Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania

mloda777 06 Paź 2015 17:38 1749 22
  • #1 06 Paź 2015 17:38
    mloda777
    Poziom 4  

Witam,

chodzi o to, że mieszkam w wynajętym mieszkaniu i cokolwiek się nie podłączy do gniazdek (wszystkie mają bolce), to zawsze lecą z nich iskry.

Kupiłam już kilka odtwarzaczy mp3, różnych marek, i we wszystkich szybko psuje się bateria/akumulator tak, że nie jest on w stanie czerpać energii z sieci. Nie jestem specjalistą, ale mam wrażenie, że te impulsy z gniazdek spalają te akumulatorki wbudowane w urządzenia. I tak jakby psuła się też opcja on/off jakby z czasem urządzenia przestały je odróżniać i ciągle myślą, że jest on włączone (choć nie grają muzyki), ale bateria i tak szybko pada, bo nie ma nic energii w środku.

Ja kupowałam już odtwarzacze no name za około 20zł i te trzymały kilka miesięcy. Kupiłam też odtwarzacz mp3 marki Manta. Rzekomo wszystkie Manty mają gwarancję 24 miesiące, chociaż sprawdzałam kilka razy i nie widziałam żadnej karty gwarancyjnej w środku (kupiłam to w Saturnie lub w jakimś tego typu sklepie). Ostatnio kupiłam odtwarzacz mp3 Hyundai, który ma gwarancje 24 miesiące, właśnie mam go wysłać do serwisu do naprawy... ale Hyundai pomimo gwarancji 24 miesiące, popsuł się po 2 tygodniach używania!!! Już nawet te za ok. 20 zł trzymały się dłużej od niego. Wszystkie odtwarzacze uszkadzane są w ten sam identyczny sposób i z tego samego powodu przestają działać.

Mam w kuchni jeden przedłużacz/listwę antyprzepięciową, ale z niego też lecą iskry, kiedy podłącza się kuchenkę indukcyjną do niego. Dodatkowo ma popsuty przycisk włączenia i wyłączenia. Musiałabym popytać w domu, czy ktoś wie kiedy i od czego się zniszczył, ale wydaje mi się to podobna awaria, co popsute guziki on/off w moich wszystkich odtwarzaczach w tym domu. Inne sprzęty trzymają się dobrze. Nie wiem jak bateria/akumulator od tableta Samsung, ale ten ma już kilka lat i może bateria słabo trzymać z powodu wieku.

Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Bo podejrzewam, że jak wróci odtwarzacz z naprawy, znowu szybko padnie, jeśli w serwisie nie będą się mnie czepiać, że to moja wina, a uszkodzenie wynikło z jego złego użytkowania przeze mnie.

0 22
  • Katalog Megger
  • Pomocny post
    #2 06 Paź 2015 17:48
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czas na przegląd instalacji. Zakładam, że w ostatnich 5 latach nic takiego nie miało miejsca. Proszę skontaktować się z elektrykiem, który zajmuje się pomiarami elektrycznymi. Pomiary jak i cały przegląd powinien potwierdzić ów elektryk protokołem.

1
  • Pomocny post
    #3 06 Paź 2015 18:20
    brofran
    Poziom 37  

mloda777 napisał:
    cokolwiek się nie podłączy do gniazdek (wszystkie mają bolce), to zawsze lecą z nich iskry.

Lecą iskry , czy słychać trzask jakby "leciała iskra" ? Bo jeźeli to drugie to nic groźnego . Nowoczesne zasilacze mają układy na kondensatorach i to one powodują szybkie ładowanie i " trzaski " .
    Sprawdz czy wtyki -bolce na wtyczkach po dłuźszym podłączeniu są ciepłe czy zimne w dotyku. Jeźeli ciepłe to elektryk do sprawdzenia gniazdek by się przydał . :!:

1
  • Pomocny post
    #4 06 Paź 2015 18:47
    WędkarzStoLica
    Poziom 29  

mloda777 napisał:
    Rzekomo wszystkie Manty mają gwarancję 24 miesiące, chociaż sprawdzałam kilka razy i nie widziałam żadnej karty gwarancyjnej w środku (kupiłam to w Saturnie lub w jakimś tego typu sklepie).
    W tym przypadku gwarancją jest paragon.

