Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy - budowa pojazdu z silnikiem skutera.

09 Paź 2015 23:07 1704 14
  • Uczeń
    Witam. Uruchomiłem silnik z skutera o pojemności 50cc i mam zamiar użyć go do napędu buggy. Czy ten silnik da radę uciągnąć to wszystko ? Buggy będzie bardziej na takie drogi gdzie nie będzie "męczone". Ramę mam zamiar wykonac z połowy quada (przód) dospawany tył i tylnią ośke też z quada i tu mam pytanie jak przenieść napęd z silnika na oś, dodam że silnik to dwusów.
  • Poziom 33  
    Te silniki zazwyczaj ledwo co u wloką skuter więc z czymś cięższym będzie spory problem z osiągnięciem prędkości szybszej niż rowerzyści.
  • Uczeń
    Silnik jest od simsona nie chiński.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z silnikami simsona były produkowane wózki inwalidzkie. Niemniej i tak jest on za słaby, by napędzić pojazd typu buggy. Może jakiś mini quad jeszcze by pojechał, ale dużo większe i cięższe buggy będzie już takim obciążeniem, że frajdy z jazdy nie będzie wcale.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Czego tak chłopaka dołujecie? Może lepiej zacząć od silnika z simsona i ewentualnie potem dokonać poprawek i wstawić mocniejszy, niż wziąć silnik od GPZty i zabić się na pierwszym zakręcie. Nie będzie tym jeździł w terenie tylko na drodze. Do pierwszej konstrukcji może użyć to co ma a jak zobaczy, że to działa (o ile zadziała?) to sobie wstawi lepszy silnik. Po Waszych postach odechciało mu się robić. Spawarka w łapę i działaj. Powodzenia
    Pomyślałeś, jak się rozczaruje, jak się okaże, że godziny jego pracy poszły na marne?
    A tak wie, że z tym silnikiem nie powalczy. I nikt mu nie sugeruje od razu gpz'ty. Ale jak zdobędzie jakiś większy silnik, to będzie miał dobrą bazę do budowy pojazdu. Zwłaszcza, że silnik, a nawet zespół napędowy z jakiegoś małego auta można mieć w cenie sprawnego silnika od simsona.
  • Uczeń
    Jaki silnik polecacie w miarę tani od samochodu ?
  • Poziom 25  
    Wiele razy się rozczarowałem jak godziny mojej pracy poszło na marne i to właśnie jest piękne. Motywuje Cię do myślenia, kombinowania a przy tym nabierasz doświadczenia.

Kolega pisze:
    Cytat:
    Ramę mam zamiar wykonac z połowy quada (przód) dospawany tył i tylnią ośke też z quada i tu mam pytanie jak przenieść napęd z silnika na oś, dodam że silnik to dwusów.

Nie ma projektów, rysunków, wyliczeń.
    Wiadomo, że tym nie poszalejesz ale podczas budowy wyjdą błędy konstrukcyjne i będzie czas na ich poprawę.
  • Poziom 30  
    Najlepszy to chyba silnik i skrzynia z malucha bo tanie części i prosty napęd a na dodatek mega moc jak na buggy :-)
  • Uczeń
    W tych czasach dostane silnik i skrzynie z malucha ? Myślałem nad Cinqecento 700 ?

Ile sobie zawołają za taki silnik z osprzętem + musi być sprawny ? Falco76 ile cię wyszły częsci ?
  • Poziom 30  
    Majsterkowicz88 napisał:
    W tych czasach dostane silnik i skrzynie z malucha ?

Tak wystarczy poszukac !
    W zeszle swieta brat chcial kupic malucha i przejechalismy sie po wioskach w 3 wiosce spytalismy sie 'chlopakow pod sklepem' ;-) ze szukamy malego fiata i powiedzieli ze ktos tam pod numerem jakims tam ma w stodole, dostali 10 zeta brat kupil fiata za 550zl co prawda zgnity ale tani a i tak do odbudowy.
  • Uczeń
    A mi trochę szkoda polskiego fiata zepsuć tego jest coraz mniej :( wolałbym coś współczesnego np. Cinquecento itp.
    Mi wystarczy 50 km/h projekt ramy juz sobie wyobraziłem i pozostaje mi tylko wybór dobrej jednostki napędowej. Części wolałbym na szrocie kupić bo wszystko jest odrazu w jednym miejscu (nie musze szukac po okolicach) i ile mógłby kosztować silnik na takim złomowisku bo takie profile stalowe, rurki to na wagę a silnik.....
    Niekoniecznie z malucha. Silnik z malucha jest umieszczony z tyłu, czy li za tylną osią i powoduje że obciążenie tylnej osi jest niewspółmiernie duże. Faktycznie lepiej szukać silników od czegoś przednionapędowego, a wtedy po umieszczeniu z tyłu dostajemy pojazd z silnikiem umieszczonym centralnie.
    Polecam odwiedzić forum
    http://szayowozy.net
  • Poziom 15  
    Z silnikiem od simsona to bardzo fajnego Gokarta można zrobić. I konstrukcja prostsza sporo na początek. Jest sporo projektów w necie. Koszty dużo mniejsze a zabawa całkiem niezła :)
  • Uczeń
    MaXo90 podałbyś link ?