Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - nie wykrywa sieci LAN - wirus?

Michal_WPR 10 Paź 2015 00:36 609 10
  • #1 10 Paź 2015 00:36
    Michal_WPR
    Poziom 5  

Witam

Mam następujący problem myślę, że własnie spowodowany wirusem dlatego wybrałem ten dział.

Z dnia na dzień przestało mi działać połączenie sieciowe lan w komputerze stacjonarnym firmy Asus (system WIN 7, karta sieciowa Realtek). Oczywiście przez LAN był dostarczany internet z Vectry przez modem Cisco z funkcją WIfi. Myślałem ze to problem po stronie Vectry ale Wi-fi działa bez zastrzeżeń poza tym dzwoniłem do Vectry i tez wszystko w porządku.

W ustawieniach sieciowych nagle pokazał sie status "sieć niezidentyfikowana" niby wyglądało to tak że kabel jest podłączony ale nie wykrywa sieci (żółte ostrzeżenie). Robiłem wszystkie podstawowe czynności restarty modemu, diagnostykę sieci i cały czas ten sam błąd. Zaktualizowałem więc sterownik Realteka do najnowszego z 2015 roku i teraz w ogóle połączenia sieciowego nie ma - pokazuje status jakby kabel był niepodłączony. Tak więc kabel tez sprawdziłem i ma sie dobrze,

Zacząłem skanować komputer w poszukiwaniu wirusów. Mam Malwarebytes i Avire. I to mnie skłoniło do zamieszczenia postu tutaj. W obu przypadkach nie da sie przeskanować komputera w poszukiwaniu wirusów.
    Avira wywala błąd przy uruchomieniu skanowania "unknow error 857735115" z kolei Malwarebytes nawet po ręcznym zaktualizowaniu bazy do najnowszej (bo nie mam podłączenia do internetu przecież w tym komputerze) po włączeniu skanowania systemu dosłownie po 3 sekundach samo sie anuluje.

Problem co najmniej dziwny dlatego wiąże to z wirusami. Chyba ze to może po prostu karta sieciowa mi poszła? Wprawdzie w menadzerze urządzeń ją wykrywa i niby status jest ze dział prawidłowo sterownik tez najnowszy

0 10
  • #2 10 Paź 2015 01:03
    borken007
    Poziom 18  

Spróbuj przeskanować komputer w trybie awaryjnym.

0
  • #4 10 Paź 2015 17:41
    Michal_WPR
    Poziom 5  

@kolobos

Zrobiłem jak radziłeś

ponizej screen

w załączeniu logi.

AdwCleaner troche wykrył smieci zarówno w [plikach jak i w rejetrze i je usunałem ale problem sie nie rozwiązał.

Windows 7 - nie wykrywa sieci LAN - wirus?

0
  • #5 10 Paź 2015 17:42
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jeszcze logi z FRST.

0
  • #7 10 Paź 2015 17:49
    Michal_WPR
    Poziom 5  

ten screen z crystaldisk nic mi w sumie nie mówi poza temperaturą ze w normie. Jak to odczytywać?

0
  • #8 10 Paź 2015 17:49
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uruchom jakiegos linuksa livecd i sprawdz czy tam karta dziala.

Masz tez pare punktow przywracania systemu, przywroc system do czasu kiedy dzialalo.

0
  • #9 10 Paź 2015 19:05
    borken007
    Poziom 18  

Poczekaj z przywracaniem. Sprawdz to:
    Panel sterowania-Sieć internetowa- centrum sieci i udostępniania - zmień ustawienia karty sieciowej-Połączenie lokalne - właściwości - Protokół internetowy wersji 4 - właściwości
    Ogólne i sprawdź czy zaznaczone sá opcje:
    Uzyskaj adres IP automatycznie
    Uzyskaj adres IP serwera DNS automatycznie

Dodano po 7 [minuty]:

Jeżeli masz tez jakieś inne połączenia sieciowe oprócz twojego LAN to powyłączaj je.

0
  • #10 11 Paź 2015 19:48
    Michal_WPR
    Poziom 5  

Panowie dzięki za informacje ale niestety wszystkie te sugestie nie rozwiazują problemu. Adres IP uzyskuje automatycznie i w protokole 4 jest to zaznaczone prawidłowo.

Sprawdziłem czy działą fizycznie karta sieciowa i poprzez polecenie "ping" wygląda że działa bo jest reakcja. Tak wiec karta jest sprawna. Musi to być problem z systemem tylko jaki.

0