1
  • #5 06 Paź 2015 21:36
    mloda777
    Poziom 4  

brofran napisał:

Lecą iskry , czy słychać trzask jakby "leciała iskra" ? Bo jeźeli to drugie to nic groźnego . Nowoczesne zasilacze mają układy na kondensatorach i to one powodują szybkie ładowanie i " trzaski " .

Lecą iskry jakby piorun między wtyczką a gniazdkiem. Między odtwarzaczem mp3 przy podłączeniu do gniazdka też. Nawet między wtyczką a listwą przeciwnapięciową leci taki głośny, widoczny piorunek przy podłączeniu kuchenki. Bolce jeszcze sprawdzę czy są ciepłe.

Napisałam do serwisu Manty pytanie czy honorują sam paragon.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Paź 2015 19:07
    CYRUS2
    Poziom 35  

Podejrzewam kiepkie "zero" i asymetrię.
    Musisz szarpnąć kasą, zatrudnić rozgarniętego elektryka, żeby pomierzył IPZ.
    Rozgarniętego,żeby umiał wyciągnąć wnioski z pomiarów -zinterpretować pomiary.
    Ktoś powinien pomierzyć napięcie w sieci .I to w różnych porach.

Żadnych danych, i pytanie co to powoduje. Iskra to nic nadzwyczajnego.
    Oczekujesz od forum "jasnowidzenia" ?
    Musi ktoś ze sprzętem pojechać na miejsce.

pol102 napisał:
    Czas na przegląd instalacji. Zakładam, że w ostatnich 5 latach nic takiego nie miało miejsca. .
    Pewnie kolega ma rację. Jest to domek? z instalacją 3-F?.

1
  • Katalog Megger
  • #7 08 Paź 2015 20:57
    mloda777
    Poziom 4  

To jest domek jednorodzinny, podzielony na 4 mieszkania, ale tylko wynajmowane. Mury są bardzo bardzo grube jak podobno w okresie wojny budowano.

0
  • #8 08 Paź 2015 22:56
    WędkarzStoLica
    Poziom 29  

mloda777 napisał:
    Napisałam do serwisu Manty pytanie czy honorują sam paragon.

Z paragonem idziemy tam gdzie był zakupiony sprzęt, a nie do serwisu.

0
  • #9 09 Paź 2015 01:23
    .Jack
    Specjalista elektryk

mloda777 napisał:
    Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

mloda777 napisał:
    Mury są bardzo bardzo grube jak podobno w okresie wojny budowano.

Kolega CYRUS2 ma rację. Ewidentnie należy sprawdzić instalację elektryczną poprzez pomiary. Tu potrzebny jest kumaty elektryk na miejscu. Jeżeli to jest budynek przedwojenny to może być zastosowane uziemienie ochronne. Za mało danych aby cokolwiek wywnioskować. Szkoda wykańczać odbiorniki elektryczne przez spartoloną instalację elektryczną.

0
  • #10 09 Paź 2015 06:37
    Jacek79
    spec od auto-elektro

A gdzie mieszkasz, może ktoś z okolicy by podjechał

0
  • #11 09 Paź 2015 15:07
    mloda777
    Poziom 4  

Mieszkam w Warszawie, a to jest mieszkanie wynajmowane od miasta w ramach mieszkań socjalnych. Rodzice dostali eksmisję gdy byłam z rodzeństwem w wieku szkolnym i sąd przyznał prawo do lokalu zastępczego z tego powodu dla rodziny. Budynek niby ma jakiegoś konserwatora, który się zmienia w zależności od tego, kto wygra roczny przetarg na usługi konserwacyjne dla budynków miejskich. Zdaje się, że miasto bardzo idzie po kosztach. Co widać po wykonaniu budynku oraz w rozmowach z urzędnikami (oprócz ich wątpliwych kompetencji do czegokolwiek). Żeby tylko zrobić minimum byle tylko na papierze wszystko się zgadzało i nikt się nie czepiał pracowników Ratusza za niewypełnienie ich obowiązków. Pewnie dlatego instalacja elektryczna jest schrzaniona, bo ci urzędnicy chyba na niczym się nie znają (jak choćby prawo, administracja, psychologia a nawet wybór wykonawcy zlecenia) oprócz bycia wrednym. Tak wskazuje moje doświadczenie z nimi.

