Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC A-GX2 i Tonsil New Mildton 80 Warto kupić ?

Szymciu ;) 09 Paź 2015 19:38 1077 39
  • #1 09 Paź 2015 19:38
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Witam !
    Planuję kupić jakieś nagłośnienie i mam na oku to co w temacie czyli
    Wzmacniacz:
    -JVC A-GX2
    Kolumny:
    -Tonsil New Mildton 80
    Mam pytanie czy będzie to jakoś grało ? Czy ma ktoś jakieś dane tego wzmacniacza o kolumnach można sporo poczytać ale o tym wzmacniaczu to słabo za kolumny gość woła sobie 160zł co nie jest jakoś sporo patrząc na ceny tych kolumn za wzmacniacz chce 150zł
    Pomoże ktoś ?
    Jestem nowy na forum więc wybaczcie jeśli nie w tym dziale itp. ale ten wydawał się najodpowiedniejszy.
    Pozdrawiam !

• #2 09 Paź 2015 20:59
    2510814
    Usunięty  
  • #3 09 Paź 2015 21:19
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

ok, a możesz coś więcej o kolumienkach powiedzieć ? Znaczy jak jest z jakością dźwięku ? czy będzie jakiś basik na nich ? pomieszczenie jest małe około 3mx5m. I jeszcze pytanie czy do tego wzmaka bo ma on chyba 8ohm można podłączyć kolumny 4 ohm bo mam małe kolumienki od wieży i chciałem je do zestawu dołączyć.

Dodano po 3 [minuty]:

Podaję link do nich czy są one warte ceny i czy są w nich na pewno oryginalne głośniki ? http://olx.pl/oferta/kolumny-tonsil-new-mildt...e-86-wzmacniacz-CID99-IDagIAP.html#5ef46cc769

• #4 10 Paź 2015 10:38
    2510814
    Usunięty  
  • #5 10 Paź 2015 12:47
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Kolumny są malutkie od mini wieży JVC SP-UXH33 10w 4ohm
    Chciałem je użyć jako takie dopełnienie bo grają naprawdę bardzo fajnie czysto aż sam jestem zdziwiony.

• #6 10 Paź 2015 12:57
    Zamerstary
    Poziom 26  

Ten JVC jest zrealizowany na układzie stk, nie jest do dobry sprzęt, a cena 150zł wg mnie wysoka. 4 ohm kolumn nie polecam do niego podłączać.

• #7 10 Paź 2015 13:32
    James596
    Poziom 20  

New Mildton 80 to nic ciekawego.

• #8 10 Paź 2015 14:29
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

A czy do ceny 200-250zł polecacie jakiś wzmacniacz ? Wiem, wiem... mało ale więcej nie mam.

Dodano po 56 [minuty]:

James596 napisał:

Czemu tak uważasz ? bo powiedzieć że nic ciekawego to każdy potrafi...
    w takim razie co lepszego polecasz w tej cenie ? :)

• #9 10 Paź 2015 15:49
    James596
    Poziom 20  

Szymciu ;) napisał:
    A czy do ceny 200-250zł polecacie jakiś wzmacniacz ? Wiem, wiem... mało ale więcej nie mam.

Dodano po 56 [minuty]:

James596 napisał:

Czemu tak uważasz ? bo powiedzieć że nic ciekawego to każdy potrafi...
    w takim razie co lepszego polecasz w tej cenie ? :)

Zwykłe "Space 86" z nową nazwą. A te grają tak sobie. Nie są tragiczne, ale w tych kwotach można znaleźć coś stukroć lepszego, niż Tonsile które rozpadną się same z siebie za parę lat. Popatrz za starymi Grundigami, Heco i innymi niemieckimi kolumnami - w tej samej cenie można dostać coś, co gra znacznie lepiej.

• #10 10 Paź 2015 16:07
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Podaj coś konkretnego jakiś model. Miałeś styczność z tymi kolumnami ?

• #11 10 Paź 2015 17:08
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Szymciu ;) napisał:
    Podaj coś konkretnego jakiś model.
    A może by tak Autor sam się wreszcie wykazał? Podane zostały słowa-klucze, które każdy może wpisać w szukajkę i poszukać... Może jeszcze byś chciał, żeby ci je do domu dostarczyć i dać gwarancję pełnej satysfakcji?
    Bez przesady...

• #12 10 Paź 2015 17:22
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Chodzi mi bardziej o to że w cenie 150 zł za jaką mam Tonsile nie znalazłem nic godnego uwagi z Grundiga i Heco. Moja wina bo źle to napisałem.. :P ale jednak problem nie jest rozwiązany jestem zielony w tych sprawach i po prostu pytam po to jest forum

• #13 10 Paź 2015 17:38
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Czyli? Masz okazję kupić Mildtony bo akurat mieszczą się w założonym (skromnym strasznie) budżecie i szukasz potwierdzenia, że są dobre?
    Masz dwie możliwości:
    1/ Kupić Mildtony i mieć na uwadze ich wymianę w przyszłości na coś porządniejszego.
    2/ Zwiększyć budżet i szukać dalej.
    Może się jednak okazać, że gdy nawet już znajdziesz coś lepszego sprzedaż Mildtonów tak, żeby wyjść na zero może być kłopotliwe, i będziesz skazany na nie.

A tak ode mnie - Jeśli bym miał być na Twoim miejscu, to nie wybrałbym niczego ze stajni Tonsila... A zwłaszcza z serii Mild, Alt** i tym podobnych. One były dobre wówczas gdy na rynku nie było nic lepszego - bo były (no dobrze - bywały) i to tylko ten fakt rzutował na famę jaką zostały okrzyczane i niestety ciągnie się do dziś to przekonanie.
    Oczywiście - jak ktoś się przesiada z malucha na 125p odczuwa ogromną różnicę i będzie zadowolony... dopóki nie zasiądzie w chociażby VV...
    Podobnie z kolumnami Tonsila (większości z modeli tej firmy, bo jest KILKA wyjątków) - jak ktoś do tej pory słuchał na jamniku czy innym bumboksie - bezie usatysfakcjonowany Mildtonami. Dopóki nie usłyszy naprawdę dobrych...

• #14 10 Paź 2015 18:04
    wkj
    Poziom 34  

398216 Usunięty napisał:
    A tak ode mnie - Jeśli bym miał być na Twoim miejscu, to nie wybrałbym niczego ze stajni Tonsila...

UUUUUU to kolega pojechał po bandzie (pewnie sam wszystkiego z tej stajni nie słyszał?)

• #15 10 Paź 2015 18:09
    RAFi X
    Poziom 28  

wkj napisał:
    398216 Usunięty napisał:
    A tak ode mnie - Jeśli bym miał być na Twoim miejscu, to nie wybrałbym niczego ze stajni Tonsila...

UUUUUU to kolega pojechał po bandzie (pewnie sam wszystkiego z tej stajni nie słyszał?)

Przecież napisał, że jest kilka wyjątków, w tym i B300. TLC C1, C2. Na pewno :D
    Drogi Autorze tematu, jeśli masz do przeznaczenia 150 zł na kolumny to bierz Space, ewentualnie szukaj Sub Sat 2.2, niestety za nieco większą kwotę około 250 zł. Ale warto dozbierać. Do tego Yamahę np. A-520 i będziesz zadowolony. Basu na pewno Ci nie braknie a i scena, i przestrzeń będzie. Przy dobrym rozstawieniu będziesz miał koncertowo.

• #16 10 Paź 2015 18:12
    wkj
    Poziom 34  

Tango już jest be? No ja się tam tych wyjątków dopatrzeć nie moglem. Połowicznie przyznam rację, połowicznie.

• #17 10 Paź 2015 18:23
    RAFi X
    Poziom 28  

wkj napisał:
    No ja się tam tych wyjątków dopatrzeć nie moglem. Połowicznie przyznam rację, połowicznie.
    A właśnie jakie bolero 300, przecie wszyscy je słuchali i skreślili, ale nikt nie posiada.

Temat i racja po czyjej jest stronie jest jak d...a, każdy ma swoją. Osobiście nikogo nie mam zamiaru nawracać i przekonywać.
    Bolero 300 ? :) Szacunek za konstrukcję. Gra tak dobrze bo nie jest oparta na Naszych przetwornikach, w górnym paśmie przenoszenia i z założenia miała być bardziej żwawa i jaśniejsza od Tango w wybrzmiewaniu. Jednak to nie mój typ.

Dodano po 3 [minuty]:

wkj napisał:
    Tango już jest be? No ja się tam tych wyjątków dopatrzeć nie moglem. Połowicznie przyznam rację, połowicznie.

Tango dla mnie to typ "uber alle" :) Oczywiście starsze konstrukcje również zasługują na uznanie typu C115 i C201.

• #18 10 Paź 2015 18:41
    wkj
    Poziom 34  

Odbiegamy trochę od tematu (telecaster może wybaczy)

RAFi X napisał:

Tango dla mnie to typ "uber alle" :) Oczywiście starsze konstrukcje również zasługują na uznanie typu C115 i C201.

Hmmm, wiem że się narażę, ale to w ogóle nie gra. Sam trzymam co nieco z sentymentu.

