Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta MID714 Źle ładuje baterię

08 Paź 2015 00:05 1596 6
  • Poziom 10  
    Witajcie. Posiadam tablet Manta MID 714. Mam powiedzmy dziwny problem. Mianowicie źle ładuje mi się bateria. Czasami stoi na 1% i nie rusza, czasami idzie np do 25% i stoi, czasami do 41% i stoi, no nie ma reguły jak mu się zechce to ruszy i naładuje. Pomyślałem bateria do wymiany. Ale po podłączeniu zewnętrznego zasilacza (Ustawiony 5V, 2A) bateria się ładuje, tak samo jak podpiąłem do niej inną baterie (3.7V) to tablet chodził i bateria przy okazji się naładowała. Bateria ma 3.7V tak jak powinna mieć.
    Przy wyłączonym tablecie, podłączonym zasilaniu i wylutowanej baterii miernik wskazuje 1,7V. Z wlutowaną baterią normalnie 3.7V.
    Wydaje mi się, że może być winna płytka zabezpieczająca na baterii, która blokuje możliwość ładowania i wtedy idzie za mały prąd i bateria się nie ładuje. Ale nie udało mi się znaleźć jej na allegro, a u Chińskich przyjaciół trzeba kupić np 50 sztuk.

A co wy sądzicie o moim problemie?
    A może podłączyć baterię bez płytki zabezpieczającej i sprawdzić czy ładuje, tylko czy nic się nie uszkodzi? hmm.
  • Poziom 9  
    Jakąś nieprawdę kolego opowiadasz z tymi zakupami. Po pierwsze, ja z chin (dx, allie...) zamawiam po sztuce różne różności i nigdy nie miałem kłopotu z kupnem jednej sztuki, po drugie, wpisz sobie w wyszukiwarce allegro "moduł li ion" i zamontuj. Najtańszy 3zł. A ładowarkę sprawdziłeś czy przypadkiem zamiast deklarowanego ampera nie ma osiemdziesięciu procent mniej?
  • Poziom 10  
    To, że ty kupiłeś coś po sztuce, to nie znaczy, że wszystko jest po sztuce... Na aliexpress stanowczą większość produktów sprzedają po sztuce, ale też są sprzedawcy gdzie sprzedają większą ilość sztuk (nie mówię tutaj o alibabie). Akurat tej płytki nie znalazłem u nikogo innego.

Poza tym nie piszę nie prawdy, tylko ktoś nie umie dobrze czytać. Napisałem, że "może być winna płytka zabezpieczająca na baterii", a nie moduł ładowania, który karzesz mi szukać. Ten moduł występuje be problemu na allegro i aliexpress.
    Mi jest potrzebna taka płytka jak na zdjęciu.

Co do ładowarki sprawdzałem w pracy na nowej ładowarce i jest tak samo.
  • Poziom 9  
    Kolego, napisałeś że na innej baterii masz taki sam problem, więc po co Ci płytka do baterii?

Zarzucając mi nieumiejętność czytania ze zrozumieniem dałeś dowód swojego braku wyobraźni bo:

Najprostsza metoda żeby kupić taką płytkę z chin to kupno takiej płytki z baterią. Wyjdzie oczywiście 3zł drożej z chin (bo w gratisie zwinięty akumulator), ale masz jedną sztukę na czym Ci zależało. A skoro masz już nową płytkę w dodatku z baterią to sprawdzisz z nową baterią czy się objawy powtórzą. Ale pisałeś też że już sprawdzałeś z inną baterią i było tak samo. Więc nie widzę sensu za bardzo żeby kupować płytkę. No chyba że się coś odmieni i potwierdzisz jedynie że uszkodzona jest bateria oryginalna i podstawiana jeśli na zupełnie nowej zadziała. Dla mnie jedyne logiczne rozwiązanie to wsadzić moduł ładowania i zapomnieć o problemie, albo spróbować z nową baterią.

A propos ładowarki warto też sprawdzać ładowarki bo wiele chińskich ładowarek to te same płytki i elementy różniące się jedynie nalepkami wraz z różnymi parametrami, po upływie czasu, intensywności używania i jakości elementów różnie się zachowują...
  • Poziom 10  
    ~bbbno1
    Nie rozumiem skąd wymyślasz takie bzdury, po co sobie ciągle coś dopowiadasz, "wkłada w moje usta" słowa których nie powiedziałem i widzisz, że niby coś jest napisane, a tak naprawdę tego nie ma. Ale może lepiej już zachowaj dla siebie te swoje opowieści dziwnej treści, bo nic nie wnoszą do tematu, a zaśmiecają forum i podnoszą ciśnienie innym.

Ciekawe gdzie napisałem, że na innej baterii mam taki sam problem. Jak bym miał inną taką samą baterię już dawno bym wytestował, ale urządzenia które posiadam mają albo po 3 kabelki, ale baterie tak zabudowane, że bez sensu je w ogóle wyciągać. Napisałem "po podłączeniu zewnętrznego zasilacza (Ustawiony 5V, 2A) bateria się ładuje, tak samo jak podpiąłem do niej inną baterie (3.7V) to tablet chodził i bateria przy okazji się naładowała." -Gdzie tutaj masz napisane, że na innej baterii jest taki sam problem i bateria się nie naładowała. No gdzie? Pod płytkę podpiąłem baterię od telefonu 3.7V i nie podłączyłem do zasilania, ale bateria od tabletu podładowała się od tej od telefonu, albo po prostu na płytce zabezpieczającej od baterii tabletu coś się odblokowało i wskaźnik pokazywał większy poziom naładowania niż bez tej baterii.
    Co do ładowarki ta stara jest od innej Manty i ma ze 3 lata. A nowa jest nowa, może z pół roku temu wyprodukowana.

Czy ty naprawdę myślisz, że nie pomyślałem o wymianie baterii? No nie bądź śmieszny...
    To była pierwsza myśl! Ale bateria na alledrogo kosztuje minimum 35-40 zł + przesyłka, na aliexpress można kupić za jakieś 20-25 zł. Oczywiście tu i tu z płytką. Tylko po co od razu mam wywalać pieniądze na baterie, jak równie dobrze może to być coś innego.

Napisałem ten post, żeby uzyskać jakąś konkretną odpowiedź/pomoc.
    Czy winna jest płytka główna, czy tylko płytka zabezpieczająca od zasilania, czy cała bateria -na takie pytania oczekuję pomocy. Bo kupić baterię to żaden problem, tylko koszt baterii 20-40 zł, a koszt płytki grosze. A to nie jest tablet w którego chce inwestować, jak będę musiał kupować baterię to tablet po prostu sprzedam, a jeżeli jest winna płytka zabezpieczająca to bym ją wymienił i tablet zostawił.

~Freddy
    Bateria to 3.7V 3000mAh.
  • Poziom 10  
    Już sobie kupiłem płytkę.
    Widzę, że nikt mi nic nie doradzi, tak więc temat zamykam.