Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Walabot - radar, który pozwala "widzieć" przez ściany

farmerro 08 Paź 2015 21:54 6438 1
 • Walabot - radar, który pozwala "widzieć" przez ściany
  Walabot - radar, który pozwala "widzieć" przez ściany
  Walabot to szerokopasmowy system radarowy MIMO.

  Urządzenie w formie płyty zostało oparte o sensor obrazowania 3D Vayyar VYYR2401, który przy pomocy zestawu anten umożliwia analizowanie materiałów, detekcję ruchu oraz rejestrowanie przedmiotów znajdujących się za różnego rodzaju obiektami. Obecna na PCB macierz 12 anten zarządzana jest przez SoC Octopus A3. System działa z częstotliwością nadawczą/odbiorczą z zakresu od 3 do 10GHz. Spolaryzowane liniowo anteny są bezkontaktowe co oznacza, że wykrywanie przedmiotów może odbywać się w pewnej odległości od badanego obiektu.
  Kontroler pozwala na stosowanie zaawansowanych operacji TX/RX - sygnał transmitowany jest w danej chwili przez jedną z anten, w tym czasie kontroler zajmuje się zbieraniem informacji odebranych przy pomocy pozostałych anten. Nadawanie sygnału odbywa się w określonej kolejności przez każdą z anten.
  Płytę wyposażono w układ Cypress FX3 obsługujący peryferia, interfejs USB do komunikacji i konfiguracji, konektor z dwoma GPIO i interfejsem SPI oraz EEPROM z danymi kalibracyjnymi. Moduł posiada także kilka złącz SMA 50Ω przeznaczonych między innymi do pomiarów parametrów RF i łączenia płyt w większe macierze.
  Projekt opatrzono SDK, które obecnie wspiera języki C#, VisualBasic i C++ dla systemu Windows, a w przyszłości C++ dla Linux oraz Java/C++ dla Android.
  Walabot może znaleźć także zastosowanie w radarowych urządzeniach pozycjonujących, obrazowaniu 3D, pomiarach przenikalności w analizie materiałów oraz określaniu prędkości obiektów na podstawie efektu Dopplera. Praktycznym zastosowaniem jest wykrywanie przedmiotów znajdujących się w ścianach i za ścianami, modelowanie 3D, badanie składu substancji i wiele innych.
  Urządzenie ma być dostępne w pierwszym kwartale przyszłego roku. Cena pre-order to $249 USD.  Źródło:
  http://walabot.com/
  http://www.vayyar.com/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  farmerro
  Poziom 16  
  Offline 
  Specjalizuje się w: wszystkiego po trochu...
  farmerro napisał 343 postów o ocenie 181, pomógł 7 razy. Jest z nami od 2006 roku.
 • PCBway
 • #2
  treker
  Poziom 25  
  Na mnie, w sumie, większe wrażenia od spoglądania przez ściany robi możliwość analizy substancji przez opakowanie. Przykładowo poziom alkoholu w piwie wspomniany na filmie. To jest już przyszłość jak z filmów...