Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Komputer wyłącza monitor i zacina się

06 Paź 2015 18:08 906 2
  • Poziom 7  
    Witam. Kupiłem nowy komputer w Lipcu tego roku. Na początku wszystko chodziło i nagle zaczął się problem z gaśnięciem monitora i po chwili zawieszaniem się komputera. Komputer miał sprawdzane: temperatury, płytę główną, wentylatory, radiatory, ram oraz dysk. Był odsyłany raz na gwarancję, gdzie wymieniony został zasilacz, a opinia wystawiona, że jest już w pełni sprawny. Jednak problem nadal się pojawiał. Zacina się losowo, nie tylko przy grach. Czasami w stanie spoczynku, gdzie jest po prostu włączony. Po zgaśnięciu monitora nie da się do zresetować, należy przytrzymać przycisk POWER lub odłączyć zasilanie z sieci. System używam Windows 8.1 wersję 90-dniową. Był formatowany kilka razy. Ostatnio odinstalowałem sterowniki do karty graficznej i wszystko, co z nimi związane i komputer chodził sprawnie bez żadnego zawieszania się przez ponad 4 dni (pracując non-stop). Po tym czasie znów zacząłem go wyłączać na noc i włączać rano i komputer znów zaczął się zacinać. Proszę o pomoc.

Pełna konfiguracja:

Procesor: Intel Core i5-4460 3.2GHz
    Płyta Główna: MSI intel H81
    Pamięć: DDR3 8GB 1600MHz CL11
    Dysk Twardy: Seagate 1TB 64MB cache SATA
    Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5
    Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s
    Karta dźwiękowa: 5.1
    Napęd: Nagrywarka DVD-+R/RW LG SATA
    Zasilacz: Antec 500W
    Obudowa: Tracer GT USB3.0

System: WIndows 8.1 90 days Trial (ze strony Microsoftu). podejrzewam, ze winą mogą być sterowniki jakiegoś elementu lub system, który instaluję już po raz kolejny ze swojego konta na Microsofcie (nie wiem, czy jeśli po skończeniu 90 dni wersji, jak pobiorę jeszcze raz i sformatuję, czy to jest dozwolone, czy pojawia się taka oto blokada). Dodam, że komputer nie zacina się co jakiś stały czas, tylko losowo, jak mu się widzi. Po zacięciu temperatury są w porządku, a wentylatory normalnie pracuję (nie szaleją na 100% obrotach). Serwisanci po tym jak odebrałem komputer, przez telefon powiedzieli, ze u nich przechodził testy stabilności i wszystkie przeszedł, więc wina leży po stronie mojego oprogramowania, za które oni nie odpowiadają.

Z góry dziękuję za wyrażenie swojej opinii w temacie.
  • Poziom 7  
    Tak, przez program MSI Live Update do wersji 1.40

Czekam jeszcze na maila z uczelni, w którym dostanę dostęp do Microsoft DreamSpasrk i stamtąd pobiorę i wgram pełną wersję Windowsa, a nie 90-cio dniową. Chociaż nie wiem, czy to coś pomoże.