Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki w laptopie trzeszczą !

lqiu3 08 Oct 2015 14:41 2118 5
    lqiu3
    Level 9  
    Witam .. Mam pewien problem z laptopem mianowicie ... Mam laptop firmy Terra ma około 5 lat ;)
    Trzeszczące głośniki od dłuższego czasu nie sprawiały mi problemu lecz gdy wziąłem się za dj'ke chciałbym podłączyć go do mixer'a niestety trzeszczące głośniki przechodzą w sygnale przez Jacka gdy podłączam poprzez aux'a lub dodatkową kartę dźwiękową do mixer'a lub innego urządzenia głośniki wyjściowe również trzeszczą...
    Ostatnimi czasu formatowałem komputer robiłem nowy system ... Oczywiście wszystkie sterowniki są sprawdzone "chipset:ALC662"|"Sterownik:Realtek ALC662 @ SiS High Definition Audio Controller PCI" Gdy po formacie wyszukałem sterowniki do mojego komputera za pomocą jakiegoś darmowego programu do wyszukiwania sterowników dziwnym cudem trzeszczenie ustało gdy miałem sterownik lecz nie zwróciłem uwagi dwa tygodnie później laptop spadł mi i zepsuł się dysk, betsektory fizyczne więc kupiłem nowy i zrobiłem ponownie system gdy, zainstalowałem sterowniki trzeszczenie wróciło mam wrażenie , że to zły po prostu sterownik ale nie logiczne to jest dla mnie bo sterownik odpowiada wersji chipsetu -,- ... Zimne luty nie mam pojęcia czy możemy to wykluczyć ? Chyba tak ponieważ trzeszczenie jest wysyłane z sygnałem z mostka południowego (nie wiem czy to ten odpowiadał za przesył sygnału do urządzeń peryferyjnych :D). Jeżeli zły sterownik proszę o podpowiedź konkretne wiadomości na temat mojego komputera i systemu wyślę na prośbę :))
    Pozdrawiam:!
    Proszę o pomoc ;)
    Dziękuje z góry !
    bestboy21
    Level 39  
    Pamiętam pacjenta z tej "serii" i miał dokładnie to samo, na sterownikach z windowsa jakoś chodził (jeden głośnik :D) na sterownikach RLT trzeszczało, generalnie to jest uszkodzenie chipu AC97 i się nie nadaje do używania a już na pewno nie do dj.

Możesz dokupić kartę na USB , nie ma prawa wtedy charczeć.

Quote:
    ma około 5 lat

Złóż mu modły za to że się łaskawie włącza, bo to co dzisiaj jest w sklepach po 5 latach jest już turystycznym kubkiem. Chcesz porządny sprzęt > musisz wydać ponad 3000zł, w innym wypadku jest to podstawek pod garnek z wbudowanym fejsbukiem.
    lqiu3
    Level 9  
    Laptop jest naprawde zajebisty okazało się , że ne chipset jest zepsuty a sterownik zamiast tak jak powinienem do terry zainstalowałem od asusa sam fakt , że firma nie ma znaczenia po prostu sygnał wysyłany od południowego mosta przez sterownik był zły ale aktualnie chodzi bardzo dobrze dziękuje kolego za pomoc ! Laptop jak najbarziej nadaje się do dj :D Ma 5 lat processor: dual core 2.1 i 4 gb ramu wystarczy a co najlepsze bardzo dobra karte dźwiękową :D Spadł mi z nieba ten lapek ;)
    bestboy21
    Level 39  
    Do remizy i Hollywooda ... to i mp3 manta się nadaje ;) (swoją drogą widziałem już taki numer). :D
    lqiu3
    Level 9  
    :D Ty no mixer reelop jest :D
    lqiu3
    Level 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc ! Zamykam Temat!