Nie mam telefonu do konserwatora, a ten nie pracuje w weekendy, więc poczekam do poniedziałku na rozmowę i może poczytam mu Wasze odpowiedzi, jak będę mu tłumaczyć dlaczego miałby przyjechać i co zrobić.

To pracownik Saturna mi powiedział, że potrzebna jest gwarancja a serwis Manty mi już odpisał, że może być paragon i żeby iść do sklepu z tą informacją i ze sprzętem.

0
  • Pomocny post
    #12 09 Paź 2015 21:34
    CYRUS2
    Poziom 35  

mloda777 napisał:
    Nie mam telefonu do konserwatora, a ten nie pracuje w weekendy, więc poczekam do poniedziałku na rozmowę i może poczytam mu Wasze odpowiedzi, jak będę mu tłumaczyć dlaczego miałby przyjechać i co zrobić.
    Male szanse, bo to trzeba umieć wyciagnać wnioski z pomiarów, ,wiedzieć gdzie się zapiąć.

Nic więcęj ci się w lokalu nie psuje, nie pali ?
    Jak zdejmę od pewnej kobiety testery przepięć to mogę ci pożyczyć - za darmo.

Włączysz do gniazdka i tester zarejestruje ci wzrosty napięcia ponad 260V.
    Tester rejestruje 5 wzrostów i spadków napięcia.
    Wielkość - 4 pudełka zapałek.
    Zrobiłem to dla siebie - żeby móc diagnozować co daje ZE.
    Dlaczego tylko 5 sztuk - bo jak jest 5 sztuk na dobę to już i tak o 5 za dużo.
    Można wyzerować i obserwować dalej.
    Co do instalacji w lokalach socjalnych to obserwuje to regularnie. Instalacje są robione nowe, dobrze robione. Podobno mierzą.

1
  • #13 09 Paź 2015 22:06
    mloda777
    Poziom 4  

A te lokale socjalne to z Bemowa? Na Bemowie są jakieś afery i artykuły o urzędnikach w prasie lub internecie oraz strona na facebooku "afera bemowska" na ich temat.

U mnie jest tak, że jak się włączy mikrofalówkę to coś skwierczy przy liczniku. Podobnie z czajnikiem i z kuchenką indukcyjną. Pamiętam, że ktoś mówił, że oni wiedzą, że sieć jest przeciążona w budynku, ale 4 rodziny wcisnęli do domu jednorodzinnego i się z tym liczyli, że tak będzie. Poza tym to stary budynek, bo jest przejęty od faceta, który nie miał spadkobierców po śmierci. Zaprojektowany w innym celu.

Nie wiem jak baterie do laptopów i jednego tableta, ale wszystko jest stare z tego sprzętu, więc nie wiem czy to ze starości czy od tej instalacji na wszystkich w tym mieszkaniu wyświetla się "rozważ wymianę baterii" z przekreśloną baterią. Jakoś w podobnym okresie to wyskoczyło we wszystkich. Sprzęt AGD się trzyma dobrze.

0
  • #14 10 Paź 2015 00:10
    CYRUS2
    Poziom 35  

mloda777 napisał:
    U mnie jest tak, że jak się włączy mikrofalówkę to coś skwierczy przy liczniku. Podobnie z czajnikiem i z kuchenką indukcyjną.
    Masz 3 -fazy ?
    "Siłę" jak to nazywa rolnik ze wsi.
    Zrób zdjęcie bezpieczników w lokalu.
    Młoda, potrafisz zrobić tabletem. Może być smartfon.

0
  • Pomocny post
    #15 11 Paź 2015 13:43
    zwrotnica
    Poziom 15  

mloda777 napisał:
    U mnie jest tak, że jak się włączy mikrofalówkę to coś skwierczy przy liczniku. Podobnie z czajnikiem i z kuchenką indukcyjną.

