Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Techincs - Podłączenie kina domowego

volwerin2010 08 Paź 2015 19:41 1866 6
  • #1 08 Paź 2015 19:41
    volwerin2010
    Poziom 9  

Mam wieżę Technics i chciał bym podłączyć głośniki od kina domowego Watson 5.1. Żeby dzwięk z telewizora leciał do wieży a z niej do głośników tego Watsona. Żeby nie szedł po kolumnach wieży. Takie rozwiązanie bez amplitunera:). Tylko nie wiem czy jest możliwe?.

0 6
  • #2 09 Paź 2015 01:43
    HD-VIDEO
    Poziom 38  

Nie wiadomo jaki symbol tego Watson 5.1 ale zdjęć wynika, że jest tam aktywny wzmacniacz na pięć głośników + SUB z osobnymi wejściami RCA.

Więc nie ma jak tego podłączyć. Typ Technicsa tez nie wiadomy

0
  • #4 09 Paź 2015 20:01
    Polon_us
    Poziom 41  

volwerin2010 napisał:
    Żeby dzwięk z telewizora leciał do wieży a z niej do głośników tego Watsona.Żeby nie szedł po kolumnach wieży.

Proszę dokładniej to objaśnić.

Męczy mnie, po co ta wieża Technics po drodze? Nie rozumiem tego konceptu.

Tego Watsona może uda podłączyć do TV.

Proszę podać model telewizora.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Paź 2015 07:22
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytania.

Mimo wszystko rozejrzałem się co nieco.

Ten zestaw - Watson AS-5452 można podłączyć do telewizora pod warunkiem, że owy telewizor ma wyjście audio - czy to analogowe (wątpliwe, chyba, że wyjście słuchawkowe) czy to cyfrowe (z tym chyba nie powinno być problemu).

Poniższy opis zakłada, że telewizor ma wyjście cyfrowe - czy to optyczne czy to koaksjalne.

Kolega ma dwie możliwości - zubożoną i pełną.

Wersja zubożona:

Należy skorzystać z konwertera cyfrowo-analogowego (stereo tylko), jak na poniższym zdjęciu.
    Wejście konwertera podłącza się do wyjścia cyfrowego telewizora, a wyjście analogowe konwertera do wejść AUX IN Watsona.
    Zapewnia to sygnał dla przednich kolumn i subwoofera. A być może przy pomocy pilota tego zestawu można uzyskać jakiś pseudo-przestrzenny dźwięk. Niestety, nie mogłem znaleźć instrukcji obsługi tego zestawu.

Wersja pełna 5.1

Należy skorzystać z zewnętrznego dekodera 5.1 cyfrowo-analogowego - taki, jak na poniższym zdjęciu. Wejście dekodera podłącza się do wyjścia cyfrowego telewizora,
    a sygnały wejściowe dla poszczególnych głośników do odpowiednich wejść CINCH 5.1 w Watsonie.

W zależności od wyjścia telewizora potrzebny będzie albo przewód optyczny TosLink, albo pojedyńczy przewód CINCH.

Obydwa urządzenia bez problemu do kupienia np. aukcja Allegro #5682761176.

W powyższym opisie nie uwzględniłem wieży Technics, bo wciąż nie mam pojęcia jaka ma być jej rola w współpracy z Watson.
    Do współpracy z telewizorem ta wieża jest zbędna.

Żeby do końca wyczerpać temat chciałbym wspomnieć, że o ile telewizor ma wyjście słuchawkowe, to można je użyć, lecz nie zalecałbym tego.
    W tym przypadku potrzebna byłaby przejściówka minijack-2xCINCH - w Watsonie podłączona do wejścia AUX-IN.

HD-VIDEO napisał:
    Więc nie ma jak tego podłączyć.

Zanim kolega zabierze głos z jakąś sugestią pomocy, sugerowałbym bliższe i bardziej wnikliwe przyjrzenie się problemowi.

