Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Meriva 2007 - Ogrzewanie tylnej szyby

WjacekW1 09 Oct 2015 21:07 6252 16
    WjacekW1
    Level 10  
    Opel Meriva ogrzewanie tylnej szyby nie działa.
    Bezpieczniki sprawdzone wszystkie dobre w środku jak i pod maską. kable w klapie również całe. włącznik nie reaguje na wciskanie. może ktoś ma schemat instalacji to byłbym wdzięczny albo może ktoś wie które n przekaźnik jest odpowiedzialny za szybę i gdzie się znajduje.
    WjacekW1
    Level 10  
    Ładowanie jest. Wszystko działa oprócz szyby. Zero błędów.
    bartekz
    Level 11  
    Prawdopodobnie problem w wiązce klapy. Miałem podobnie. Wizualnie kable ok a przy sprawdzeniu miernikiem problem. Zwłaszcza na przejściu wiązki z karoserii na klapę pod osłoną gumowa.
    andrzej20001
    Level 43  
    WjacekW1 wrote:
    kable w klapie również całe
    @bartekz

test elementów jak?
    bartekz
    Level 11  
    Po rozebraniu tylnego boczku po stronie kierowcy(plastik uwaga na zapinki) widoczna jest kostka do której podpięta jest wiązka klapy tylnej. Po rozpięciu sprawdzić miernikiem czy mamy napięcie na kostce (gruby przewód). Jak jest to szukać przyczyny we wiązce klapy .

Dodano po 30 [minuty]:

Poszukać na opel24. Wszystko napisane.
    andrzej20001
    Level 43  
    Pytanie do @WjacekW1 jak test elementów wykonawczych????

@bartekz Kable sprawdził
    WjacekW1
    Level 10  
    Witam.Jestem na urlopie i dopiero około 10 stycznia będę mógł coś powiedzieć .kable we wiązce sprawdzałem i były ok.ale nie sprawdzałem tej kostki w tym boczku.a w którym miejscu jest przekaźnik od szyby .
    WjacekW1
    Level 10  
    Ok.kolego dzięki.Na czasie poczytam sobie.
    WjacekW1
    Level 10  
    Witam.Dzisiaj dopiero sprawdziłem tą kostkę w boczku i jest wszystko ok ,czyli obwód od strony szyby jest nie przerwany .kostka i kable jak nowe ale nie dochodzi do niej prąd masa jest .Po wciskaniu włącznika są pyknięcia w okolicach tylnej części licznika .
    mariusz9603
    Level 8  
    sprawdź bezpieczniki i włącznik
    WjacekW1
    Level 10  
    Bezpieczniki za każdym razem sprawdzam i są wszystkie dobre.włącznik został wymieniony cały panel i tak samo jest jak było,na kompie jak się włącznik trzyma pokazuje że aktywny załączony.
    andrzej20001
    Level 43  
    To wymień przekaznik w skrzynce na podszybiu. Jak "pyka" to on może być uszkodzony.
    WjacekW1
    Level 10  
    Nie znalazłem nigdzie który to przekaźnik w skrzynce na podszybiu więc wszystkie pozamieniałem miejscami i dalej nie działa jak wcześniej. nic się nie zmieniło .
    andrzej20001
    Level 43  
    To co ci pyka?? Przekaznik musi ,sprawdz z pomocnikiem który. Albo wyjmij wszystkie i po kolei wkładaj w gniazda 1 szt.
    WjacekW1
    Level 10  
    Przekaźniki pozamieniałem miejscami więc jak by był zły to by się znalazł w tym miejscu inny i byłby dobry od strony komory silnika nie słychać żadnego pykania przy wciskaniu przycisku a w wewnątrz słychać delikatne pyknięcie w okolicy za licznikiem jak się włącznik wciska,