Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32F429I-DISCO EXTI zewnętrzne przerwanie

MMrst 07 Paź 2015 01:06 972 6
  • #1 07 Paź 2015 01:06
    MMrst
    Poziom 6  

Witam mam lekki problem, mianowicie staram się oprogramować zewnętrzne przerwanie, standardowo wywoływane po wciśnięciu przycisku, reagujące na zbocze opadające. Okej, wszystko elegancko ale po wejściu w przerwanie nie jest kasowana flaga przerwania.
    Przeglądając RM, nie odnalazłem żadnego rejestru w EXTI, który by za to odpowiadał. Pytanie brzmi zatem: Który rejestr jest odpowiedzialny za kasowanie flagi przerwania?

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 6
  • #2 07 Paź 2015 09:55
    tadzik85
    Poziom 38  

EXTI->PR

Ale, przycisk i przerwanie? Zły pomysł

0
  • #3 07 Paź 2015 10:09
    MMrst
    Poziom 6  

Czemu dziwne, do ogarnięcia przerwan w sam raz a używanie timera do sprawdzania stanu to używałem

A do rejestru PR wpisać 0 czy 1?

0
  • #4 07 Paź 2015 10:18
    tadzik85
    Poziom 38  

MMrst napisał:
    Czemu dziwne, do ogarnięcia przerwan w sam raz a używanie timera do sprawdzania stanu to używałem

A do rejestru PR wpisać 0 czy 1?

RM tam masz wszystko

Czemu? a jak chcesz drgania styków wyeliminować?

0
  • #5 07 Paź 2015 19:55
    MMrst
    Poziom 6  

Ponawiam, do ogarnięcia przerwań, w sam raz. To, że eliminowanie drgań styków jest ważne, to wiem. Ale nie tego chcę się nauczyć. Swoją drogą w ISR też można je wyeliminować i jest to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie. Przynajmniej metoda działała na AVRach toteż na ARMach chcę wypróbować.

0
  • #6 07 Paź 2015 23:33
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

To nie ma szans poprawnie działać bez przerwania timera, a kiedy już masz przerwanie timera, to przerwanie od przycisku staje się całkowicie zbędne.

-1
  • #7 08 Paź 2015 00:26
    MMrst
    Poziom 6  

Nic nie wspomniałem, że używam dwóch przerwań jednocześnie. Po prostu chciałem zrozumieć działanie przerwań zewnętrznych, nie od timera, nie od czegokolwiek innego tylko i wyłącznie przerwanie zewnętrzne.

Napisałem, że wiem jak używać testowania przycisku przez przerwanie od timera, notabene SysTicka.

Chciałem tylko zrozumieć konfigurowanie oraz używanie przerwania zewnętrznego, które wbrew Waszym opiniom działa do tego stopnia, że da się zrozumieć tą konfigurację bez używania żadnej biblioteki.

0