Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens P19-2 - Jaśniejsza i ciemniejsza sztuka monitora

anu1973 07 Paź 2015 13:52 363 0
    anu1973
    Poziom 10  
    Mam do wyboru dwa używane egzemplarze Fujitsu Siemens P19-2 (matryca PVA). Te same ustawienia i jeden z nich wydaje mi się nieco jaśniejszy (i na białym i na innych kolorach). Również na obrazach, gdzie coś wyłania się z ciemności, na tym jaśniejszym wcześniej widać szczegóły.

Oczywiście nie będę używał 100 proc. jasności. W sumie różnica niewielka, a zaletą tych monitorów jest właśnie możliwość przykręcenia. Czy nie świadczy to jednak o tym, ze któryś z monitorów ma mniejszy/większy przebieg, z założeniem, że jaśniejszy pracował krócej? Brałbym w sumie tej jaśniejszy, ale z kolei ma jakieś drobne wady matrycy np. bad pixel, stąd zawahanie.

Czy w monitorach bez licznika istnieje jakaś możliwość oszacowania, która sztuka jest młodsza? Inna sprawa, że ten ciemniejszy wydaje się bardziej przyjazny dla oczu, ale nie wiem czy to właśnie kwestia zużycia i słabszego już podświetlenia, czy wręcz przeciwnie - to lepsza sztuka matrycy PVA.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.