Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz przemysłowy, jaki wybrać?

06 Paź 2015 16:21 3195 10
  • Poziom 2  
    Witam, poszukuję odkurzacza przemysłowego który wytrzyma mi trochę czasu. Do kupienia, mam na myśli Makita 447LX
    Czy może ktoś go ma, lub zna jego możliwości i mógłby się ze mną podzielić opinią. Chciałbym go podłączyć do szlifierki oscylacyjnej do docierania ścian. Czy to dobry pomysł?
  • Poziom 26  
    Sam odkurzacz jest klasą samą w sobie, trochę kosztuje, ale ma wszystko, co w dziedzinie odkurzaczy przemysłowych jest aktualne. Jest jeden parametr, który determinuje stosowanie tego lub innego urządzenia, to klasa pyłów (L), którą filtruje. Piszesz, o docieraniu ścian, - pewnie gipsowanych. Tu już ten odkurzacz ma trochę ograniczone zastosowanie, bo pyły z gipsu mieszczą. się w klasie L i M. Poczytaj o tym - jeśli nie czytałeś, choćby na portalu narzędzia.pl. Wybierając odkurzacz dla prac profesjonalnych lub prawie profesjonalnych koniecznie wyklucz z wyboru te, które nie podają (nie gwarantują) ww. klas. I wszystkie poniżej ceny 1500 zł.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam

Ja akurat tego modelu nie znam, ale sam używałem do remontu (szlifowanie gładzi, sprzątanie pyłu i drobnego gruzu, cięcie bruzdownicą w żelbecie), prac z elektronarzędziami (odsysanie pyłu drzewnego i trocin spod szlifierek, pilarek i wyrzynarki) odkurzacza Starmix ISC ARD 1425 i jestem bardzo zadowolony. Otrząsanie pyłu z filtrów bardzo się przydało. Raz na jakiś czas przedmuchiwałem filtry kompresorem z tego, co otrząsacz nie dał rady zrzucić. W Twoim przypadku poszukałbym większego brata z tej serii.

Pozdrawiam

Krystian
  • Poziom 2  
    Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź :-)
    Co do Starmix-a to go mam , ale na wyczerpaniu i myślałem o zmianie na Makite tylko że szukam właśnie bezworkowego typowo do gładzi gipsowej i chyba tak jak piszesz " starszego brata " Starmix ISP iPulse będzie ok , jak byście mieli jakiś pomysł żeby kupić coś dobrego się zmieścić w 3,000 zł , to będę wdzięczny .Trochę to dużo kasy i nie chcę żałować , a znowu nie czekam na ostatnią chwilę żeby ten padł .
    Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 26  
    You_Tube_Szafarek napisał:
    coś dobrego się zmieścić w 3,000 zł
    Jak dołożysz parę złotych, to masz w klasie L wypasionego Festoola, albo dwa nie mniej wypasione Bosche Nb. co by nie mówić (narzekać) o spadającej jakości Boscha, to jeśli chodzi akurat o odkurzacze, to sporo przechodzonych z unijnego importu radzi sobie u nas jeszcze przez wiele lat. 3 lata gwarancji na nowy też nie daje każda firma i to też ma swoją wartość.
  • Poziom 16  
    Szlifierka oscylacyjna do docierania ścian nie nadaje się , miałem taki głupi pomysł skończyło się na wymianie łożysk i wyrobieniu gniazda na łożysko w stopie , łożyska bardzo szybko zacierają się od pyłu .
  • Poziom 2  
    Ja szlifuję już tyle czasu i nic się nie dzieje , a jaką szlifierkę oscylacyjną posiadasz ? ( moja Makita BO3710 190 W )
  • Poziom 16  
    Moja zdecydowanie tańsza - zielony Bosch . Jednak po kilku robotach doszedłem do właściwej wprawy , większe nierówności szpachluję pacą 60 cm gładź z worka , na gotowo używam pacy Parfait Liss 60 cm i gotowej masy . Powierzchnia jest idealnie gładka i równa , wystarczy ją zmatowić .
  • Poziom 2  
    Nie lepiej poszukać u źródła? Popatrz - wchodzisz na pierwszy lepszy sklep z narzędziami i urządzeniami przemysłowymi i większość z nich, a przynajmniej Ci więksi w branży mają całą kupę artykułów na przeróżne tematy.

Szukasz odkurzacza przemysłowego - BOOM! https://www.narzedziowy.pl/artykuly_84_1.html - artykuł znaleziony. Szukasz szlifierki, piły, kompresora i nie wiesz co wybrać robisz dokładnie tak samo :)
  • Poziom 11  
    Jeśli ma być do pyłów gipsowych, to radzę wziąć z automatycznym otrząsaniem, co dany czas, ew. Z czujnikiem, w starmix to właśnie nazywa się. Ipulse, ogólnie, ta firma produkuję odkurzacze dla innych marek, takich jak np. Metabo.

minus taki że są stosunkowo drogie filtry, a zamienników nie widziałem.

Co temu 1425 się dzieję, że jest na wykończeniu, bo właśnie mam zamiar taki sam kupic :D

W zestawie z żyrafa pracowałem festoolem sprawdzał się bdb.
  • Poziom 1