• #19 10 Paź 2015 19:29
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Ooo kurde... ;D trochę się tu zaczęło dziać pod moją nieobecność ;D
    Byłem u gostka i kolumny w naprawdę dobrym stanie jak na tę cenę wszystkie głośniki całe wszystko ładnie gra za ten wzmacniacz i 2 kolumny utargowałem z nim do 270zł i chyba jestem skłonny to kupić bo na nic lepszego mnie narazie nie stać a gra to całkiem nieźle. A nawet jak mi one nie wystarczą to można potem je zostawić dokupić lepsze i dołączyć do zestawu a z czasem wzmacniacz wymienić.
    Ma ktoś jeszcze jakąś opinię ? Bo niedługo możliwe że pojadę po nie ;D

• #20 10 Paź 2015 19:34
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kolego wkj -> Przeczytaj jeszcze raz mój post. Jak się skupisz ( ;) ) zrozumiesz o czym pisałem i o czym mówiłem, że bym nie wybrał.
    A poza tym - każdy ma swój gust. Jeden lubi jak mu skarpetki śmierdzą, a drugi chodzi bez.... ;)
    Słyszałem (wbrew sugestiom Kolegi wyżej) dość dużo kolumn z tej firmy. Mam swoich faworytów; niestety nie nadają się do zaproponowania w tym temacie.

Dodano po 1 [minuty]:

Szymciu ;) napisał:
    wszystkie głośniki całe wszystko ładnie gra za ten wzmacniacz i 2 kolumny utargowałem z nim do 270zł i chyba jestem skłonny to kupić bo na nic lepszego mnie narazie nie stać a gra to całkiem nieźle. A nawet jak mi one nie wystarczą to można potem je zostawić dokupić lepsze i dołączyć do zestawu a z czasem wzmacniacz wymienić.

Masz moje błogosławieństwo ;)
    Ja bym (mimo wszystko) brał - głównie ze względu na cenę... :)

• #21 10 Paź 2015 19:40
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

No cena jak dla mnie to śmieszna za ten zestaw ;D

• #22 10 Paź 2015 20:37
    2510814
    Usunięty  
  • #23 10 Paź 2015 20:58
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Ok. Dzięki wielkie wszystkim ! :D

• #24 11 Paź 2015 10:29
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Witam ! jestem ju posiadaczem tego zestawu i jestem z niego zadowolony gra aż miło ;D
    Dobra ale dosyć zachwalania bo jest mały problem gdyż przy jednym niskotonowym (jest to słychać tylko przy niskiej głośności) nwm jak to opisać ale brzmi to tak jakby coś chaczyło o membranę... nie jest to charczenie ani nic ale chyba każdy z ciekawości chociaż raz dotykał membrany i jest to taki dźwięk jakby coś się odbijało od niej :P
    Niestety przy kupnie tego nie słyszałem... :/

• #25 11 Paź 2015 10:53
    wkj
    Poziom 34  

Może jakiś obcy element pod kopułką.
    Ewentualnie odklejona kopułka.

• #26 11 Paź 2015 11:40
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Bez głośnika nie da się tego jednoznacznie określić. Może to być (jak pisał wkj ) problem z źle przyklejoną kopułką, może coś dotyka membrany od wewnątrz.
    Najgorszy scenariusz, to lekko zwichrowane zawieszenie i przez to tarcie cewki o nabiegunnik. Musisz sprawdzić samodzielnie wszystkie opcje.

• #27 11 Paź 2015 12:34
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Ok. Więc tak od środka nic nie wadzi jak na moje oko.. kopułka wygląda dobrze. dodam że gdy ręką delikatnie docisnę zawieszenie albo membranę do środka to problem znika.
    Ktoś wie co to może być ?

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam że całe zawieszenie dolega do membrany i nie wygląda na odklejone. :/

• #28 11 Paź 2015 12:48
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Dociskaj po kolei (lekko) zawieszenie z każdej strony ( jak godziny na tarczy zegara).
    Jeżeli zniknie ten efekt przy jakimś określonym miejscu, a przy innym się nasili - scentrowane zawieszenie...

• #29 11 Paź 2015 13:42
    Szymciu ;)
    Poziom 6  

Jak docisnę w górnej części głośnika na zawieszenie to całkiem ucicha ten dźwięk w innych częściowo zanika albo tak jak mówiłeś nasila się. i zauważyłem że właśnie u góry jest zawieszenie ch*jowo przyklejone i jakby bardziej wystaje czy to może być przyczyną ?

• #30 11 Paź 2015 13:48
    2510814
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME