Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki rejestrator do kamery lampowej?

Daniel1300 08 Oct 2015 23:24 663 3
    Daniel1300
    Level 14  
    Witam,
    Mam kamerę lampową Panasonica WVP-50E zasilaną na 12V i używam jej z powodzeniem w domu, ale chciałbym, żeby była bardziej mobilna i czasem wyjść z nią w teren. Odpada noszenie i kupowanie reporterskiego magnetowidu ze względu na ciężar i inne problemy.

Stąd pytanie, jaki przenośny rejestrator byłby dobry do takiej kamery? Widziałem rejestratory "szpiegowskie", ale ich cena jest mocno nieprzystępna. Zależy mi na zapisie obrazu PAL w możliwie dobrej jakości i niewielkich wymiarach urządzenia. Najlepsze byłoby oczywiście coś z wejściem AV, ale zastanawiałem się również nad przeróbką rejestratora samochodowego bądź innych urządzeń tak, aby mogły nagrywać obraz z kamery - jest to możliwe?
    korrus666
    Level 40  
    Samochodowego nie przerobisz bo są całkowicie cyfrowe.
    Jeśli masz komputer przenośny to można by spróbować transmiterów radiowych sygnału video i przez jakiś video grabber nagrywać na dysk laptopa. Z kamerą idziesz w plener a laptopa do samochodu czy gdzie tam możesz podłączyć. Nie wiem jaki jest zasięg takich radiowych transmiterów ale może by się sprawdziło.
    Daniel1300
    Level 14  
    Niestety to odpada, korzystam z PC. Zastanawiałem się nad kupnem laptopa do tego celu, ale byłby średnio praktyczny, musiałby też mieć dobre parametry, żeby nic się nie cięło. Wolałbym jednak dużo mniejsze urządzenie, które po prostu bym włączał i zaczynałoby nagrywać.

Jakieś inne pomysły? Może nagrywarka HDD, którą da się zasilić z zewnętrznego akumulatora?