Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Mascott 3.0 150 DXi - EGR OFF

pako150 09 Oct 2015 15:52 5028 12
    pako150
    Level 17  
    Witam,

Pacjent jak powyżej, operacja ma dotyczyć usunięcia EGR z programu. O ile z tym nie ma jeszcze dość dużego stresu to problem pojawia się w momencie zaślepienia. Mianowicie, po usunięciu błędów z pamięci i zaślepieniu auto odzyskuje wigor jednak cały czas działa podgrzewanie świec czego następstwem jest upalenie świec żarowych. Po od ślepieniu auto zamula z powrotem lecz czas grzania świec jest prawidłowy. Spotkał się ktoś kiedyś z takim fantem ? (dodam iż sterownik jest jeszcze nie ruszony)
    pako150
    Level 17  
    jesteś w stanie coś więcej przybliżyć ? Bo zachowanie naprawdę anormalne.
    daras41
    Level 25  
    Zakładasz zaślepkę świece grzeją cały czas, zdejmujesz grzeją normalnie ? w sterowniku jeszcze nie robiłeś EGR off ?
    pako150
    Level 17  
    Wygląda to tak:

1) Auto z zaślepionym EGR, Wtyczka wpięta. Włączamy zapłon kontrolka grzania zachowuje się normalnie (chwile świeci, dogrzewa, gaśnie), palimy samochód, chwile chodzi 4-5 min zaświeca się kontrolka świec żarowych i pali się cały czas (w tym momęcie kiedy się pojawi zaczynają cały czas grzać świece) .

2)Auto z od ślepionym EGR (wtyczka wpięta). Włączamy zapłon kontrolka grzania zachowuje się normalnie (chwile świeci, dogrzewa, gaśnie), palimy samochód auto jest zmulone, wywala błędy, jednak świece nie są podgrzewana jednym słowem zachowuje się normalnie.
    żałosna udręka
    Level 34  
    Wyłącz użycie zaworu w sofcie, nie będzie błędnie przeliczał powietrza, wtedy zaślepisz. Sprawdź jeszcze wcześniej przepływomierz, na zimnym kiedy nie używa jeszcze EGR-u. Czy mierzone pokrywa się z zadanym. Jaki tam jest sterownik?
    pako150
    Level 17  
    Taki jest dokładnie cel czyli usuniecie go z softu lecz jak wspomniałem zmartwiło mnie takie zachowanie. Ster Bosch 16c41/2
    dafit906
    Level 27  
    pako150 wrote:
    Ster Bosch 16c41/2
    Spoko... a soft kto Ci zrobi? vo**a czy ecus**e ??
    daras41
    Level 25  
    Jeśli chodzi o egr off to v...a robi dobrze. Dpf off lipa.
    daras41
    Level 25  
    Testowałem na 16c34 hdi, 16c39 Opel i Fiat, 16 VW. Podglądałem w Winolsie po obróbce i dtc nie ruszone, wyzerowane mapki w 2d. ;)
    pako150
    Level 17  
    dafit906 wrote:
    pako150 wrote:
    Ster Bosch 16c41/2
    Spoko... a soft kto Ci zrobi? vo**a czy ecus**e ??

Tym postem pokazujesz że aby z Tobą rozmawiać musiał bym zejść do piwnicy i położyć się na ziemi żeby osiągnąć zbliżony poziom do twojego....daruj sobie żałosne docinki i następnym razem jak nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia staraj się nie udzielać. (Przepraszam Adminie ale jak tu się nie irytować? )

Temat rozwiązany, wpadł nowy EGR.