Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 40-48 cali, do konsol/pc, do 3300zł

akryl9296 06 Paź 2015 12:55 540 7
  • #1 06 Paź 2015 12:55
    akryl9296
    Poziom 8  

Witam, potrzebuję jakiejś sugestii na TV do pokoju "medialnego" ;) Do tej pory używany był projektor (benq w800+) który gdzieś tam kiedyś się zdobyło, ale zdążył sie po drodze dwa razy zepsuć, a teraz woła o nową lampę... bydlak śmierdzi spalenizną od czasu do czasu, głośno wyje wiatrakiem, kolory mogłyby być lepsze, gubi ostrość (nie pytajcie jak, nie wiem - wiem że trzeba go poprawiać co parę dni)... czas na TV. Niestety absolutnie się na nich nie znam, a po dwóch rozmowach ze "specjalistami" z popularnych sklepów rtv/agd nie dla idiotów dałem sobie spokój z pytaniem ich o rady... czas na faktycznych fachowców ;)
    Do zakupu przymierzam się przed świętami w tym roku.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?

- na te powyższe 5 pytań, pomieszczenie jest średnie/małe, telewizor będzie wisieć na ścianie, kanapa naprzeciwko niego w odległości 2-3 metrów. Zazwyczaj przed telewizorem będą siedzieć 1 lub 2 osoby, + ewentualny "pilot" pc z boku patrząc pod kątem.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    - w ciągu dnia trochę, ale niewiele. W pokoju są też rolety, więc ewentualne światło da się mocno ograniczyć.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - nie mam, użytkowany był projektor, wyświetlający na ścianie obraz w rozmiarach około 50cali

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    absolutnie niezbędne:
    - naturalne niewspomagane 100hz lub więcej (ze względu na podłączone urządzenia, patrz pyt. 9 i 10)
    - 3-4 złącza HDMI lub więcej
    - VESA (montaż na ścianie)
    - 4K (3840×2160)

istotne, ale przeboleję jeśli sie nie uda spełnić tych warunków:
    - płaski (nie curved)
    - możliwość całkowitego wyłączenia skalowania (czarne pasy dookoła obrazu), chyba że TV radzi sobie ze skalowaniem z zachowaniem poprawnego ratio naprawdę doskonale
    - bez smartTV, bez WiFi, bez LANu, bez 3D, bez tunera/dekodera - zależy mi na dobrej jakości obrazu z kompa/konsoli, te wszystkie wymienione bajery są mi zbędne, nie będą używane i nie chciałbym na nie wydawać kasy ;)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    10. Jakie urządzenia?

- komputer i konsole przez HDMI. Od komputera sygnał będzie często duplikowany (monitor i TV będą wyświetlać to samo), ale TV będzie czasem pracował tez "autonomicznie" (mam na myśli nadal sterowany przez PC, ale z własną rozdzielczością i odpowiednimi Hz, bez duplikowania czegokolwiek). Na chwile obecną pc będzie podawał 1440x900@75Hz, w pierwszym kwartale przyszłego roku z osobnych funduszy planowaną mam wymianę części i od komputera będzie szło 3440x1440@60Hz+ (zależy mi, żeby obraz w tej rozdzielczości na telewizorze nie był skalowany w żaden sposób - tzn czarne pasy dookoła obrazu - różnica pozioma w TV 3840×2160 to 400 pikseli i aż tak mi na skalowaniu nie zależy, a pionowo skalować tego nie ma sensu). Konsole zwykle chyba podają 1920x1080@30 lub 60Hz.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - zakładam 6 do 8 godzin, czasem mniej, czasem więcej.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - matową

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - TV nie będzie używany do oglądania telewizji, więc chyba bez znaczenia

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    - nie, preferowane bez takiej mozliwości

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - 100%

16. Preferencje co do marki?
    - Samsung, LG? Jestem otwarty na inne marki, ale zależy mi na bezawaryjności i wysokiej jakości wykonania

17. Preferencje co do wielkości?
    - 40 do 48 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - wszystkie zbędne dorzucane opcje których sie nie stosuje. Patrz pytanie 8, tam wymieniłem co bym chciał by ten TV miał... lub raczej czego nie miał x)

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - preferowane max 3300zł, ale jeśli trzeba więcej, to się dozbiera (ale bez szaleństwa)

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    - nie

• #2 06 Paź 2015 12:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 06 Paź 2015 13:01
    akryl9296
    Poziom 8  

Wspomniałem w pytaniu 17, preferuję 40 do 48 cali. Wiem że w zakresie 2-3metrów powinien być większy wg tej tabeli, ale ta odległość jest "na oko", nie mam możliwości w tym momencie z metrówką pójść i sprawdzić ;) Proszę pamiętaj tez że to są własne preferencje co do rozmiaru (i ceny) - nie muszę każdego piksela dokładnie widzieć :)

• #5 06 Paź 2015 13:18
    akryl9296
    Poziom 8  

Ambilight to jeden z tych zbędnych bajerów których preferowalbym zeby nie było (wolalbym za tą samą cene bez bajeru, a z lepszą jakością obrazu). Szybki search google o tych dwóch TV i widze same bardzo niskie oceny, narzekania na input lag czy smużenie. Są jeszcze jakies inne opcje?

• #6 06 Paź 2015 13:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Input Lag masz w pierwszej klasie.
    Ambilight powala na kolana.
    A modele po update - grają bardzo dobrze.

To masz Sony 49X8309 - ale to nie ta klasa cenowa.

• #7 06 Paź 2015 13:40
    akryl9296
    Poziom 8  

Ambilight bezdyskusyjnie odpada. Ma ktoś jeszcze jakies inne sugestie, tak zeby była spora pula modeli do porównania, poczytania i pogrzebania? ;)

• #8 07 Paź 2015 12:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME