Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz przemysłowy, jaki wybrać?

06 Oct 2015 16:21 3813 10
  • Level 2  
    Witam, poszukuję odkurzacza przemysłowego który wytrzyma mi trochę czasu. Do kupienia, mam na myśli Makita 447LX
    Czy może ktoś go ma, lub zna jego możliwości i mógłby się ze mną podzielić opinią. Chciałbym go podłączyć do szlifierki oscylacyjnej do docierania ścian. Czy to dobry pomysł?
  • Level 27  
    Sam odkurzacz jest klasą samą w sobie, trochę kosztuje, ale ma wszystko, co w dziedzinie odkurzaczy przemysłowych jest aktualne. Jest jeden parametr, który determinuje stosowanie tego lub innego urządzenia, to klasa pyłów (L), którą filtruje. Piszesz, o docieraniu ścian, - pewnie gipsowanych. Tu już ten odkurzacz ma trochę ograniczone zastosowanie, bo pyły z gipsu mieszczą. się w klasie L i M. Poczytaj o tym - jeśli nie czytałeś, choćby na portalu narzędzia.pl. Wybierając odkurzacz dla prac profesjonalnych lub prawie profesjonalnych koniecznie wyklucz z wyboru te, które nie podają (nie gwarantują) ww. klas. I wszystkie poniżej ceny 1500 zł.
    Pozdrawiam
  • Level 27  
    Witam

Ja akurat tego modelu nie znam, ale sam używałem do remontu (szlifowanie gładzi, sprzątanie pyłu i drobnego gruzu, cięcie bruzdownicą w żelbecie), prac z elektronarzędziami (odsysanie pyłu drzewnego i trocin spod szlifierek, pilarek i wyrzynarki) odkurzacza Starmix ISC ARD 1425 i jestem bardzo zadowolony. Otrząsanie pyłu z filtrów bardzo się przydało. Raz na jakiś czas przedmuchiwałem filtry kompresorem z tego, co otrząsacz nie dał rady zrzucić. W Twoim przypadku poszukałbym większego brata z tej serii.

Pozdrawiam

Krystian
  • Level 2  
    Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź :-)
    Co do Starmix-a to go mam , ale na wyczerpaniu i myślałem o zmianie na Makite tylko że szukam właśnie bezworkowego typowo do gładzi gipsowej i chyba tak jak piszesz " starszego brata " Starmix ISP iPulse będzie ok , jak byście mieli jakiś pomysł żeby kupić coś dobrego się zmieścić w 3,000 zł , to będę wdzięczny .Trochę to dużo kasy i nie chcę żałować , a znowu nie czekam na ostatnią chwilę żeby ten padł .
    Pozdrawiam serdecznie
  • Level 27  
    You_Tube_Szafarek wrote:
    coś dobrego się zmieścić w 3,000 zł
    Jak dołożysz parę złotych, to masz w klasie L wypasionego Festoola, albo dwa nie mniej wypasione Bosche Nb. co by nie mówić (narzekać) o spadającej jakości Boscha, to jeśli chodzi akurat o odkurzacze, to sporo przechodzonych z unijnego importu radzi sobie u nas jeszcze przez wiele lat. 3 lata gwarancji na nowy też nie daje każda firma i to też ma swoją wartość.
  • Level 17  
    Szlifierka oscylacyjna do docierania ścian nie nadaje się , miałem taki głupi pomysł skończyło się na wymianie łożysk i wyrobieniu gniazda na łożysko w stopie , łożyska bardzo szybko zacierają się od pyłu .
  • Level 2  
    Ja szlifuję już tyle czasu i nic się nie dzieje , a jaką szlifierkę oscylacyjną posiadasz ? ( moja Makita BO3710 190 W )
  • Level 17  
    Moja zdecydowanie tańsza - zielony Bosch . Jednak po kilku robotach doszedłem do właściwej wprawy , większe nierówności szpachluję pacą 60 cm gładź z worka , na gotowo używam pacy Parfait Liss 60 cm i gotowej masy . Powierzchnia jest idealnie gładka i równa , wystarczy ją zmatowić .
  • Level 2  
    Nie lepiej poszukać u źródła? Popatrz - wchodzisz na pierwszy lepszy sklep z narzędziami i urządzeniami przemysłowymi i większość z nich, a przynajmniej Ci więksi w branży mają całą kupę artykułów na przeróżne tematy.

Szukasz odkurzacza przemysłowego - BOOM! https://www.narzedziowy.pl/artykuly_84_1.html - artykuł znaleziony. Szukasz szlifierki, piły, kompresora i nie wiesz co wybrać robisz dokładnie tak samo :)
  • Level 12  
    Jeśli ma być do pyłów gipsowych, to radzę wziąć z automatycznym otrząsaniem, co dany czas, ew. Z czujnikiem, w starmix to właśnie nazywa się. Ipulse, ogólnie, ta firma produkuję odkurzacze dla innych marek, takich jak np. Metabo.

minus taki że są stosunkowo drogie filtry, a zamienników nie widziałem.

Co temu 1425 się dzieję, że jest na wykończeniu, bo właśnie mam zamiar taki sam kupic :D

W zestawie z żyrafa pracowałem festoolem sprawdzał się bdb.
  • Level 1