Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu

07 Paź 2015 13:36 2883 4
 • Poziom 9  
  Witam!

  Syn spryskał ekran płynem do mycia szyb, który wpłynął po dolną ramkę ekranu.
  Na TV pokazały się pionowe linie plus dwie plamy widoczne na zdjęciach, totalna załamka, chwila nieuwagi i taka historia. Część linii miga a część jest nie ruchoma.
  Pytanie czy jest to do naprawy, czy jak się obawiam gameover dla panelu? dzięki

  Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu

 • Poziom 43  
  Nastaw się na wymianę panelu.
 • Poziom 15  
  Matryca właściwie do wymiany. Pewnie płyn dostał się pod taśmę i się odkleiła w najlepszym wypadku - w najgorszym się przepaliła itd. Co do plam to mogło się coś dostać za matryce.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Kupiłem kiedyś taki monitor na giełdzie co miał plamy. Delikatnie rozebrałem matrycę i przetarłem od wewnątrz microfibrą. Zostawiłem w ciepłym pomieszczeniu aby dobrze obeschło - plama robiła jakaś substancja - też ponoć ktoś złym środkiem czyścił. Zostały mi ostatecznie małe nie rzucającesię plamki ale możliwe że je pominąłem lub było za późno.

  Dodano po 3 [minuty]:

  a co do pasków to albo zostaw bo da się oglądać albo spróbuj rozebrać matrycę żeby zdjąć ramkę i dociskać taśmy aż trafisz w miejsce braku styku. Jeśli ci się uda możesz to jakąś gumą podeprzeć i przykręcić ramkę. Fakt nie wiem jak jest w ledach ale u mnie w LCD tak zrobiłem i pomogło
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź, a orientujecie się czy ktoś się para naprawą takich usterek, np. wysyłka kurierem do takiego punktu i nie mam tu na myśli wymiany panelu, bo raczej nie opłacalne albo gdzie by można sprzedać tv z taką wadą?

 • Poziom 43  
  jarots napisał:
  czy ktoś się para naprawą takich usterek

  Nie spotkałem się.
  jarots napisał:
  gdzie by można sprzedać tv z taką wadą?

  Wystawić na jednym z portali ogłoszeniowych z opisem usterki.