Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel USB do ładowarki do telefonu.

rafaltc 07 Paź 2015 14:36 3405 37
  • #1 07 Paź 2015 14:36
    rafaltc
    Poziom 10  

Mam taki problem, że co kupie jakiś kabel to zawsze się uszkodzić po pewnym czasie i nie ładuje. Zakupiłem wtyczki na USB i sam sobie zrobiłem taki kabelek i tak nie ładuje tak jak oryginalny, tzn dwa razy dłużej. Pierwsze zakupiłem kabel 1x0.22mm2 w ekranie i taki był efekt jak napisałem, pomyślałem że może ten ekran coś blokuje i zrobiłem jeszcze jeden kabel z przewodu 2x0.5 ale znów jest to samo, długość kabla to ok 2.5m, czy ktoś mi może powiedzieć czemu tak się dzieje?

• #2 07 Paź 2015 16:20
    paula9jeden
    Poziom 12  

Po 1. 2,5m to całkiem długi kabel.
    Po 2. i tu pewnie leży rozwiązanie, to różni producenci różnie rozwiązują rozpoznawanie czy telefon jest podłączony do komputera czy do ładowarki sieciowej. Zwykle piny D+ i D- są zmostkowane do vcc i gnd przez rezystor.
    Czasem trzeba podać jakieś napięcie na pin 4, który zwykle jest nie podłączony lub jest używany do wykrycia urządzenia otg.

• #3 07 Paź 2015 17:56
    Freddy
    Poziom 43  

paula9jeden napisał:
    Zwykle piny D+ i D- są zmostkowane do vcc i gnd przez rezystor.
    Nieprawda, piny D+ i D- nie są zmostkowane. Zwykle to właśnie pin 4 jest przez rezystor do masy. Od wartości rezystora bardzo dużo zależy.
    rafaltc :arrow: dopóki nie podasz typu telefonu, nikt nie będzie w stanie udzielić pomocy.

• #4 07 Paź 2015 18:22
    MrMajst3r
    Poziom 22  

Kup dobrej jakości kabel USB i będzie ładował jak trzeba :)
    Najtaniej zamówić markowy kabelek z Chin: Remax, Nillkin, Ugreen, Pisen.

• #5 07 Paź 2015 18:25
    rafaltc
    Poziom 10  

Model telefonu to Huawei Ascend P7

• #6 07 Paź 2015 18:26
    Freddy
    Poziom 43  

MrMajst3r napisał:
    Najtaniej zamówić markowy kabelek z Chin: Remax, Nillkin, Ugreen, Pisen.
    Może i najtaniej, ale nie najlepiej. Rozbierałes kiedyś taki kabel? Ma bardzo cienkie druty.
    Najlepiej kupić "znany markowy", firmowy kabel.

• #7 07 Paź 2015 20:00
    MrMajst3r
    Poziom 22  

Ja nie mówię o kablach no-name za dolara z wysyłką, tylko o markowych produktach. Kable wymienionych firm (niekoniecznie znanych w Polsce) są solidne i dobrej jakości. Przy odpowiednio wydajnej ładowarce ładują 2-2,5A.

• #8 07 Paź 2015 20:09
    rafaltc
    Poziom 10  

A o co chodzi z tym rezystorem? Mam go jeszcze gdzieś dolutować? Czy co bo.nie rozumiem? Jak patrzyłem.na programie takim do baterii to na oryginalnym i na moim napięcie jest takie samo podczas ładowania.

• #9 07 Paź 2015 20:20
    Freddy
    Poziom 43  

Dopóki nie zdradzisz tego wielkiego sekretu, jakim jest nazwa i producent Twojego sprzętu, to tylko wróżki mogą udzielić wystarczającej odpowiedzi.

• #10 07 Paź 2015 20:31
    Adam-T
    Poziom 37  

Freddy napisał:
    Dopóki nie zdradzisz tego wielkiego sekretu, jakim jest nazwa i producent Twojego sprzętu, to tylko wróżki mogą udzielić wystarczającej odpowiedzi.