Te urządzenia pobierają duuuży prąd. I to może być przyczyną 'skwierczenia' przy liczniku. To 'skwierczenie' jest najprawdopodobniej wynikiem iskrzenia. Być może wystarczy silniejsze dokręcenie "korków" a być może trzeba mocniej dokrecić zaciski przewodów elektrycznych wewnątrz? W gniazdkach też mogą być niechlujnie przykręcone przewody. Szczególnie wrażliwe są stare instalacje oparte na przewodach aluminiowych; miedź jest bardziej przyjazna. Jeśli jednak usterka jest poważniejsza to stwierdzić ją i usunąć może tylko zawodowy elektryk.

Po ugaszeniu pożaru podaje się komunikat, że "powodem była wadliwa instalacja elektryczna". Lepiej jednak od razu nie dopuścić do pożaru zamiast przekonać się o tym po fakcie.

Wcale nie żartuję. Znam przypadek zapalenia się boazerii od iskrzących tzw. "korków"! Zgłoś to natychmiast do Urzędu, niech przysyłają fachowca, który dokona przeglądu w ramach obowiązków (skoro mieszkanie wynajmowane to nic nie płacisz za to). Zgłoś to najlepiej na piśmie (zgłoszenie z potwierdzeniem na kopii dla Ciebie) to będzie szansa, że ktoś się tym przejmie! Problem opisz dokładnie tym jednym zdaniem, które tu cytuję u góry postu i nic więcej dodawać nie musisz.

Teraz mamy już nocne przymrozki ale lepiej nie dogrzewaj się elektrycznymi piecykami w takim mieszkaniu.

0
  • #16 13 Paź 2015 15:41
    mloda777
    Poziom 4  

Nie mam z tego co wiem trzeciej fazy, ale też ta kuchenka indukcyjna, to tylko jeden palnik, wygląda jak turystyczna kuchenka polowa. Nic więcej w niej nie ma tylko jeden jedyny palnik i wtyczka.

Nie wiedziałam co jest potrzebne na tych fotkach korków, to zrobiłam kilka zdjęć.

Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania

0
  • Pomocny post
    #17 13 Paź 2015 17:16
    .Jack
    Specjalista elektryk

mloda777 napisał:
    Nie wiedziałam co jest potrzebne na tych fotkach korków, to zrobiłam kilka zdjęć.

Widać przypaloną szyjkę bezpiecznika B 10A - do wymiany, możliwy powód iskrzenia, W środkowym gnieździe tablicy bezpiecznikowej połamana wstawka kalibracyjna - do naprawy. Oj, bez elektryka na miejscu nie obejdzie się. I to radzę wezwać fachowca jak najszybciej. Każde iskrzenie powoduje przepięcia w instalacji mogące być przyczyną uszkodzeń bardziej wrażliwych, elektronicznych odbiorników a zwłaszcza tych chińskich nie mających wbudowanych zabezpieczeń przeciwprzepięciowych.

0
  • Pomocny post
    #18 13 Paź 2015 17:58
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli to są zabezpieczenia zaliczkowe, zabezpieczenia mieszkania, to polecałbym przejść na wkładki szybkie gF. Są szybkie i pewne. Na pewno pewniejsze niż te obecne cuda. Mają one jeszcze jedną zaletę... widać gołym okiem kiedy się psują lub wyeksploatowują.

Prawda jest taka, że elektryk powinien dokonać przeglądu instalacji. W ramach pomiarów powinien również stwierdzić czy wciąż jeszcze spełniony jest warunek samoczynnego wyłączenia zasilania.

0
  • Pomocny post
    #19 14 Paź 2015 01:01
    CYRUS2
    Poziom 35  

Szanowni koleodzy -aby nie pomyliliście z nadgorliwości tematów ?

Mloda nie jest właścicielem lokalu, nie bedzie naprawiać instlacji.
    Jej padają aku w mp3 - piszcie jak to zdiagnozować.

Instalacja taka jaką ma -jednofazowa nie będzie żródłem niszczacych przepięć.
    Co nie oznacza, że przepieicia nie przychodzą z zewnątrz.
    Zauważcie , nie zasilacze sie niszczą tylko same aku. Należy sprawdzić te zasilacze.

