Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel integra kody z różnymi funkcjami uzbr/rozbr

Oktawian 09 Paź 2015 00:53 732 1
  • #1 09 Paź 2015 00:53
    Oktawian
    Poziom 10  

Witam, mam taką zagwozdkę u klienta. Klient uzbraja alarm, rolety się zamykają, rozbraja, podnoszą się, także czuwanie steruje wyjściem to działa prawidłowo.

Pytanie jak to zrobić, żeby dla innego użytkownika możliwe było uzbrojenie/rozbrojenie bez ruchu rolet. Klient często wstaje wcześnie rano, przed zejściem na parter chce rozbroić alarm, wychodząc z domu uzbroić alarm, ale bez reakcji rolet, żeby nie budzić reszty domowników przez otwarcie rolet. Także chciałby to zrobić na 2 kodach, chyba że macie inne pomysły.

Dodatkowo w dzień głośne rozbrojenie/uzbrojenie z dźwiękiem syreny, w nocy bez dźwięku syreny (sama sygnalizacja błyskowa). Wyjście syreny jest jako suma 2 wyjść, jedno to alarm włam., drugie to potwierdzenie zał/wył.

Z tym uzbrajaniem bez ruchu rolet, to coś mi świta z podziałem na strefy, ale nie wiem czy idę w dobrym kierunku.

0 1
  • #2 09 Paź 2015 08:43
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Oktawian napisał:
    Także chciałby to zrobić na 2 kodach, chyba że macie inne pomysły.

Stosowanie dzisiaj po kilka haseł dla każdego użytkownika to (moim zdaniem) pomysł z epoki CA-10.
    Oktawian napisał:
    Klient często wstaje wcześnie rano, przed zejściem na parter chce rozbroić alarm, wychodząc z domu uzbroić alarm, ale bez reakcji rolet

Skoro sytuacja jest powtarzalna (godziny poranne), to polecam zastosować timer blokujący rolety. Jest to funkcja samych wyjść do rolet (105, 106).
    Jeżeli będzie np. godzina 04:00 - 06:00, to sterowanie czuwaniem nie popchnie rolety do działania.
    Rozwiązanie całkowicie bezinwazyjne - dzieje się w tle, bez ingerencji użytkownika.

0