Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arosa 1.0 AER - wymiana swap na inny (AER/AEX)

bbbno1 07 Paź 2015 16:44 1095 1
 • #1 07 Paź 2015 16:44
  bbbno1
  Poziom 9  

  Witam!
  Zebrałem dużo informacji na temat wymiany silnika z AER na inne modele o tej samej pojemności, jest również opcja wymiany na AEX (1.4) ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Chciałbym poprosić osoby które doświadczyły/dokonały takiej zamiany o odpowiedzi:

  1. czy można słupek AER wymienić na inny ALD/ANV/AVC/ALD/ALL/ANV/ATE/AUC bez żanych dodatkowych modyfikacji i koniecznych zmian? (wszystkie te modele różni występowanie zmian w odmie, materiale bloku - kosmetyka)
  2. czy słupek AER można wymienić na słupek AEX bez komputera od AEX, czy zadziała tylko z komputerem od AEX?

  Będę wdzięczny za sugestie i propozycje. Różnic w modelach jestem świadomy. Nie szukam zwiększenia mocy jak niektórzy fani "tjuningu", po prostu mój obecny silnik kopci bo ma zużyte uszczelniacze zaworów, wymiana uszczelniaczy w serwisie kosztuje 2/3 samochodu z ogłoszenia a silnik wymieniłbym sobie sam w weekend tylko muszę wiedzieć na jaki, dlatego proszę Was o pomoc.

  ps.: wolę wymienić silnik bo kopci przy rozpędzaniu/ruszaniu spod świateł, silnik już swoje ma wypracowane a boję się że wymiana uszczelniaczy to może być nie wszytko w najbliższym czasie.

  0 1
 • #2 10 Paź 2015 09:27
  grzegorzbuczylo
  Poziom 20  

  Wymienialiśmy kiedyś silnik w arosie z 1.0, po prostu klient taki dał a po wymianie okazało się że to 1,6. Nie wiem jakie miały kody ale samochód nie miał przyspieszenia. Wymiana sterownika pomogła. Założyliśmy jakiś od 1,4 bo taki udało się załatwić i auto lata. Na trójce wciska w fotel.

  0