Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki akumulator do UPS 700VA?

MARCIN.SLASK 06 Paź 2015 20:17 1431 9
  • #1 06 Paź 2015 20:17
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Po prawie 5 latach padł akumulator ACUMAX AM7-12.
    Zastanawiam się nad 3 akumulatorami (12 msc. gwarancji):
    - HRL 1234WF2 CSB 8,5Ah 12,0V,
    - AGM HZS 12V-7,5Ah HR HAZE,
    - GPL 1272 F2WF2 CSB 7,2Ah 12,0V.
    Myślałem także o sporo większym AGM HZB 12V-18Ah (24 msc. gwarancji), ale chyba sobie odpuszczę, bo jest 2-2.5 razy droższy, sporo większy (będzie musiał być poza obudową), ładowanie do pełna będzie trwało dużo dłużej (chociaż nie zamierzam celowo ich rozładowywać - w zimie podtrzymują pracę pompy obiegowej, w pozostałych msc. komputera).

Który wybrać?

0 9
  • #2 07 Paź 2015 12:43
    Primo86
    Poziom 20  

Ja używam zawsze akumulatorków HPG albo MW POWER i jestem z nich zadowolony są porządne. Kupowałem już różne do UPS-ów ale z tych jestem zadowolony, długo zachowują swoje parametry nie zużywają się tak szybko.

0
  • #4 09 Paź 2015 18:20
    SLAL
    Poziom 24  

Najprościej wybrać według masy - im cięższy tym lepszy (nie dotyczy baterii PANASONIC) i daty produkcji.
    Akumulator SBL nie jest akumulatorem żelowym.
    Baterie CSB były używane przez producenta UPS-ów jako standard (dokładnie model GP1272F2) i kiedyś doskonale się sprawowały.
    Jeżeli chodzi o HPG oraz MWPower prawdopodobnie zależy to od modelu.
    Osobiście nie uzywam, ale pojawiają się w sprzęcie dostarczanym przez klientów i moje opinie są bardzo negatywne.
    Haze nie posiadam opini.
    Parametrem akumulatora do UPS-a nie jest 20 godzinna pojemność, tylko 10-15 minutowa charakterystyka rozładowania przy obciążeniu stałą mocą.
    Wspomniany HRL to akumulator dedykowany do pracy w zasilaczach UPS (do szybkich i głębokich rozładowań), prawdopodobnie najlepszy z wymienionych,
    nie jest moim "faworytem", ale deklarowane dane stawiają go "na szczycie stosu wymienionych".
    ACUMAX, to również nie była "górna" półka żywotności.
    O żywotności decydują głównie warunki eksploatacji, czyli stan techniczny zasilacza oraz warunki panujące w pomieszczeniu, w którym zasilacz jest eksploatowany. Bardzo istotnymi parametrami są wartość napięcia konserwującego oraz temperatura.

0
  • #6 10 Paź 2015 18:32
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Tyle tylko, że te akumulatory są na zamówienie (ok. 10 tygodni).
    Mogę mieć za darmo lub za symboliczną sumę 4 letni akumulator żelowy motocyklowy 14Ah mało używany. Czy warto brać i bawić się w przeróbki, czy też w ciemno kupować HRL 1234WF2 CSB 8,5Ah 12,0V?

0
  • #7 11 Paź 2015 11:26
    gmgnetpl
    Poziom 11  

Witam
    Jeśli chcemy , aby akumulator był długo eksploatowany należy podłączyć do niego REGULATOR ŁADOWANIA – opis na stronie :
    http://www.gmg.net.pl/regulator-ladowania-steca-solsum-66f-p-741.html
    Akumulatory AGM ( i nie tylko te ) nie mogą być przeładowane i nadmiernie rozładowane .
    Nie wolno dopuszczać do rozładowania akumulatora – do napięcia niższego niż 9 V ( w przypadku akumulatorów o napięciu znamionowym 12 V ) lub 4,5 V ( w przypadku akumulatorów o napięciu znamionowym 6 V ) , gdyż znacznie skraca to ich żywotność
    Reasumując, jeśli podłączymy regulator ładowania to zmniejszymy wydatki na częstym kupowaniu akumulatora.
    Oszczędzając na zakupie nowego akumulatora i kupując stary ( 4 letni ) praktycznie wyrzucimy pieniądze w błoto.

cyt.
    PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ
    Nie ma rzeczy na świecie , której nie można trochę gorzej wykonać i trochę taniej sprzedać
    A ludzie którzy patrzą TYLKO NA CENĘ zawsze będą ofiarami takich poczynań.

Niemądrze jest zapłacić za dużo , ale jeszcze gorzej jest , gdy zapłaci się za mało.
    Jeżeli zapłaci się za dużo można stracić trochę pieniędzy i to wszystko.
    Jednakże jeżeli zapłaci się za mało , wtedy czasem można stracić wszystko , ponieważ zakupiony przedmiot może nie spełnić przeznaczonych mu funkcji.

Reguła gospodarki nie dopuszcza , żeby za małą cenę otrzymać dużą wartość.

Wybierając najtańszą ofertę trzeba uwzględnić koszty ryzyka . Gdy się to zrobi , wtedy nie ma się już tyle pieniędzy , aby kupić coś lepszego .

John Ruskin
    ( 1819 – 1900 )
    Wyświetl mój pełny profil

Polecane akumulatory – dostępne
    Panasonik http://www.gmg.net.pl/tabela-akumulatorow-agm-panasonic-c-17_99.html
    SBL http://www.gmg.net.pl/tab-akumulatorow-zelowych-agm-ssb-sbl-mk-battery-c-17_90.html
    Ansline http://www.gmg.net.pl/tabela-akumulatorow-ansline-c-17_86.html

Pozdrawiam

0
  • #8 11 Paź 2015 16:34
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Dzięki za info.
    UPS ma regulator ładowania i rozładowywania. Przy 10.5V układ odłącza akumulator.

0
  • #9 11 Paź 2015 21:42
    SLAL
    Poziom 24  

Odłącza dobrze.
    Jakie jest napięcie końca ładowania ?

0
  • #10 11 Paź 2015 22:10
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

SLAL napisał:
    Odłącza dobrze.
    Jakie jest napięcie końca ładowania ?

Jak założę nowy akumulator to podam. Na starym 13.8V potem przez 2s 100Hz z napięciem 14.3V. Ale prąd ładowania początkowo 0.3A, po niecałej minucie spadł do 0.03A. Na zewnętrznym prostowniku do AGM ładuje góra 5-10s i zakańcza - więc akumulator padnięty. 40W żarówkę podtrzymuje <1 minuta, komputer (~150VA) <5s i rozłącza jak napięcie na aku spada poniżej 10.5V

EDIT 14/10/2015

Zakupiłem CSB HRL 1234W F2FR 9Ah.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo