Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 320d e91 - Centralny zamek e91 2007r

09 Paź 2015 07:57 3417 4
  • Poziom 8  
    Witam

Tak jak w temacie mam problem z centralnym zamkiem w mojej BMW. A mianowicie dziwna sprawa, ponieważ mam problem z otwieraniem auta. Gdy naciskam przyciski na kluczyku (i przytrzymuje go) zamek otwiera się po około 5 sek. i to nie zawsze. Czasami muszę kilka razy nacisnąć przycisk aż mi się otworzy. Bywa tak, że w ogóle się nie chce odryglować zamków i wtedy muszę użyć kluczyka i otworzyć ręcznie. Sprawdziłem oba kluczyki i okazało się, że jeden jest padnięty (akumulatorek padł) lecz drugi działa prawidłowo. Gdy po przytrzymaniu przycisku około 5s auto się otworzy i wtedy nie ma już problemu z otwieraniem czy zamykanie auta. Centralny reaguje na każde przyciśnięcie (zamyka i otwiera bez problemu). Dzieje się tak przeważnie po nocy np. albo dłuższym nie używaniu (2 godz) i znów muszę przytrzymać około 5 sek albo naciskać kilka razy przycisk.

- Kluczyk jest na 100% naładowany ponieważ przejechałem autem niedawno około 1000km
    - Siła sygnału kluczyka była sprawdzana na testerze z salonu BMW
    - Gdy używam klucza ręcznie zamki otwierają i zamykają się bez najmniejszego problemu.

Proszę o rady
  • Poziom 42  
    Odbiornik sygnałów nadajnika szwankuje, podejrzewam wilgoć lub "gubi" piloty.
  • Poziom 8  
    A w którym miejscu on się znajduje? i czy jak go rozłączę to będę musiał na nowo go kodować??
  • Poziom 10  
    Miałem ten sam problem. Odbiornik znajduje się "płetwie" nad tylną szybą.
    Po wymianie przewodów problem znikł.
    Przewody wymieniłem od anten do podsufitki w środku auta.
  • Poziom 8  
    Już rozwiązałem problem a mianowicie ... śmieszna sprawa ponieważ będąc w bmw sprawdzali mi kluczyki i powiedzieli, że na 100% są oki a co się okazało ... że opinia nawet serwisu nie oznacza 100% pewność.... po wymianie baterii w kluczykach problemu brak ...
    Pozdrawiam