Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu

jarots 07 Oct 2015 13:36 4446 4
    jarots
    Level 10  
    Witam!

Syn spryskał ekran płynem do mycia szyb, który wpłynął po dolną ramkę ekranu.
    Na TV pokazały się pionowe linie plus dwie plamy widoczne na zdjęciach, totalna załamka, chwila nieuwagi i taka historia. Część linii miga a część jest nie ruchoma.
    Pytanie czy jest to do naprawy, czy jak się obawiam gameover dla panelu? dzięki

Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu Samsung LED TV UE55ES7000 - Pionowe linie po zalaniu ekranu
    sosarek

Level 43  
    Nastaw się na wymianę panelu.
    omen600606
    Level 15  
    Matryca właściwie do wymiany. Pewnie płyn dostał się pod taśmę i się odkleiła w najlepszym wypadku - w najgorszym się przepaliła itd. Co do plam to mogło się coś dostać za matryce.

Dodano po 2 [minuty]:

Kupiłem kiedyś taki monitor na giełdzie co miał plamy. Delikatnie rozebrałem matrycę i przetarłem od wewnątrz microfibrą. Zostawiłem w ciepłym pomieszczeniu aby dobrze obeschło - plama robiła jakaś substancja - też ponoć ktoś złym środkiem czyścił. Zostały mi ostatecznie małe nie rzucającesię plamki ale możliwe że je pominąłem lub było za późno.

Dodano po 3 [minuty]:

a co do pasków to albo zostaw bo da się oglądać albo spróbuj rozebrać matrycę żeby zdjąć ramkę i dociskać taśmy aż trafisz w miejsce braku styku. Jeśli ci się uda możesz to jakąś gumą podeprzeć i przykręcić ramkę. Fakt nie wiem jak jest w ledach ale u mnie w LCD tak zrobiłem i pomogło
    jarots
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź, a orientujecie się czy ktoś się para naprawą takich usterek, np. wysyłka kurierem do takiego punktu i nie mam tu na myśli wymiany panelu, bo raczej nie opłacalne albo gdzie by można sprzedać tv z taką wadą?
    sosarek

Level 43  
    jarots wrote:
    czy ktoś się para naprawą takich usterek

Nie spotkałem się.
    jarots wrote:
    gdzie by można sprzedać tv z taką wadą?

Wystawić na jednym z portali ogłoszeniowych z opisem usterki.