jeżeli dźwięk z konsoli będzie przenoszony do kina w ten sposób, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dźwięk z dekodera również był przenoszony do kina ta samą drogą.

Połączenie między kinem a dekoderem osobnym połączeniem optycznym wydaje się zbędne w takim przypadku.

Wszystko powyższe jest prawdą, o ile telewizor wspiera funkcję ARC. Czy kolega podał prawidłowy model na tym rysunku? Jakoś nie mogę go znaleźć. Chyba powinno być W805C.

0
  • #7 07 Paź 2015 12:19
    donserrr
    Poziom 4  

Polon_us napisał:
    donserrr napisał:
    Zakładam, że takie połączenie pomoże rozwiązać problem z dzwiękiem 5.1 przekazywanym przez TV z konsoli na kino domowe.

Założenie te jest prawidłowe. Ale jeżeli dźwięk z konsoli będzie przenoszony do kina w ten sposób, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dźwięk z dekodera również był przenoszony do kina ta samą drogą.

Połączenie między kinem a dekoderem osobnym połączeniem optycznym wydaje się zbędne w takim przypadku.

Wszystko powyższe jest prawdą, o ile telewizor wspiera funkcję ARC. Czy kolega podał prawidłowy model na tym rysunku? Jakoś nie mogę go znaleźć. Chyba powinno być W805C.

Model telewizora to W85C (ew. W855C) - strona Sony.

Czy obsługa ARC (zależy mi na obsłudze kina pilotem od TV) po kablu Optical jest możliwa? Rozumiem, iż pozostawiam dekoder podpięty przez HDMI z TV, przepinam Opticala pomiędzy kinem domowym i TV.

Takie połączenie powinno załatwić sprawę dźwięku z konsoli? Co może być przyczyną, iż nie ma jednego kanału przy aktualnym podłączeniu?

0
  • #8 07 Paź 2015 19:44
    Polon_us
    Poziom 41  

Zanim się wypowiem, dwa pytania:

1 - jeżeli dźwięk z konsoli przechodzi do kina poprzez ARC, to dźwięk z dekodera również powinien był być słyszalny w kinie poprzez ARC. Czy w przypadku dekodera również jest brak dźwięku w centralnym głośniku?

2 - w przypadku odtwarzania płyty z dźwiękiem 5.1 w tym kinie, jak zachowuje się głośnik centralny?

0
  • #9 08 Paź 2015 08:33
    donserrr
    Poziom 4  

Dźwięk z dekodera dodatkowo jest wysyłany po Opticalu. Niestety podczas filmów w Dolby Digital nie ma ścieżki dialogów. Wcześniej tego nie zauważyłem. Podczas oglądania standardowych kanałów nie było problemu.

Jeśli chodzi o dzwięk 5.1 z płyt odtwarzacza niestety nie mam jak tego sprawdzić. Postaram się pożyczyć jakieś płyty od znajomych.

W ustawieniach dekodera jest aktywne Dolby Digital. To samo w ustawieniach TV. ARC także jest aktywne w TV.

Będę informował, jak tylko uda mi się pożyczyć jakąć płyte w Dolby Digital.

0