Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inwerter sieciowy STECA Grid 4003

06 Paź 2015 22:31 3138 10
  • Poziom 16  
    Mam zamontowany Inwerter jak w temacie , ma on od spodu dwa wejścia
    - PV do którego są wpięte panele fotowoltaiczne
    - BAT które jest nie wykorzystane.
    Znaczy to, że pod wejście BAT mogę podpiąć akumulator, który będzie gromadził energię podczas dnia, aby ją oddać w nocy?
    Jeśli tak to na jakie napięcie muszę mieć tą baterię?
    Proszę o radę czy dobrze rozumuję.
  • Zasilacze UPS
  • Specjalista - odnawialne źródła energii
    Ja tam nie widzę żadnych konkretów o akumulatorach. albo źle czytałem.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 16  
    Tech132 napisał:
    To jest inwerter Hybrydowy ,a więc można podpiąć akumulatory .

Faktycznie jest wzmianka , że może pracować hybrydowo, ale nie ma podanych konkretów, na jakie napięcie ma być bateria, jak ona jest ładowana, czy tym wejściem, czy musi być dodatkowy prostownik ?
  • Poziom 16  
    Odnośnie powyższego.
    Przeszukałem cały internet, byłem na stronie firmy Steca, pisałem do nich łamaną angielszczyzną , oni nic nie odpisali i nadal nie wiem jakie baterie mógłbym ewentualnie dokupić. Może ktoś coś w między czasie się dowiedział. Proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Jeśli nie kupowałes bezpośrednio u Steca to może zapytaj kto Ci sprzedał ten inwerter? Moim zdaniem to najlepsza opcja. Jeśli ktoś ma takie inwertery w swojej ofercie i prowadzi biznes w oparciu o te sprzedaż tych urządzeń no to bez przesady. Powinien umieć odpowiedzieć Ci na te pytanie.
  • Poziom 16  
    Kengren napisał:
    Jeśli nie kupowałes bezpośrednio u Steca to może zapytaj kto Ci sprzedał ten inwerter? Moim zdaniem to najlepsza opcja. Jeśli ktoś ma takie inwertery w swojej ofercie i prowadzi biznes w oparciu o te sprzedaż tych urządzeń no to bez przesady. Powinien umieć odpowiedzieć Ci na te pytanie.

Miałem to zamontowane w ramach unijnego programu przez Gminę.
    Firma która to zakładała złożyła oferty do różnych firm i wybrali najtańszą (zrozumiałe przy zakupie setek urządzeń)- Oczywiście że ich pytałem, ale oni są zdziwieni, że mam wejście DC z opisem "BAT" i dali mi tylko instrukcję jak podana powyżej i tyle. Nie mają pojęcie czy i na jakie napięcie można podłączyć baterie.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Z tego co kojarzę po rozmowach z jednym z dystrybutorów tej firmy w PL to inwerter Stecagrid 4003 posiada wejście na akumulatory jednak jeszcze nie pojawił sie soft (oprogramowanie), ktore będzie umożliwiało korzystanie z tej funkcji.
  • Poziom 16  
    mseagh napisał:
    Z tego co kojarzę po rozmowach z jednym z dystrybutorów tej firmy w PL to inwerter Stecagrid 4003 posiada wejście na akumulatory jednak jeszcze nie pojawił sie soft (oprogramowanie), ktore będzie umożliwiało korzystanie z tej funkcji.

Czy masz kolego namiar na jakiegoś dystrybutora w Polce by znał temat?
  • Poziom 16  
    Dzięki pomocy mseagh, dowiedziałem się o bezpośrednim dystrybutorze Steca w Polsce i wiem już na 100%, że nie można do tego inwetera podłączyć akumulatorów.
  • Poziom 16  
    Wracam po przerwie do tematu. Wiem, że akumulatorów nie można podłączyć do tego inwertera i kropka. Km
    Ten inwerter może pracować tylko gdy jest napięcie z sieci, a w przypadku jego braku się wyłącza. Nasuwa się pytanie czy w przypadku braku zasilania z sieci energetycznej można spowodować że ten inwerter będzie jednak pracował i urządzenia domowe będę mógł zasilić (oczywiście w ciągu dnia). Ma ktoś jakiś pomysł? Np falownik z 230 na 400 małej mocy.