Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta ciao 2 ciśnienie wody

06 Oct 2015 16:29 2484 4
  • Level 2  
    Witam. Mam problem z piecem Beretta ciao 2 a mianowicie wzrosło mi ciśnienie wody w układzie do prawie 3 Bar czyli ciśnienia jakie prawdopodobnie mam w sieci wodnej. Podczas odkręcania wody ciśnienie zaczyna powoli spadać i normuje się na około 2 barach ( dalej nie zauważyłem spadku ). Po zakręceniu wody ciśnienie wzrasta z powrotem do prawie 3 bar. Po zakręceniu zaworu głównego wody i spuszczeniu jej z pieca zakręciłem do końca zawór napełniający wodę i otworzyłem zawór główny. Pomimo zakręconego zaworu napełniania ciśnienie wody na piecu wzrosło do prawie 3 Bar. i jeszcze jedno... Piec przy włączonym tylko ogrzewaniu wody bierzącej często sam się na chwilkę załącza i od razu gaśnie. Dioda nie świeci na czerwono ani pomarańczowo. Problem mam z wymiennikiem ciepła czy może to być co innego ?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 22  
    Zacznij od sprawdzenia zaworu napełniania - może przepuszczać. Przy 3 barach powinien się otworzyć zawór bezpieczeństwa.
  • Level 2  
    Ciśnienie w układzie nie osiąga 3 bar... Pewnie to wina ciśnienia w sieci wodnej. Jakaś podpowiedź jak ten zawór napełniania rozebrać ?
  • Level 2  
    Problem tkwił w nagrzewnicy. Po wymianie wszystko działa poprawnie.