Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

projektor rgb - laptop - jak podłaczyc stary projektor z wejdciem rgb do laptopa

zkps 06 Paź 2015 21:40 1284 7
  • #1 06 Paź 2015 21:40
    zkps
    Poziom 8  

Witam,
    mam problem. Jak podłączyć stary projektor , który posiada wejście vga oraz s-video z nowym laptopem, który ma wyjście hdmi oraz vga . Niestety zarówno w protektorze oraz w laptopie znajdują sie wejście vga żeńskie
    czy istnieje możliwość podłączenia sprzętu kablem vga męsko -męskim? Z góry dziękuję za pomoc.

0 7
  • #3 07 Paź 2015 07:17
    Polon_us
    Poziom 41  

michcior napisał:
    Hmm, kabel VGA zawsze był męsko-męski!
    Po prostu to podłącz.

Kolega jest pewny, że to będzie działało? Bardzo w to wątpię.

@zkps - proszę podać model projektora.

0
  • #4 07 Paź 2015 09:52
    zkps
    Poziom 8  

Model projektora to nec mt830g+ . Zastanawiam sie jeszcze nad jedną rzeczą. Jesli uda sie połączyć projektor z laptopem kablem vga to czy jak dodatkowo połączę komputer z amplitunerem za pomocą hdmi i czy będzie działał zarówno glos i dźwięk? Czy komputer moze puszczać sygnał output jednocześnie na vga i hdmi?

0
  • Pomocny post
    #5 07 Paź 2015 11:53
    Polon_us
    Poziom 41  

zkps napisał:
    Model projektora to nec mt830g+

W tym szczególnym przypadku połączenie bezpośrednie z komputerem poprzez VGA powinno działać.

@michcior - zwracam honor.
    zkps napisał:
    Czy komputer moze puszczać sygnał output jednocześnie na vga i hdmi?

W zasadzie tak. Ale trzeba pamiętać o jednym. Typowy komputer/laptop może obsłużyć jednocześnie tylko dwa urządzenia graficzne/video wliczając w to swój własny monitor.
    Także, jeżeli kolega będzie chciał wykorzystać VGA i HDMI w tym samym czasie, to monitor laptopa zostanie wygaszony.

0
  • #6 07 Paź 2015 12:02
    zkps
    Poziom 8  

W takim przypadku ekran laptopa nie bedzie wykorzystany wiec nie stanowi to problemu:) dobra sprawdze wieczorem i dam znac czy działa. Tak czy siak dzieki za pomoc!

0
  • #7 21 Mar 2016 15:40
    miki831
    Poziom 2  

I jak, udało się podłączyć? A na co rzucasz obraz? Na ścianę czy masz jakieś płótno? Różnica jest ogromna w jakości np. filmu, choćby załatw sobie taki składany ekran:
    projektor rgb - laptop - jak podłaczyc stary projektor z wejdciem rgb do laptopa

0
  • #8 21 Mar 2016 16:28
    zkps
    Poziom 8  

Tak podłączyłem i działa choć musiałem spiłować wtyczkę vga (ten plastikowy prostokąt) bo producent laptopa asus nie przewidział że można podlaczyc vga i hdmi jednocześnie - gniazda vga i hdmi w lapku sa umiejscowione 0.5cm od siebie przez co nie ma możliwości wetknięcia dwóch kabli.. A obraz rzucam na podobny ekran co pokazałeś tylko ze mój jest zawieszony na suficie na stale i tylko go rozwijam jak jest potrzeba;)

0