Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner Yamaha RX-A820 - brak sygnału video na projektorze

radj 06 Paź 2015 13:25 828 0
    radj
    Poziom 9  
    Od 1,5 roku korzystam z amplitunera Yamaha Rx-A820. Wszystko do tej pory działalo idealnie. Do amplitunera podłączone są na HDMI OUT: TV (Phillips) oraz projektor (Benq 1080ST). W HDMI IN jest kilka urządzeń m.in. PS4.

Problem polega na tym, że na projektor nie dociera sygnał video. Pierwsze podejrzenia padły na kabel oraz przedłużacz, jednak przyczyna musi leżeć gdzieś indziej. Projektor podłączony bezpośrednio do np. PS4 działa bez zarzutu (na tym samym kablu). Podobnie wszystkie inne urządzenia. Problemu też nie ma na samym telewizorze podpiętym do amplitunera tu działa i audio i video. Nie ma to też nic wspólnego z samym wejściem HDMI OUT, telewizor działa na obu. Projektor podpięty nowym, krótkim kablem bezpośrednio o amplitunera też nie daje sygnału video. Zresetowałem ustawienia projektora, wgrałem najnowsze oprogramowanie oraz zresetowałem ustawienia amplitunera. Nic to jednak nie dało.

Gdzie może tkwić przyczyna braku video na projektorze? Co jeszcze mogę zrobić, sprawdzić?