Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ningbo YAT Electrical Apliance - Pilarka.Tępy łańcuch.Grzeje się nos prowadnicy.

cyrograf 06 Oct 2015 14:08 3492 18
    cyrograf
    Level 17  
    Witam. Właśnie odkupiłem z ogłoszenia piłę łancuchową niby używaną kilka razy.Pózniej okaza ło sie że przez rok.A 4 lata przeleżała... :!:
    Data produkcji to r 06W25.
    Ze względu na to że mam podejrzenie o zużycie łożyska lub łożysk prowadnicy.Nie chcę dawać do ostrzenia łańcucha.Mam chęć oddać ją sprzedawcy.W pewnym serwisie powiedziano mi że ten "nos" prowadnicy smaruje się smarem zawsze po zakończeniu piłowania.Ale czym.Na myśl przyszła mi zwykła strzykawka z apteki.Smar chyba się wciska po między szczeliny łańcucha od góry.Za pilarkę dałem 45 zł.Dodaję zdjęcia kija którego w
    ogóle nie dało rady przeciąć i zdjęcia łańcucha.
    cyrograf
    Level 17  
    Chciałem załączyć zdjęcia łańcucha i kija który miał zostać przecięty Ningbo YAT Electrical Apliance - Pilarka.Tępy łańcuch.Grzeje się nos prowadnicy.

Ningbo YAT Electrical Apliance - Pilarka.Tępy łańcuch.Grzeje się nos prowadnicy.

Ningbo YAT Electrical Apliance - Pilarka.Tępy łańcuch.Grzeje się nos prowadnicy. Ningbo YAT Electrical Apliance - Pilarka.Tępy łańcuch.Grzeje się nos prowadnicy.

Co Wy na to?Czy łańcuch jest na wykończeniu.A łożyska jak przez tyle czasu nie były smarowane.Bo raczej nie były.Bo facet nie kupił bo może była za droga.Ja mogę przerobić strzykawkę lub tubę od pistoletu.Dam sobie rade.

Ale ale...Dzwoniłem to serwisant mówił o smarze...Tak to WD 40 i dobry...

Ogólnie oceńcie czy jest coś warta ta piła?
    jerry1960
    Level 36  
    Po pierwsze naostrz łańcuch lub daj do naostrzenia fachowcowi koszt około 5 zł. Po drugie przesmaruj kółko na prowadnicy za pomocą odpowiedniej smarownicy lub zleć to komuś.
    User removed account
    Level 1  
    mychaj
    Level 34  
    zaznaczyłem gdzie przesmarować, ta piła ma smarowanie łańcucha olejem? jeśli tak to zalej i sprawdź czy smaruje w trakcie pracy- najlepiej na jakieś jasnej desce, musi delikatnie chlapać olejem, jeśli nie to może być zatkana.Olej najlepiej pilarol, unikaj silnikowych - słabo smarują i siadają łożyska prowadnicy. Ningbo YAT Electrical Apliance - Pilarka.Tępy łańcuch.Grzeje się nos prowadnicy.
    i naostrz łańcuch bo tępy strasznie
    cyrograf
    Level 17  
    Tak pilarkę trzymam tak jak bym chciał przeciąć ten biały parapet.
    Apropos czy smarowanie polega na wtłoczeniu tak jak smarownicą w szczeline prowadnicy.
    Widziałem taką łyżeczkę do czyszczenia z zabrudzonej prowadnicy (smar+brud).
    Równie dobrze można wykąpać w jakimś rozcieńczalniku.
    User removed account
    Level 1  
    cyrograf
    Level 17  
    Witam.Panowie u mnie w tej pile jest nakrętka z gumowym kapturkiem z małą dziurką.Naciskanie tego gumowego kapturka mam traktować jako pompkę.Jak trzeba silnie podsmarować domniewam łańcuch to naciskam kilka razy.
    U mnie nic nie zgrzyta przynajmniej w 100dB -lowym hałasie nie słyszę.

Apropos czyszczenia co polecicie.W kompletach zauważyłem "łyżeczkę" z kluczem.
    User removed account
    Level 1  
    cyrograf
    Level 17  
    Słuchajcie nie uwierzycie.Łańcuch jest z Oregon-u!Więc nie bubel....
    Jadę po Gdańsku popytać o tanie ostrzenie za 5 zł.
    cyrograf
    Level 17  
    Rycho T miał rację.Odwrotnie był założony łańcuch.Zresztą w środku na obudowie jest wzornik.
    Ale tak nie tnie.Nie wiem czy mam się cieszyć że chociaż łańcuch jest firmowy -Oregon.
    Apropos jak sądzicie czy w tym sprzęcie od zakupienia był markowy łańcuch.Czy wcześniejszy użytkownik go kupił i wymienił :?:
    No i ten gumowy kapturek to po prostu wyciskanie oleju na łańcuch.A czy samoczynnie się smaruje :?:
    Wszystko oczyściłem.Ale przesadziłem ze smarowaniem.Łańcuch z części wewnętrznej posmarowałem używając pędzelka smarem grafitowym.Myślałem żę
    przesadnie dopieszczę sprzęt.I póżniej chwilowo myślałem że nie tnie bo przesmarowałem.
    U nas w Gdańsku koszt ostrzenia 10 zł.
    Czy przed oddaniem do ostrzenia trzeba go umyć np.w isopropanolu lub czymś co pod ręką będzie...
    Sławek K
    Level 22  
    ... powiedz jakie znaczenie ma czy łańcuch ostrzysz za 5 czy 10 złotych??? Jeździć po mieście i szukać gdzie akurat jest złotek taniej.... hmmmm toż to jakieś sknerstwo!!! Kupiłeś piłę za 45 PLN więc czego się spodziewasz ????? Koszt zakupu łańcucha to koszt który poniosłeś na zakup.... .
    Najważniejsze aby narzędzie pod względem elektrycznym i mechanicznym było sprawne , a łańcuch , kółko napędowe, prowadnica to materiały eksploatacyjne, które się wymienia. Nie szukaj dziury w całym tylko używaj narzędzia , naucz się go używać.
    powodzenia Sławek
    cyrograf
    Level 17  
    Tak jestem sknerą.Narzędzia będę używał bardzo często.Nie tylko do drzewa ale też do starych płyt meblowych itd.Nie wiem czy łańcuch to wytrzyma...
    User removed account
    Level 1  
    cyrograf
    Level 17  
    Tak mam łańcuch po ostrzeniu.W Leroy Merlin mają maszynę do ostrzenia.Odnośnie odpowiedzi mychaj-a.To zakupiłem najmniejszą strzykawkę z największą igłą.Gęstość smaru grafitowego nie jest dużą.Przez igłę nasmarowałem "nos" pilarki i inne łożyska.Ta dziurka nic nie da.Trzeba by kupić jakąś specjalną do maszyn strzykawkę.A tak nawet z łańcuchem pomiędzy oczkami można igłą nasmarować.Sprawdziłem kanalik olejowy-wyczyściłem.Nie wiem jak w tej pile jest.Czy samoczynnie się smaruje.Czy gumowym kapturkiem powiedzmy dwa razy nacisnąć aby silnie do smarować łańcuch co jakiś czas.
    Kończąc temat nie zapeszając piła dobrze tnie no i wióry są duże co znaczy że ostry jest łańcuch.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Ostatnie pytanie.Czy doradzacie przegląd łożysk silnika.

Jakieś smarowanie jeszcze dodatkowo,czyszczenie.