Przecież napisał
    rafaltc napisał:

• #11 07 Paź 2015 21:21
    Freddy
    Poziom 43  

Fakt, nie zauważyłem, przepraszam.
    Najlepiej będzie w takim razie kupić oryginalny kabel. Co prawda chcą za niego 20zł, ale może warto.
    Gdzieś miałem rozpiskę rezystancji i zależności. Podam je jutro.

• #12 07 Paź 2015 21:39
    balonika3
    Poziom 36  

Freddy napisał:
    dopóki nie podasz typu telefonu, nikt nie będzie w stanie udzielić pomocy.
    Freddy napisał:
    rafaltc napisał:
    Freddy napisał:
    Najlepiej będzie w takim razie kupić oryginalny kabel.
    I to ma być ta puenta? A do innego modelu może być nieoryginalny?

• Pomocny post
    #13 08 Paź 2015 07:53
    Freddy
    Poziom 43  

Nie, jest to jedno z rozwiązań. Musiałem znaleźć dane rezystorów.

R=0 USB OTG
    R=100k Charge mode
    R=370k Home dock
    R=530k UART mode
    R=620k Car dock
    R>20M Standard charge (max 500mA)

• #14 08 Paź 2015 08:22
    rafaltc
    Poziom 10  

Czyli jaki musi być duży ten rezystor?

• #16 08 Paź 2015 16:41
    paula9jeden
    Poziom 12  

Freddy napisał:
    paula9jeden napisał:
    Zwykle piny D+ i D- są zmostkowane do vcc i gnd przez rezystor.
    Nieprawda, piny D+ i D- nie są zmostkowane. Zwykle to właśnie pin 4 jest przez rezystor do masy. Od wartości rezystora bardzo dużo zależy.
    rafaltc :arrow: dopóki nie podasz typu telefonu, nikt nie będzie w stanie udzielić pomocy.

https://en.wikipedia.org/wiki/USB#Mobile_device_charger_standards

Wszystko zależy od producenta. Spotkałam się zarówno ze zmostkowaniem D+ i D- (kilka chińskich telefonów), połączeniem D+ i D- do vcc i gnd przez dzielniki rezystorowe (u appla) i wreszcie z połączeniem 4pinu przez rezystor do vcc (htc, motorola). Pewnie jest jeszcze więcej sposobów połączenia aby wymusić używanie oryginalnych akcesoriów.

• #17 08 Paź 2015 17:09
    Freddy
    Poziom 43  

paula9jeden napisał:
    Spotkałam się zarówno ze zmostkowaniem D+ i D- (kilka chińskich telefonów),
    To raczej starsze telefony, które mają na stałe kabel w ładowarce.
    Znakomita większość nowych telefonów, które maja odpinany kabel USB, ma tylko kombinacje z rezystorem z ID do GND.

• #18 08 Paź 2015 20:25
    rafaltc
    Poziom 10  

Ok dzięki za pomoc, kupię ten rezystor i zobaczę jaki będzie efekt o czym napiszę.

• #19 09 Paź 2015 17:18
    xmaatx
    Poziom 10  

Freddy napisał:
    Nie, jest to jedno z rozwiązań. Musiałem znaleźć dane rezystorów.

R=0 USB OTG
    R=100k Charge mode
    R=370k Home dock
    R=530k UART mode
    R=620k Car dock
    R>20M Standard charge (max 500mA)

Z tego obrazka wynika że trzeba rozpruwać kabel żeby podłączyć ID do GND? Czy jest jakiś inny sposób? Masz może rozpiskę dla Lenovo?