P.S. Hyh, poświęciłem co nieco mojego czasu na to. Ale czego nie robi się dla krajana z rodzinnego miasta :)
    Ale jego nazwę (jak i innych miast) zawsze piszę z dużej litery.

-1
  • #6 11 Paź 2015 18:38
    volwerin2010
    Poziom 9  

Chodzi mi o dżwięk przestrzenny.Dlatego myślałem żeby podłączyć telewizor pod wieże technics.Ale żeby dzwięk nie szedł przez orginalne głośniki tylko przez te Watson.A orginalne głośniki były do słuchania muzyki.Ale chyba się nie da.Bo zarówno w tv i w technikcs mam wyjście i wejście cyfrowe.Mam okazję kupić coś takiego-Odtwarzacz HDVIEW NT2006http://olx.pl/oferta/odtwarzacz-hdview-nt2006-CID99-ID8b9Q7.html.Czy to coś ma taką możliwośc?Żeby podczepić zarówno tv i te głośniki?Czy to jest tylko do odtwarzania filmów.Bo w sieci co dziwne nic nie ma na ten temat,a na elektrodzie gdzieś był ten temat.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Paź 2015 00:56
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, mam nadzieję, że wreszcie zrozumiałem pomysł kolegi.

Odbieram to tak, że:
    - wieża Technics ma normalnie służyć do odtwarzania muzyki przy użyciu własnych kolumn.
    - zaś po podłączeniu cyfrowym audio telewizora miała służyć jako dekoder cyfrowo-analogowy i podawać sygnały sterujące na głośniki Watson.

Tak odebrałem powyższy wpis.

Niestety, nie da się tego zrobic z tą wieżą. Co prawda ma gniazda oznaczone analogowe oznaczone 5.1, ale są to gniazda wejściowe, do wprowadzenia sygnału do wieży.
    Czyli przeciwieństwo tego, co kolega potrzebuje.

Odtwarzacz NT2006, który kolega pokazał w swoim wpisie wątpię, żeby spełnił to, co kolega oczekuje. Co prawda ma 6 gniazd audio,
    ale ich opis budzi moje wątpliwości i nie radziłbym kupowania tego urządzenia. Instrukcji nie udało mi się znaleźć.

Dekoder, który podałem w moim uprzednim wpisie, spełnia wszelkie wymagania.
    Ale jeżeli kolega szuka czegoś tańszego, to te urządzenie musi spełniać co najmniej dwa warunki:

- musi mieć gniazda oznaczone 5.1 PreOut lub 6CH OUT, AUDIO OUT itp.
    - musi mieć wejście cyfrowe audio

Przykład takiego wyjścia:

Jakieś starsze DVD lub kino domowe (nawet bez kolumn) można by wykorzystać.

Osobną kwestią jest to, czy owo znalezione urządzenie będzie umożliwiało wyprowadzenie wersji analogowej dźwięku 5.1 z wprowadzonego zewnętrznego sygnału cyfrowego.

Ale to będzie można sprawdzić w instrukcji tego urządzenia.

Powodzenia :)

P.S. Osobną kwestią, która budzi moje mieszane uczucia, jest sensowność całego przedsięwzięcia.

Z tego co czytam na forum, w Polsce jest bardzo mało programów telewizyjnych nadających dźwięk w systemie 5.1.
    Jeżeli ten zestaw Watson ma być tylko używany dla programów telewizyjnych, to tego prawdziwego dźwięku przestrzennego kolega za wiele nie uświadczy.

Nie wspomnę, że bardzo istotne jest, czy telewizor odbiera program z wbudowanego dekodera czy z zewnętrznego.
    Jest to ważne, jeśli mówimy o dźwięku wyprowadzanym na wyjście cyfrowe audio.

Reasumując, sugerowałbym przemyślenie tego wszystkiego. Może się okazać, że "skórka nie była warta wyprawki" :)

0