Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CF-62 - Błędne informacji baterii

pawel4325 07 Paź 2015 09:33 1374 1
  • #1 07 Paź 2015 09:33
    pawel4325
    Poziom 23  

Witam. Posiadam starszego laptopa Panasonic CF-62 i jest taki problem. Laptopa nie używałem około 4 miesięcy i sama od siebie padła bateria. Podłączyłem laptopa pod zasilacz, po 10 sekundach zaczęło pokazywać że ładuje baterie i ok. Podładowałem laptopa i przy około 10% włączam na próbę wszystko ok. Do wieczora spokojnie na wyłączonym ładowałem laptopa jest 100% odłączam zasilacz a cały czas wisi status jakby się bateria ładowała a laptop odłączony i na mini wskaźniku przy klawiaturze pokazuje status naładowania baterii. Zostawiłem tak na noc rano patrzę dalej dioda na zielono od ładowania się świeci i jest 98% baterii włączyłem go na próbę rozładowałem do 91% wyłączam go normalnie i po 5 sekundach świeci się ale na czerwono dioda i mruga i zamiast procentów piszę "ED". Teraz go rozładowuje na włączonym bo włączył się normalnie i pokazuje dobrze, ale mam pytanie. Istnieje jakiś program do re-kalibracji baterii, czy wiąże się to z rozbiórką baterii i przeprogramowaniem sterownika baterii ? Wiem że np. w Compaqu Armada M700 było takie coś bo się nim bawiłem, a tu bateria jest oryginalna od 19 lat, a wiem że kiedyś jak laptopa kupowałem to on nie chodził przez kilka lat i jak naładowałem baterie to działała normalnie. Z góry dziękuję za pomoc.

0 1