Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna I 2.0 8v +lpg - Rozładowany akumlator

08 Paź 2015 15:30 624 3
  • Poziom 9  
    Witam, mimo że temat wałkowany miliony razy to i tak muszę się was poradzić, ponieważ w większości innych wątków userzy sami sobie przeczą przez co ciężko cokolwiek wyizolować.
    Posiadam auto laguna i 96' 2.0, problem zaczął się 2 miesiące temu kiedy to okazało sie ze auto po ok. dwóch dniach postoju nie może przekręcić, problem zbagatelizowałem zdejmując klemę na dłuższe postoje bądź doładowując prostownikiem, czego skutkiem było zarżnięcie akumulatora. Teraz mam drugi, i problem pojawia się nadal. Pobór prądu podczas postoju wynosi 67mA lub 41 mA co nie wydaje się aż tak wysokim wynikiem, radia obecnie nie ma. Amperomierz trzymałem podpięty przez około pół godziny więc nie mam pewności czy pobór się nie zmienia w ciągu kolejnych godzin. Wacham się co do wymiany stacyjki ponieważ zdarzało się ze sama z siebie zaczynała podawać prąd na nawiew i radio gdy kluczyk był wyjęty- zaobserwowałem to dwa razy, lecz odpiecie jej na noc nic nie dało. Pytanie brzmi czy tak mały pobór może być winny za rozładowanie akumulatora jeśli za każdym razem bez wyjątków jest on rozładowany.
    Aku to bosch 51Ah.
    alternator- ładowanie w normie
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pobór prądu spokojnie akceptowalny, nie tu szukaj przyczyny. Ładowanie jakie? Akumulator nowy/sprawny?
    Chyba, że pomyliłeś pomiary o jedno miejsce po przecinku i masz 670 mA lub 410 mA. Wtedy wyciągaj kolejno bezpieczniki i patrz kiedy spadnie wskazanie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    właśnie to jest cała zagadka, pobór taki jak podałem, a akumulator rozładowywuje, ciekawi mnie tylko czy mogą być jakieś skoki tego poboru. Zmieniałem już kilka aku i zawsze to samo, raz doba, raz dwie, ostatnio nawet się zamieniłem z kumplem na akumulatory, mój u niego działał bez zarzutów
  • Poziom 17  
    Wyciągnij na noc przekaźnik od 15R