• #20 09 Paź 2015 17:20
    CMS
    Moderator

No i zupełnie przypadkiem dowiedziałem się, czemu dwie markowe ładowarki (HTC i LG) o takim samym prądzie działają zupełnie inaczej. Ładowarka HTC (1000mA) z kablem HTC, ładuje mi telefon (HTC) w około 2h, natomiast ładowarka LG, którą noszę w plecaku i również ma wydajność 1000mA, mimo iż poprzedni telefon (LG) z baterią o zbliżonej pojemności ładowała w około 2h, to HTC ładuje 7-8h. Z tym, że do tej drugiej, używam kabla od starego LG.

Pozdrawiam.
    CMS

A do Freddy'ego, leci po0mógł, za post z wartościami rezystorów.

• #21 09 Paź 2015 17:35
    Chudy988
    Poziom 21  

Dziwne mój telefon z ładowarki pobiera 2A ten sam kabel używam z łączeniem się do komputera czyli z komputera przez USB pobiera mi 2A? jeśli tak to A) wiem czemu jedno gniazdo mi już nie działa B) czemu pozostałe jeszcze działają? USB przecież ma ma 500mA wydajności

• #22 09 Paź 2015 17:41
    Freddy
    Poziom 43  

Chudy988 napisał:
    Dziwne mój telefon z ładowarki pobiera 2A ten sam kabel używam z łączeniem się do komputera czyli z komputera przez USB pobiera mi 2A? jeśli tak to A) wiem czemu jedno gniazdo mi już nie działa B) czemu pozostałe jeszcze działają? USB przecież ma ma 500mA wydajności
    Tak by robił, gdyby nie inteligentine zbudowany port USB. Jeden port wytrzyma więcej, a drugi nie.
    Żeby zasilać/ładować z USB, daj zwykły kabel USB bez żadnych rezystorów.

• #23 09 Paź 2015 17:55
    Chudy988
    Poziom 21  

Nie posiadam takowych mam tylko te od ładowarek. :P

• #24 09 Paź 2015 18:42
    Freddy
    Poziom 43  

Chudy988 napisał:
    Nie posiadam takowych mam tylko te od ładowarek. :P
    Kup przy okazji wyjazdu do miasta, to parę złotych:). Szkoda portu USB.

• #25 09 Paź 2015 18:58
    Chudy988
    Poziom 21  

Dochodzę do wniosku że to jest po prostu głupie, po co robić odłączane kable skoro te kable nie nadają się do niczego innego jak tylko ładowanie.

• #26 09 Paź 2015 19:04
    Freddy
    Poziom 43  

Chudy988 napisał:
    Dochodzę do wniosku że to jest po prostu głupie, po co robić odłączane kable skoro te kable nie nadają się do niczego innego jak tylko ładowanie.
    To jest częściowo wina producentów smatrfonów, lepsze sprzęty biorą prąd maksimum 500mA, a dopiero po chwili, jak stwierdzą brak jakichkolwiek sygnałów na liniach D+ i D- przełączają się na tryb wyższego prądu.
    Tak robi Samsung w swoich smatrfonach i tabletach.
    Jest to dziwne, dlatego, że wielu producentów korzysta z tego samego układu scalonego MAX14578 i winą producenta, jest nieprawidłowe oprogramowanie procesora strującego.

Z tego właśnie powodu błędem jest, jak niektórzy użytkownicy piszą, zwieranie linie D+ i D- .

• #27 09 Paź 2015 19:11
    Chudy988
    Poziom 21  

A jak jest w przypadku HTC ? posiadam HTC Desire 310

• #29 11 Paź 2015 18:15
    rafaltc
    Poziom 10  

Zamontowalem ten rezystor ale niestety nie jest lepiej, może tylko trochę. Tak jak kolega napisał wyżej aby kupić lepszy kabel, znalazłem taki 2m Remax z Chin za 21zł z darmową wysyłką. Czy naprawdę ta firma jest taka dobra? Chodzi mi o to żeby po tygodniu czy po dwóch nic się z nim nie stało.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME