Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion CY11C , PP-2804T - komunikat "Invalid EQ"

bez-partyjny 07 Paź 2015 10:54 1158 5
  • #1 07 Paź 2015 10:54
    bez-partyjny
    Poziom 2  

Witam, kupiłem legalnie na aukcji , chciałbym w/w radio odpalić na "stole", wg sprzedawcy tego typu radio nie potrzebuje kodu, czy ktoś zna rozwiązanie, byłbym wdzięczny :). dziękuje i pozdrawiam.

0 5
  • #2 09 Paź 2015 11:56
    djlj24
    Spec od car audio

Ten model potrzebuje albo kodu albo połączenia z komputerem samochodu (jak było we właściwym samochodzie to nie pytało o kod). Przeczytaj cały komunikat - druga jego część pokazuje co jeszcze nie podłączyłeś. Wtedy dopiero poprosi o kod albo napisze SECURE jak się nie połączy z samochodem.

0
  • #3 09 Paź 2015 22:30
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

djlj24 napisał:
    Przeczytaj cały komunikat - druga jego część pokazuje co jeszcze nie podłączyłeś

W tym radiu nie ma drugiej części komunikatu.

Brak cana = Invalid EQ

Tego radia z tego co pamiętam nawet martech nie ogarnia ,żeby odpalić na stole.

0
  • #4 12 Paź 2015 11:59
    karol
    Poziom 15  

Witam! Szanowni Koledzy ,to radio dość "wredne"jest,bowiem o ile kod nie stanowi problemu ,to już "IMMO" tak.Pamięć można odczytać ,bez demontażu,kod jawny,ale jak nie skomunikuje się z "autulem",to o włączeniu można zapomnieć.Przez chwilę "bawiłem się"linią 0300hex ,ale w związku z tym ,że miałem tylko jeden niezweryfikowany plik bez IMMO (modyfikacja fabiego z elki) odpuściłem sobie.Tak na marginesie jeżeli w adresie kodu wpiszesz '0000" ,to wyświetli komunikat "NO CODE",ale i tak "gadziny" nie włączysz.Z informacji na "elce"wynika ,że "martech" jednak ogarnia IMMO tego radia.

1
  • #5 12 Paź 2015 13:26
    bez-partyjny
    Poziom 2  

Panowie, na wstępie chciałem podziękować za chęć niesienia pomocy :) Teraz do sedna problemu, na rosyjskojęzycznych forach znalazłem instrukcje jak pominąć INVALID EQ/ ... mianowicie :
    Если на экране высвечивает надпись "INVALID EQ"
    Подключи на малом разьеме выводы 1, 2 или 3 на GND.
    Отвязка от ИММО идет через дамп.

Co też uczyniłem, po "restarcie" pojawił się napis WAIT i potem SECURE, no i tutaj troche poszukałem i znalazłem na YouTube, trzeba trzymać klawisz 4 i 2 razy kliknąć POWER. RADIO działa jak ta lala !!!, jednak moja radość trwała krótko, urządzenie co jakiś czas sprawdza czy jest podłączone do odpowiedniego autka, dokładnie nie patrzyłem na zegarek ale na oko 10min. No i znowu trzeba 4+ 2x POWER.

Teraz pytanie czy na tym etapie szanowni koledzy mogą cos poradzić ? Z góry dziękuje za zainteresowanie oraz ewentualna pomoc.

pzw

0
  • #6 13 Paź 2015 13:37
    djlj24
    Spec od car audio

No właśnie, tak jak napisałem nie wszystko wcześniej podłączyłeś. I zdaje się ten model nie ma magistrali CAN a jedynie NATS poprzez linię IMMO.
    Z tym modelem może być ciężko, po pozbyciu się SECURE natkniesz się na PLEASE INIT.

0
  Szukaj w 5mln produktów