Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Lincoln "źle działający RIT"

06 Paź 2015 16:11 1542 6
  • Poziom 10  
    Witam w więc kto mądry niech podpowie. Radio CB President Lincoln jest sprawne, RIT działa prawidłowo ale przy ustawieniu na godzinę 12ą odbiornik jest lekko odstrojony. Przekręcenie RIT w prawo na godzinę 13ą i jest ok. Nadajnik działa prawidłowo. Trochę wkurza mnie, że odbiornik jest lekko odstrojony od tego co jest na wyświetlaczu, jakieś 2khz i w związku z tym pytanie, czym pokręcić żeby usunąć problem??, nie chcę kręcić filtrami po omacku a elektrotechnika to dla mnie czarna magia. Uprzedzając odpowiedzi dodam, że nie dysponuję miernikiem częstotliwości a chcę to zrobić na "słuch".
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na wszystkich emisjach jest tak samo?
  • Poziom 23  
    Czy takie odstrojenie jest od samego początku (włączenia radia) a potem nie widać różnicy, czy różnica ta utrzymuje się przez cały czas działania radia?.
    I powtórzę pytanie kol. kriss'a: Czy na wszystkich emisjach. (AM,FM,USB)

Gdzie LSB i CW? :D /kriss51/
  • Poziom 25  
    Jeżeli interesuje cię wypośrodkowanie Rit-a tylko na emisjach Usb i Lsb, należy dostroić odsłuch ustawiając Rit-a na 12-stą i kręcąc filtrem L116 Usb i Lsb filtrem L 118. Musisz to starać się robić na słuch i ostrożnie z rdzeniem filtra by go nie ukruszyć.
    lysy26 napisał:
    elektrotechnika to dla mnie czarna magia

Jeżeli naprawdę tak jest i nie czujesz się na siłach, to bym odpuścił temat, dla dobra radia i udał się do kogoś kto potrafi to zrobić.

Moderowany przez kriss51:

Proponujesz by ktoś zestrajał takie radio na ucho? Chcesz by sobie go rozwalił? Od czego jest miernik częstotliwości? 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedzi, problem dotyczy raczej emisji AM i FM, w SSB nie zauważyłem tego problemu. Więc zadam pytanie, które cewki odpowiadają za dostrojenie odbiornika właśnie w tych emisjach??
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek sprawdź i ewentualnie ustaw częstotliwości w punkcie TP1. Częstotliwość w USB ma być 10,6975 MHz którą dokładnie możesz ustawić L116, LSB 10,6925 MHz i ustawiasz ją L118, dla AM, FM częstotliwość ma wynosić 10,6950 MHz którą dokładnie ustawić możesz L117. W następnej kolejności ustaw RIT na godzinę 12 i dostrój L315 na 10,240 MHz. Częstotliwość możesz mierzyć na pinie 17 IC301.
  • Poziom 10  
    Ok. Dzięki za pomoc. Po regulacji cewkami "na słuch" wydaje się być wszystko w porządku RIT jest równiutko w środku. Zamykam temat.