Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 781-4 MWM D226-4 - Jak ustawić kąt wtrysku?

fotka533 07 Paź 2015 20:28 2049 2
  • #1 07 Paź 2015 20:28
    fotka533
    Poziom 1  

Witam.
    Jak ustawić kąt wtrysku? Pompa (cav)jest na sztywno przykręcana do bloku silnika, koło zebate ma "fasolki". Czy pompę sie jakoś blokuje? Na kole posowym oznaczone tylko GMP.

2 2
  • #2 15 Mar 2017 12:42
    maarianek88
    Poziom 9  

Da się to ustawić w oparciu o znak GMP na kole pasowym. Osobiście ustawiam początek tłoczenia paliwa w ciągnikach lampą stroboskopową z czujnikiem wykrywającym ciśnienie w przewodach wysokiego ciśnienia. Lampa ma pokrętło ze zmianą wyprzedzenia wtrysku. Robię to tak, że podpinam czujnik do 1 rurki 1 cylindra, na pracującym silniku świecę lampą na znaki koła pasowego gdzie jest GMP, zmieniam na lampie kąt wyprzedzenia odpowiedni dla danego silnika ( nie wiem dokładnie jaki jest dla 226-4, ale dla 226-6 jest to 18 stopni przed GMP). Jeśli przy takim ustawieniu znaki na kole i korpusie silnika się nie pokrywają, trzeba regulować właśnie tymi śrubami na fasolkach od strony rozrządu. Czynności powtórzyć do uzyskania odpowiednich wielkości nastawczych kąta wtrysku. Ustawiałem tym sposobem Ursusy, Doitze, Mf-y. Nigdy nie trafiłem na silnik w którym kąt był ustawiony odpowiednio. Niestety jest to dosyć droga zabawka, jeśli chce się tylko w jednym ciągniku takie coś ustawić. Ja stawiałem i stawiam na usługi.
    Pozdrawiam

2
  • #3 18 Mar 2017 07:15
    diesel022782
    Poziom 16  

fotka533 napisał:
    Witam.
    Jak ustawić kąt wtrysku? Pompa (cav)jest na sztywno przykręcana do bloku silnika, koło zebate ma "fasolki". Czy pompę sie jakoś blokuje? Na kole posowym oznaczone tylko GMP.
    witam , kolego te znaki sa nie dokladne nigdy nie jest dokladnie ustawione na te kreski tym bardziej cav, kazda pompa ma swoja geometrie, wznios poczatek tloczenia, dawka cas wtrysku, najlepiej wyjac 1 wtrysk i dokladnie ustawic GMP natomiast na pompie koniec tloczenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów