Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W202 C220D - Sterowanie pompy wtryskowej Lucas awaria.

tarnek1 06 Paź 2015 18:00 1719 2
  • #1 06 Paź 2015 18:00
    tarnek1
    Poziom 1  

Witam,
    prawdopodobnie temat już gdzieś został opisany, ale niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje zapytanie, a mianowicie:

Posiadam Mercedesa W202 C220D na pompie Lucasa, jakieś pół roku temu wyjechałem z kraju i wystawiłem samochód na sprzedaż. Podczas jazdy próbnej potencjalnego kupca, okazało się, że samochód po zgaszeniu nie odpala na ciepłym silniku. Potem postał jeszcze ze 2 miesiące i przestał palić zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Pierwszy wniosek, pompa wtryskowa. (zdarzało mi się, że nie palił na ciepłym od czasu do czasu jak sam używałem Celinki).
    Samochód daje się odpalić jedynie na "plaka", przy czym po opaleniu igła, żadnego kopcenia.
    Zawiozłem samochód do mechanika, sprawdził pompę, ciśnienie w normie, żadnych wycieków.
    Niemniej stwierdził, że problem musi tkwić w elektryce, ponieważ przy próbie odpalenia samochodu nie zaświeca się "kontrolka EDC", a na "plaka" zaświeca się na moment i gaśnie prawidłowo. Samochód chodzi po odpaleniu bez zarzutów, żadnych wahań na obrotach itd.
    Po zgaszeniu niezależnie czy na zimnym czy na ciepłym silniku nie da się go odpalić.
    Drugi mechanik/elektryk stwierdził, że to musi być sterownik pompy padnięty, i wymiana to właściwie regeneracja pompy, koszt 2000zł.
    Pytanie czy problem może leżeć gdzie indziej, albo czy da się go obejść? Czytałem, że można po usunięciu odpowiednich pin'ów dalej użytkować samochód, jednak mogą wystąpić problemy typu większe spalanie lub ciężkie odpalanie na zimnym silniku, proszę o wszelką pomoc przy zagadnieniu. Zaznaczam, że pompa jest "do wyrzucenia" więc eksperymenty jak najbardziej wchodzą w grę.
    Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

0 2
  • #3 20 Paź 2015 20:52
    ...KUBA...
    Poziom 21  

A jak z czujnikiem położenia wału? Samochód jak odpali nie gaśnie po przegazowaniu??
    Jaką masz centralkę ECU, Lucas na jedno długie złącze? sprawdź czy przy podczas kręcenia pojawia się masa na białym kablu z tyłu po prawej stronie tej kostki... i jak jest z masą na tym przewodzie po odpaleniu.

0
  Szukaj w 5mln produktów