Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel vectra c - Dymi na czarno. Słychać gwizd/świst przy zmianie biegów.

barylaa 06 Oct 2015 22:13 3486 5
 • #1
  barylaa
  Level 9  
  Witam,
  mam taki problem z moim oplem 2,2 dti 2002r jeżdżę już tak jakiś czas ale coraz bardziej mnie to denerwuję. Podczas odpalenia puszcza czarnego dymka. Problem w szczególności jest widoczny gdy na dworze robi się ciemno i ktoś jedzie za mną z wł. światłami, to gdy wcisnę pedał gazu (podczas przyspieszania / wyprzedzania) to pojawia się dość konkretna chmura dymu aż do popuszczenia pedału gazu, gdy jadę równo nie widać dymu. Czasami przy zmianie biegów słyszalny jest świst. Nie bierze oleju w nadmiarze, turbo po regeneracji, wymieniona uszczelka pod głowicą ( brał płyn chłodniczy) nowe świece, filtr powietrza wymieniony, auto nie zamulone, codziennie użytkowane prędkości +100 km/h, zalany olejem GM 10w40. Co może być przyczyną ?
 • #2
  daras41
  Level 25  
  Sprawdź szczelność przewodów turbina, chłodnica powietrza ,silnik.
 • #3
  barylaa
  Level 9  
  A jak to najlepiej sprawdzić? Przeglądając wszystkie elementy bardzo dokładnie, czy jest jakiś inny sposób?
 • #5
  tzok
  Moderator of Cars
  Kupujesz gumowy korek (do dymiona) o średnicy zbliżonej do wyjścia z turbiny, zakładasz w nim wentyl od koła, odkręcasz rurę na wyjściu turbiny, wkładasz w nią ten korek z wentylem, zaciskasz opaską, na wentyl zakładasz wąż z kompresora i pompujesz 2,5-3 atmosfery, a następnie szukasz gdzie syczy.
 • #6
  3piroman666
  Level 17  
  Witam.
  Zawsze można też wziąć drugą osobę i posadzić w aucie niech dodaje gazu a ty szukaj gdzie syczy tak też można znaleźć co prawda czasami przydaj się stetoskop jak nieszczelność jest mała. Zacznij od sprawdzenia czy wszystkie węże dobrze pozakładane i poskręcane.
  Pozdrawiam.