Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aprilia sr 50 - słabnie przy pełnym gazie

06 Paź 2015 21:32 1299 11
  • Poziom 6  
    witam mam aprilie sr 50 na gazniku pali na dotyk przy powolnym dodaniu gazu wszystko jest dobrze ale przy gwałtownym gazie chwile przyspiesza a po chwili brak gazu -nieprzyspiesza popuszczam gazu i jedzie objaw taki na brak paliwa przy pełnej manetce .aprilia jest seria ma tylko zmieniony wydech taka kupiłem niedawno jeszcze zauważyłem ze zanim straci moc przy pełnym gazie jakby przerywała delikatnie prosze o pomoc myslałem ze zwieksze poziom paliwa w pływaku ale jest plastik i nic nie zrobie prosze o pomoc dziekuje z góry jakies pomysły mile widziane
  • Poziom 6  
    Czyszczenie gaznika ok proszę o więcej szczegółów a pompka przyspieszenia gdzie się znajduję i jak ja sprawdzić na postoju dodam jeszcze jak skuter stoi na nóżkach rozpędza się normalnie takie mam wrażenie pod obciążeniem dopiero to się dzieje
  • Poziom 33  
    Pompka przyspieszenia podaje dodatkowy wtrysk paliwa do gardzieli gaźnika. Po zdjęciu filtru powietrza powinno być to widoczne.

Dodano po 1 [minuty]:

Silnik pod obciążeniem potrzebuje zdecydowanie więcej paliwa.
  • Poziom 6  
    Czyli jak chodzi gwałtowne dodanie gazu będzie widać a jak silniki zgaszonytez będzie widać tylko to się dzieją tak ruszam pełny gazu jedzie pi gwoli braku gazu odpuszczam powoli dodaje i jedzie jak gwałtownie dodaje to zamula
  • Poziom 6  
    Dysza główna ok poziom plywaka raczej tak jest plastikowym i nie można go podgiac żeby zwiększyć poziom może większa dysza główna albo podnieść iglice o jeden ząbek zeby więcej paliwa dostał a bez filtra jedzie tak samo
  • Poziom 13  
    Kolega wcześniej pisał o dyszy głównej ,lecz zapomniał dodać abyś zmienił ja na większą doświadczalnie .Przykładowo o pięć jednostek więcej , załóżmy ze masz dysze 75 , to wstaw dysze 80 , gdy będzie okey , to spróbuj wstawić dysze mniejszą o dwie lub trzy jednostki , celem dobrania optymalnych parametrów .
  • Poziom 39  
    @SKM 1964, od kiedy w Aprilii SR 50 stosowano silnik czterosuwowy lub gaźnik CV?
    Podaj rocznik, wersję "budy", typ silnika i model wydechu.
    Zwiększenie dyszy głównej jest konieczne.
  • Poziom 33  
    Jeżeli było grzebane wcześniej przy gaźniku to rozumiem ale jeśli
    oryginalny to czemu miał by dobierać główny żychler ??
    Czyżby kolega zmienił cylinder ?

Dodano po 2 [minuty]:

Autor tematu podaje że ma gaźnik .
  • Poziom 39  
    Dlatego pytam jaki silnik jest w skuterze.
    W silnikach Piaggio stosowano gaźnik PHVA 17.5 z dyszą (o ile pamiętam) #56 z blachą dławiącą na wlocie. Na serii to jeszcze jakoś jeździ, ale po zmianie wydechu na sportowy trzeba zdjąć blachę dławiącą i zamontować dyszę w granicach #65 - #75.
  • Poziom 6  
    Tak jest to 2t gaźnik jak wyżej z dyszą 56 jak dobrze spojrzałem cylinder seria wydech tuningowe marka nie pamiętam 😐 stan paliwa - pływak ok sprawdzałem prawie Max podnioslem iglice o jeden zabek nic to nie dalo czy mam zmienić dysze na jaka za każdą radę jestem wdzięczny