Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Acer Aspire AS3810TG - Nie da się odpalić, czarny ekran zero reakcji...

08 Paź 2015 19:59 2157 11
  • Poziom 9  
    Witam,

potrzebuję pilnie jakiejś porady, dostałem od sąsiadki starego laptopa żeby sprawdzić czy da się go reanimować czy ma go wyrzucić na śmieci.

model: Acer Aspire AS3810TG-354G32n

objawy: Po naciśnięciu przycisku zasilania zaświeca się odrazu czarny ekran z białą kreską w lewym górnym rogu (kreska NIE miga) i laptop nie wykazuje żadnych reakcjiu na klawiaturę. Nie da się nic zrobić ani nawet wejść do biosu bo pierwsze i jedyne co się pojawia to ten czarny ekran.
    Sprawdzałem już kości pamięci i próbowałem dawać inne - zero reakcji
    Dysk twardy był wyjęty i w pełni sformatowany - zero zmian
    Rozebrałem laptopa i posprawdzałem wszystkie taśmy, kabelki itp wszystko poczyściłem i nadal - zero mian.
    Podpięcie pod telewizor - wyświetla to samo czarny obraz z nie migającą kreską w rogu.
    Dodam jeszcze że laptop działa tylko na zasilaczu bo bateria gdzieś zaginęła no i miał trochę kontaktu z dziećmi co wiadomo nie wróży dobrze :/

Prosze o pomoc - czy to jest do naprawienia własnymi siłami czy w grę wchodzi tylko serwis gdzie koszt naprawy pewnie sprawi że bardziej będzie się opłacało tego laptopa po prostu wyrzucić ???
  • Poziom 40  
    Dysk sprawny?
    Postaw system lub odpal jakiegoś linuxa z płyty.
  • Poziom 9  
    Dysk w pełni sprawny, próbowałem też włożyć dysk z mojego laptopa z w pełni sprawnym systemem i nic to nie zmienia. Odrazu po naciśnięciu przycisku zasilania pojawia sie czarny ekran z tym kursorem i niema nawet oznak żeby próbował bootować system z jakiegokolwiek nośnika nawet z CD. No i niema dostępu do biosu.
  • Spec od komputerów
    Reset CMOS wykonaj.
  • Poziom 9  
    Nic to nie daje odpiąłem baterię na kilkanaście minut i nadal po uruchomieniu odrazu czarny ekran z kursorem i nic więcej. Wymieniłem też baterię na nową i nic. :(
  • Spec od monitorów
    Kol. napisałeś
    Cytat:
    acer aspire as3810tg - ???

I co dalej po kresce?
    Czy masz na płycie napis z serii np.
    Cytat:
    M/B: 6050A228090- A03 lub 1310A2280909

lub coś podobnego.

Laptop Acer Aspire AS3810TG - Nie da się odpalić, czarny ekran zero reakcji...

któraś z tych naklejek będzie pomocna ??

Laptop Acer Aspire AS3810TG - Nie da się odpalić, czarny ekran zero reakcji... Laptop Acer Aspire AS3810TG - Nie da się odpalić, czarny ekran zero reakcji...

Wentylator widze że się nie kręci właśnie :/ Tylko słychać pracę dysku twardego

Jakieś porady ??....
  • Spec od monitorów
    Po Twoim modelu wychodzi , że to : procesor SU3500 (1.4GHz) / ATI HD 4330 512MB / Intel GS45 Express (SLB92) , DDR2 4GB

Z jednego foto wynika , że powinno być MB 1310A2281003 czyli coś zblizone do 6050A228090-A03
    - KBC IT8502E/ 8512
    - procesory Intel Solo2
    - stby, TPS51125, charger ISL6251, DC-DC CPU TPS51610
    -inne DC-DC na 3x TPS51117

Coś na wzór Inventec BIXBY (6050A2262301-MB-A03)

Standartowe procedury pomiarów i diagnostyka.
  • Poziom 21  
    Standardowo to przeprogramowanie pamięci BIOS-u, gdy nie pomoże powrót do starego wsadu i pomiary.
  • Poziom 9  
    A mogę prosić o jakiś prosty opis jak wykonać to przeprogramowanie pamięci BIOS-U ?
  • Poziom 21  
    Generalnie należy układ Winbond 25X16AV (zwykle z jakimiś kropkami niebieskimi lub czerwonymi) przeprogramować za pomocą programatora. Oczywiście wcześniej trzeba mieć plik z działającym wsadem. Dla bardzo początkujących wchodzi w grę kupno już zaprogramowanego, zdemontowanego z działającego kompa, ale to już mniej opłacalne i ryzyko niepowodzenia większe.