Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J4110DW - Błąd - zacięcie papieru tył / przód.

08 Paź 2015 18:38 2049 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Drukarka jak w temacie, sygnalizuje zacięcie papieru - wskazuje tył / przód. Drukarkę rozebrałem aby zweryfikować, czy faktycznie żaden skrawek papieru lub inne ciało obce nie blokuje ścieżki podawania papieru. Wszystko jest OK. Flaga czujnika papieru ta z tyłu też działa bez zarzutu. Miałem kiedyś przypadek, że pękła sprężynka i flaga nie powracała do właściwej pozycji. Tu jest wszystko OK. Nie rozbierałem drukarki na części pierwsze aby zweryfikować, czy czujnik sprawny ponieważ nie ma dostępnych takich części do tej maszyny w zakupie, a wszystkie Brothery które posiadam jako dawcy to modele najwyżej J315W. Jak otworzę tylna klapę i górną pokrywę to błąd znika lecz przy jakiejkolwiek próbie wydruku pojawia się zanim drukarka zacznie pobierać papier. Czy ktoś się z szanownych kolegów orientuje w temacie. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Encoder był czysty. Jak miałem rozebraną maszynę to i tak go z przyzwyczajenia wyczyściłem. Dzięki za sugestię, czekam na inne podpowiedzi.
  • Poziom 25  
    Dobierz się do czujnika :)