Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Z565 - Nie uruchamia się

08 Oct 2015 18:35 675 7
  • Level 9  
    Witam. Laptop Lenovo Z565. Po uruchomieniu ekran nie włącza się. Wiatrak obraca się kilka sekund po czym zatrzymuje się i słychać pracę tylko dysku. Wczeniej działo się tak co parę uruchomień. Tzn raz się włączył a raz nie. Po formacie poprzez OneKey Recovery włączył się jeszcze raz i po restarcie już wcale. Co może być nie tak? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    CPU, RAM, któryś z mostków.
  • Level 20  
    Zacznij od podłączenia zewnętrznego monitora i sprawdzenia, czy problem nie dotyczy po prostu wyświetlacza. Jeśli nie, to kolejnym krokiem powinny być testy pamięci, twardego dysku, przywrócenia ustawień fabrycznych w BIOS-ie.
  • Level 9  
    Na zewnętrznym monitorze też nic. A ustawienia fabryczne jak zrobić bez monitora? Wyjęcie bateri zresetuje bios?
  • Level 20  
    Bios z reguły można zresetować zworką na płycie głównej, choć nie wiem jak jest w tym przypadku. Wyjecie baterii podtrzymującej pamięć (także na płycie) też przyniesie efekt.
  • Level 9  
    Dysk i pamięć wykluczyłem bo wtedy byłaby jakakolwiek reakcja od strony monitora. Tzn cos powinien wyswietlać. A tu zero reakcji. Jak by własnie cos z płytą lub grafiką.
  • Level 20  
    Ja bym pamięci nie wykluczał w żadnym razie, przynajmniej nie do przeprowadzenia testów.
  • Level 32  
    Chris_29 wrote:
    Dysk i pamięć wykluczyłem bo wtedy byłaby jakakolwiek reakcja od strony monitora. Tzn cos powinien wyswietlać. A tu zero reakcji. Jak by własnie cos z płytą lub grafiką.
    Błąd. Jeżeli RAM walnięty, monitor obrazu nie pokaże.
    Dysk nie jest tutaj problemem.
    Dopóki nie przetestujesz RAM'u i CPU niczego się nie dowiesz. To samo tyczy się zresetowania BIOS'u jak pisał kolega wyżej.
    Podstawowa procedura jaką powinien wykonać każdy użytkownik przy awarii sprzętu. Sprawdzić CPU, RAM, wykonać CLR_CMOS.