Może słuchane utwory są niepoprawne polityczniie.
    Masz jakieś nabożne utwory na mp3 ? Sluchając trochę takich po drodze, nie marnujesz bezużytecznie czasu, ale zarabiasz na życie wieczne.
    Nabożne utwory też mogą być relaksem i odprężeniem.

0
  • Pomocny post
    #20 14 Paź 2015 01:50
    zwrotnica
    Poziom 15  

mloda777 napisał:
    .. Nic więcej w niej nie ma tylko jeden jedyny palnik i wtyczka

Jedno zdjęcie warte 1000 słów, brawo :) Kliknij obrazek i przyjrzyj się stopce tego bezpiecznika - wygląda jakby ktoś go spawał. To prawdopodobnie wynik tego iskrzenia i znak, że żartów nie ma. Myślę, że nie lepiej wygląda stopka gniazda, w które wkręcasz ten bezpiecznik. Wymiana bezpiecznika na nowy (te automaty są dość drogie!) niewiele zmieni bo i nowy będzie po jakimś czasie iskrzył przez tę uszkodzoną stopę gniazda, Moim zdaniem do wymiany jest cała ta tablica "korków" łącznie z "korkami".
    Niszczone akumulatory odtwarzaczy mp3 od ładowania

Tymczasem możesz tę "zasmarkaną" stopę "korka" przetrzeć gładkim pilnikiem lub papierem ściernym (jedziesz korkiem po papierze) ale tak aby tylko wyrównać czoło, przywrócić mu w miarę pierwotny kształt. Potem warto jeszcze wygładzić szlifowaną powierzchnię kamienną osełką do noży (marmurek, na mokro). Chodzi o to aby stopa "korka" przywierała jak największą powierzchnią do stopy w gnieździe.

To oczywiście prowizorka ale bezpieczniejsza od tego co jest teraz. Niech Cię ręka boska broni majstrować w samej tablicy - tam są elementy pod napięciem!

A z tym jednym palnikiem w kuchence to nie do końca jest tak łatwo. Zobacz tabliczkę znamionową sprzętu a może okazać się, że wyciąga 2 kW mocy. Jeśli tak to ten bezpiecznik pracuje "na krawędzi" i włączenie czegokolwiek jeszcze (niech się świeci kilka żarówek w domu) pogarsza warunki jego pracy. Najgorzej gdy pracuje kuchenka, czajnik elektryczny, pralka i żelazko jednocześnie. Chyba, że jednoczesna praca takich urządzeń nie jest możliwa bo ... "korek zaraz strzela".

Podtrzymuję swoje wcześniejsze ostrzeżenie. Czym prędzej zacznij działać w sprawie elektryka, kompleksowego przeglądu instalacji i naprawy!

Dodano po 21 [minuty]:

CYRUS2 napisał:
    Jej padają aku w mp3 - piszcie jak to zdiagnozować.

Też :)

O aku nic nie wiadomo (rodzaj, typ), ani o odtwarzaczach (model) .

A może aku nie były właściwie uformowane zaraz po zakupie?
    A może aku mają niskie "mAh"?
    A może aku mają już "podeszły" wiek?
    A może aku to jakaś tania chińszczyzna?
    A może w gniazdku nie ma prądu i się nie ładują?
    A może aku zbyt krótko się ładują lub zostały przeładowane?

No niewiele wiadomo poza tym że aku są wbudowane w odtwarzacze :(

0
  • #21 14 Paź 2015 12:11
    mloda777
    Poziom 4  

Gniazdko elektryczne najbliższe licznika przestało wczoraj działać. Jakby nie było w nim prądu.

0
  • Pomocny post
    #22 14 Paź 2015 13:17
    zwrotnica
    Poziom 15  

mloda777 napisał:
    Gniazdko elektryczne najbliższe licznika przestało wczoraj działać. Jakby nie było w nim prądu.

Jak długo można jeszcze pisać: "wezwij elektryka!"?
    Czekasz na zaczadzenie czy pożar w domu?

0
  • #23 09 Cze 2016 14:42
    mloda777
    Poziom 4  

Na prośbę administracji serwisu Elektroda.pl napiszę, że konserwator wymienił bezpiecznik na mocniejszy i od tego czasu w domu nic się nie psuje: ani elektronika ani gniazdka ani nie wysiada prąd w mieszkaniu.

0